Я шукаю...

Чи потрібен антивірус для смартфона?

фотографія айфон антивірус

Нині можна відзначити той факт, що оперативна система Android в кілька разів покращила свою безпеку. Зараз жоден смартфон не обходиться без Google Play Захисту. І раз наш смартфон вже оснащений стандартним антивірусом, то чи є потреба в установці іншої програми, скажімо так, про запас?

Без сумнівів програми антивіруси досі перебувають на піку популярності, адже всі бажають максимально убезпечити свої пристрої. Однак, якщо кілька років тому такий сторонній антивірус був мало не панацеєю від усіх проблем техніки, то в наш час, коли сучасні операційні системи стали самостійними та здатними захистити пристрій, чи є досі потреба в звичних сторонніх антивірусах?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Навіщо андроїду антивірус?

Варто відзначити, що це досить молода платформа, яка знаходиться на піку популярності й, зрозуміло, має багато користувачів. А, як відомо, де багато користувачів, там ласе місце для кіберзлочинців. І нехай зараз у нас є стандартний потужний захист від Гугла, чи буде цього достатньо, щоб убезпечити свої персональні дані?

андроїд в масці

Андроїд, як і iOS, має свою широку екосистему. Вона вже встигла полюбитися багатьом, адже на відміну від того ж iOS має певну відкритість і доступність. Так, ви зможете завантажити програми або окремі файли з тих джерел, яким довіряєте особисто ви. Можете налаштовувати доступ на смартфоні та встановити якусь іншу систему на базі андроїд. І чим більше таких дій ви робите, тим більша ймовірність завдати непоправної шкоди вашому гаджету. Втім, завантажуючи додатки не з офіційних джерел, ви повинні самі розуміти та приймати всілякі ризики й відповідні запобіжні заходи.

Будьте максимально уважними при скачуванні будь-яких файлів зі сторонніх джерел. Рекомендується все ж завантажувати що-небудь через магазин додатків Play Маркет. До речі, під час скачування додатків з невідомих джерел, ваш смартфон відправить вам попереджувальне повідомлення. Після того, як ви встановили додаток зі стороннього джерела, Google Play Захист нічим вам не допоможе, бо створений тільки для перевірки додатків, що скачали з Плей Маркета. І тут в справу може вступити додатковий захист у вигляді антивірусу.

Чому Play Маркет не завжди безпечний

Андроїд досить давно на ринку технологій, тому у нього було достатньо часу, щоб довести користувачам надійність своєї операційної системи. Так, у 2017 році на загальний огляд і з'явилася Google Play Захист - стандартна система безпеки, яка працює на технології навчання машини до сканування магазину Google Play, з метою виявити шкідливі програми та файли.

антивірус на андроїд

Якщо говорити конкретно про Google Play Захист, то вона здатна аналізувати програми тільки на вашому пристрої. Щоб включити ручну перевірку, необхідно зайти в Google Play і знайти пункт «Мої додатки та ігри». Далі повинна бути іконка «Оновлення», на яку слід натиснути.

Якою б чудовою не була функція Google Play Захисту, вона, на жаль, не зможе подарувати користувачеві стовідсотковий захист від шкідливих ПО. Через те, що дуже часто програми з вірусами можуть перебувати в магазині додатків більше пів року. Таке вже траплялося відносно недавно, коли в Плей Маркеті користувачі стикалися з QR-сканерами та будильниками, які насправді були носіями трояна Asia Hit Group. На момент виявлення проблеми, дані додатки вже встигли завантажити кілька десятків тисяч споживачів. Сам же троян був розроблений таким чином, щоб мати повноцінний доступ до особистої інформації користувачів.

Trend Micro, японська компанія, яка займається розробкою програмного забезпечення для кібербезпеки, провела дослідження, в ході якого з'ясувалося, що в Play Маркеті є близько 37 фальшивих антивірусів. Після завантаження та установки таких антивірусів, на телефоні з'являлося шкідливе ПО, що видавало помилкові попередження і постійно показувало рекламні оголошення. Також такі програми постійно просять дозвіл доступу до багатьох додатків, щоб потім вкрасти персональні дані користувача.

Вам може бути цікаво: Огляд Convertible. Кому корисно завантажити додаток Convertible?

Що робити для безпеки смартфона

Найпростіше, що ви можете і повинні зробити - це не викачувати програми та файли з невідомих джерел, які не гарантують безпеку і надійність. Необхідно також розуміти, що шкідливе ПО сильно впливає на безпеку андроїда. Тому завжди завантажуйте програми лише з офіційних магазинів або джерел.

картинка антивірус

Перед тим, як що-небудь завантажувати, необхідно провести невелике розслідування, в ході якого має з'ясуватися, чи має програма мітку «Вибір редакції», а також чи була програма створена відомим авторитетним розробником. Не забувайте переглядати рейтинг додатка, тобто чи є у нього високі оцінки, і які коментарі про нього залишають користувачі як на Плей Маркеті, так і на форумах.

Ці прості дії позбавлять вас від необхідності встановлювати додатковий антивірус, який, втім, може виявитися черговим трояном. Якщо ви все ж хочете подарувати своєму смартфону більший захист, то уважно вивчіть найпопулярніші антивіруси для Android.

Чи потрібен антивірус на Айфон

Якщо з ситуацією безпеки пристроїв на Android ми вже розібралися, то що ж робити іншій частині споживачів? Вже давно доведено, що операційна система iOS є найбільш ненависною серед хакерів. Хоча бувають все ж випадки, причому вони постійно збільшуються, коли навіть iOS стає вразливою. Так чи дійсно iOS можна вважати однією з найбезпечніших операційних систем?

андроїд вірус

Можна сказати, що так, адже вона завжди захищає ваш iPhone від будь-яких вірусів. Тут закрита екосистема грає величезну роль, адже через максимально таємного вихідного коду системи, а також неможливості доступу до файлів айфона, хакери повинні помотати собі нерви й витратити купу часу на створення і розміщення шкідливого ПЗ. У той час як створення шкідливої ​​програми для Windows або Android займе значно менше часу і ресурсів.

Додатково до цього, програми для айфона потрібно завантажувати з App Store. І не для кого не секрет, що компанія Apple дуже ретельно перевіряє кожне нове ПЗ, перед тим як дозволити йому перебувати в App Store. Більш того, всі оновлення програм також проходять перевірку, отримують дозвіл, і лише тоді з'являються в магазині.

Великі розробники не будуть створювати антивіруси для продукції Епл через те, що їм це просто не вигідно. Користувачів продукцією Apple просто набагато менше, ніж споживачів Windows або Android. Таким чином виходить, що iOS можна назвати острівцем свободи від вірусів і шкідливих ПО, якщо користуватися смартфоном так, як задумали в Купертіно.

Jailbreak - вразливість айфона?

Якщо говорити про слабкі місця системи iOS, то це очевидно джейлбрейк. Користувач, який вирішив зробити джейлбрейк системи, можна сказати, особисто відкриває двері хакерам до файлової системи свого айфона. Якщо файлова система відкрита, то це максимально сильно вразливо і небезпечно для смартфона, який просто не зможе боротися зі шкідливими хакерськими атаками.

антивірус айфон

Jeilbreak ОС не просто залишить вільний доступ до різних прихованих функцій, він до того ж дозволить встановлювати програмне забезпечення, якого немає в списку перевірених і довірених програм Apple. Пам'ятайте, що скачавши програми або файли з неперевірених джерел, ніхто вам не дасть гарантію безпеки цих самих файлів або додатків. Якщо ви все ж зробили джейлбрейк, то рекомендуємо відразу ж встановити собі антивірус, і тільки потім здійснювати інші дії. В іншому випадку ви маєте величезний шанс потрапити в ту мізерну кількість нещасливих, які зуміли заразити свій iOS трояном. Також вірус може прийти з іншого боку, через хмарні сервіси або електронну пошту.

Як iOS і Google шкодять один одному

Попри закриту екосистему iOS, створити для неї вірус все ж можливо. Якщо вірус не потрапив в операційну систему, він зможе отримати доступ до персональних даних через, наприклад, того ж браузера. У будь-якому випадку, навіть якщо ви ніколи не робили небезпечних для iOS дій, ваш смартфон все ж може мати слабкі місця, через які й прийдуть шкідливі ПО. Найчастіше це хмарні сховища, непередбачені системою iOS. Йдеться про відомого всім користувачам Android Google або Dropbox та інше. Такі сховища можуть заразити ваш айфон трояном, якщо ви вирішили завантажити на телефон будь-які неперевірені файли, а також запустити їх. Гугл диск не проводить скан на наявність вірусів великі файли та архіви.

айфон троян

Також не можна не забувати про електронну пошту, адже саме через неї відбувається активний обмін файлами. Можливо, ваш Айфон все ж потребує додаткового антивірусу, якщо ви любите користуватися програмами Google.

Як встановити антивірус на Айфон

Якщо ви хочете знайти антивірусну програму для айфона, то навряд чи вам зможе в цьому допомогти App Store. Знайти там щось виразне дуже складно, через те, що антивірусів конкретно на айфони немає. І знову повторимо причину цього - закрита операційна система Епл, яка просто нівелює будь-яку можливість появи вірусів. Apple дуже пишається цим фактом, і завжди намагається згадати про це. Встановити антивірус на айфон все ж можна, правда трохи не в такому вигляді, як ми звикли бачити від того ж андроїд або віндовс.

Забудьте про простий антивірус, адже варто почати шукати додатки, які націлені на захист телефону від втрати або крадіжки. Практично всі такі програми мають функцію сканування смартфона і мережевого екрана, а значить провести перевірку на наявність вірусу в ОС можна.

Читайте також інші статті: Огляд Speedtest by Ookla. Навіщо необхідно завантажити додаток Speedtest by Ookla

Ваша оцінка: