Я шукаю...

Що робити, якщо один безпровідний навушник не працює?

AirPods не працює

Практично всі знають, як вчинити в ситуації, коли є проблеми зі смартфоном, але що робити, якщо в AirPods не працює один навушник, мало хто розуміє. В першу чергу важливо розібратися, що стало причиною даної несправності та чи варто звертатися в сервіс Apple для ремонту?

Як і інша техніка, гаджети від компанії Apple можуть виходити з ладу. І при цьому виникають найрізноманітніші проблеми. Трапляються ситуації, коли не працює тільки один навушник, періодично пропадає звук або присутній в поганій якості. І іноді відновити роботу допомагають прості поради. В іншому випадку доведеться звертатися за допомогою до фахівців.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Чому в AirPods не працює один навушник

Причин того, що один вкладиш не працює, може бути відразу декілька. Серед основних можна виділити:

 • механічні пошкодження, які виникли в результаті набережного використання;
 • фізичний знос, будь-яка техніка здатна з часом виходити з ладу;
 • неякісна заводська збірка, або іншими словами заводський брак.

Дані проблеми необхідно вирішувати в майстерні. Але є і ті випадки, коли несправність можна усунути самостійно. Так до таких проблем можна віднести:

 • вкладиш не здатний виконувати задану команду при подвійному торканні;
 • AirPods втрачають зв'язок з айфоном під час дзвінка;
 • під час прослуховування музики втрачається зв'язок;
 • один навушник звучить тихіше, ніж інший;
 • швидке розрядження акумулятора.

Причини можуть полягати в наступному:

 1. Проблеми з зарядкою. Один вкладиш може розряджатися набагато швидше, ніж інший і тому припиняє працювати. А також в процесі зарядки один з пристроїв може і зовсім не заряджатися в кейсі, тому відповідно і не буде працювати.
 2. Один навушник повністю виключений. Це відбувається досить рідко, так як гаджет повинен автоматично спрацьовувати після того, як його виймати з спеціального футляра. Але, все ж таке також іноді відбувається.
 3. Проблема в роботі одного навушника. Даний випадок відбувається часто. Через падіння, попадання вологи або з інших причин навушник може переставати працювати, тому відповідно не зможе відтворювати звук.
 4. Розсинхронізація. Це ситуація, коли два навушники втрачають сигнал між собою, тому один з них повністю перестає працювати. Іноді це може відбуватися через неправильне підключення до смартфона. Для розв'язання проблеми всі налаштування збиваються, і відбувається повторна синхронізація і підключення.

ЕірПодс не працюють: як вирішити проблему і основні рекомендації

Якщо ЕірПодс не працюють, в першу чергу з'ясовують причину поломки і після цього здійснюють певні дії. І іноді все це зробити можна самостійно.

Перешкоди при творі

Часто в AirPods проблеми даного характеру виникають через значне віддалення від джерела твору. Виробник стверджує, що можна дотримуватися дистанції дорівнює 30 метрів і не турбуватися, але на практиці все трохи по-іншому. Так, при великій дистанції, якість звуку значно погіршується. А ось вже після приміщення Айфона в кишеню проблема відразу вирішується.

Також бездротова гарнітура може реагувати на комп'ютер, або інші пристрої. Для розв'язання даної проблеми знадобитися переміститися в іншу кімнату.

AirPods втрачають зв'язок з айфоном під час дзвінка

Іноді гарнітура може вимкнутися. Причиною цього може бути некоректна робота сенсора. Для усунення всього цього, необхідно відкрити розділ «Налаштування» потім знайти Bluetooth і AirPods. Потрібно спробувати відключити функцію, яка дозволяє автоматично виявляти вухо.

AirPods втрачають зв'язок з айфоном під час дзвінка найбільш часто з цієї причини. Але, при відключенні даної функції час роботи навушників значно знизитися. Ще один спосіб вирішення полягає в здійсненні повторної настройки. Для цього необхідно:

 1. Помістити бездротові вкладиші в чохол і закрити його.
 2. Утримувати кнопку на чохлі протягом 10 секунд, індикатор спочатку буде блимати жовтим, а потім перейде в білий колір.
 3. Після цього потрібно відкрити футляр і покласти його поруч з айфоном і потім клацнути «Підключити» на екрані, щоб створити пару.

AirPods блимає білим і не вдалося підключитися

Для того, щоб переконатися чи відбувається підзарядка гаджета, потрібно розуміти який колір індикатора за що відповідає.

 • відсутність індикатора - акумулятор повністю розряджений;
 • зелений колір - вкладиші вставляються або виймаються з футляра;
 • безперервне миготіння порожнього кейса - знак того, що його потрібно зарядити;
 • помаранчевий колір - спільна зарядка футляра і вкладишів від мережі;
 • помаранчеве миготіння - помилка при підключенні до гаджету.

Якщо AirPods блимає білим і не підключається, це може говорити про те, що вкладиші вставлені неправильно. Краще все перевірити ще раз і повторити спробу.

Як перезавантажити AirPods

Іноді для того, щоб вкладиші почали добре працювати потрібно повністю перезавантажити AirPods. Але, перш за як перезавантажити AirPods, потрібно переконатися, що футляр і вкладиші НЕ розряджені.

Після цього виробляють від'єднання смартфона. Для цього необхідно:

 • відкрити «Налаштування»;
 • знайти навушники в списку всіх пристроїв;
 • потім натискають «видалити» або ж «забути пристрій».

Для здійснення перезавантаження потрібно:

 1. Вставити вкладиші в футляр, закрити кришку і очікувати протягом 30 секунд.
 2. Після цього відкрити кришку футляра, але не витягати вкладиші.
 3. Натиснути кнопку на футлярі і утримувати її поки індикатор починає блимати помаранчевим кольором.
 4. Після відпускання кнопки проводиться перевірка індикатора, якщо перезавантаження пройшла успішно, то індикатор світитися білим кольором.

Перевірка гучності

У користувача є можливість самостійно провести перевірку гучності AirPods. Для цього необхідно:

 1. Відкрити «Налаштування».
 2. Вибрати «Основні», а після цього «Універсальний доступ».
 3. Далі потрібно знайти розділ «Слух».
 4. У розділі «Налаштування балансу звуку» круглий движок повинен стояти посередині між буквами «Л» і «П».

Якщо це не так, то можуть спостерігатися проблеми з гучністю, тому потрібно самостійно поставити движок в необхідне положення.

Не працюють Airpods під час дзвінка

Винуватцем всього цього є не самі навушники, а смартфон. Кращим рішенням усунення проблеми, коли не працюють Airpods під час дзвінка, є перезавантаження Айфона.

Також цікаво буде дізнатись про те, як завантажити музику на Айфон, бо таку інформацію мало хто знає.

Але, може бути і інша проблема, яка пов'язана зі зношеними акумуляторами. І щоб під час розмови подібне не виникало, необхідно перед тривалим розмовою зробити наступне:

 1. Зайти в налаштування мікрофону і вибрати «Автопереключення Airpods».
 2. Один вкладиш заховати у футляр на підзарядку.
 3. При втраті місткості АКБ його міняють місцями підзарядки футляра.

Якщо навушники повністю заряджені, а звуку все одно немає

Це пов'язано з відсутністю з'єднання між пристроєм і девайсом. Причина цього може полягати в наступному:

 • наявність перешкод на лінії радіосигналу;
 • через джерела сильних перешкод;
 • велика відстань;
 • несправність Bluetooth-модуля або його наступника.

Щоб перевірити, в чому саме причина несправності потрібно підключити навушники до іншого смартфону. Якщо звук відразу ж з'явитися, ймовірно, причина несправності пов'язана з самим айфоном.

У разі якщо звук все-таки не з'явився, значить, причина в самих навушниках і перше що потрібно зробити, це здійснити їх перезавантаження.

Як почистити Airpods

Через постійне використання навушники мають властивість забруднюватися. Це значно впливає на погіршення якості звуку. А також варто врахувати, що вони не оснащені спеціальним захистом від води і пилу, тому потрібно користуватися ними максимально акуратно.

Компанія Apple рекомендує регулярно очищати навушники, львівська еко-компанія ICOOLA також радить це робити. Для цього краще використовувати м'які сухі ватяні палички або кисті. Розробники строго забороняють використовувати в чищенні гострі предмети.

Однак не завжди даних заходів може виявитися досить, тому можна скористатися наступним способом:

 1. Невелику серветку потрібно змочити в 3% розчині перекису.
 2. Після цього до неї на секунду прикладають сіточку навушників.
 3. Великі шматочки сірки прибирають за допомогою зубочисток.
 4. За допомогою зубної щітки прибирають невеликі забруднення.
 5. Проводять очищення самого мікрофона за допомогою вушної сухої палички, так як частинки сірки туди не потрапляють.

Важливо акуратно виробляти всі дані процеси, щоб не нашкодити пристрою і тільки допомогти йому краще виконувати свої функції, а не погіршити ситуацію.

Що робити якщо бездротові навушники так і не стали краще працювати?

З даними гаджетом потрібно поступати, так само як і з іншим будь-яким обладнанням, яке перестало працювати. А якщо це відбувається з пристроєм, який ще знаходиться на гарантії, то необхідно звернутися в магазин і можливо навушники вдасться обміняти, якщо це гарантійний випадок.

При виникненні несправностей важливо в першу чергу відшукати причину поломки і зробити це можна підключивши бездротову гарнітуру до іншого айфон. Якщо вкладиші добре працюють з іншим смартфоном, ймовірно причина криється в телефоні.

Якщо немає звуку або виникла інша несправність через потрапляння води на пристрій, то допомогти в магазині не зможуть, так як це не гарантійний випадок. При появі інших несправностей, які були створені через механічне пошкодження, потрібно звертатися за допомогою в сервісний центр. Тільки там зможуть відремонтувати AirPods і повернути їм робочий стан.

Ваша оцінка: