Останнім часом компанія Apple почала надавати активну матеріальну допомогу різним проєктам. То вона інвестує в КІА, то підтримає будівництво центру розробки чіпів в Німеччині або розробку скла для мобільних девайсів Corning. І ось черга дійшла до інвестицій в підтримку молодих незалежних музикантів.

Американська корпорація Apple очолила черговий виток фінансування для музичного посередника. Йдеться про дистриб'ютора United Masters. Компанії вдалося залучити інвесторів, які готові вкласти 50 мільйонів доларів. Про це заявив The Wall Street Journal.

ноутбук та девайси

Голова компанії United Masters, бізнесмен Стів Стаут, створив своє дітище в далекому 2017 році. Головною метою створення було бажання допомогти початківцям і знаменитим музикантам продавати свої музичні твори. При цьому всі авторські права зберігалися за авторами. Відразу ж після створення, компанія зуміла звернути на себе увагу різних інвесторів, серед яких була корпорація Alphabet. Вона подарувала United Masters 70 мільйонів доларів, так би мовити, внесок, який допоміг компанії піднятися. Завдяки таким щедрим пожертвам, United Masters змогла випустити величезну кількість музичних творів, що ощасливило понад мільйон виконавців.

Читайте також: Чим шкідливий літій для екології

Загальна вартість компанії музичного дистриб'ютора в рамках фінансування типу «В» оцінюється в 350 мільйонів доларів. Вона так само має в планах скористатися залученням капіталу, щоб оплатити міжнародні експансії, нові технологічні розробки та розширення штату співробітників.

екран музики

Водночас компанія Apple володіє другим у світі найбільшим стрімінговим сервісом з величезною кількістю користувачів. Йдеться про Apple Music. Таким чином, можна зробити висновок, що інвестуючи в United Masters, Apple показує себе як корпорація, що орієнтується і на музикантів.

Старший віцепрезидент з програмного забезпечення компанії Apple Едді Кью повідомив, що корпорація бажає, щоб всі музиканти зосередилися на тому, щоб створювати кращу музику у світі. Він так само додав, що, в самому початку кар'єри досить складно встигати стежити відразу за всіма аспектами, які містять в собі маркетинг, фінансування і продажу.

The Wall Street Journal відзначили, що найбільш швидко зростальна частина музичної індустрії - це як раз таки незалежні музиканти та поява нових авторів. Так, вже у 2020 році, прибуток окремих незалежних лейблів і їх виконавців піднявся на цілих 28%. При цьому на ринку стрімінгу їх частина збільшилася на 32%. Всі дані взятті з Midia Research.

Музичний ринок з виконавцями, які випускають свій продукт без допомоги лейблів, в тому ж 2020-му, підріс на 34% і вперше досяг позначки в більш ніж 1 мільярд доларів.

У ті роки, коли існували та продавалися диски, а так же активно завантажувалися файли, приєднання до лейблів було єдиною можливістю музиканта поширити та зробити популярним і доступним його твір.

Зараз же ми маємо такі популярні сервіси як Spotify та Apple Music, за допомогою яких музиканти можуть завантажувати музику тоді, коли вони хочуть і не обмежувати себе жорсткими рамками, які вказані в контрактах з лейблами.

Втім, стрімінгові платформи досі є найкращим варіантом для великих брендів. При цьому будь-який музикант може завантажити свій твір на ці майданчики, однак виділитися буде важко, через численність користувачів і їх контент. Так, Spotify заявили, що щодня на майданчик завантажують понад 65 тисяч композицій.

знак музики

Вам також може бути цікаво: Rush Royale - Tower Defense, який може підкорити ваше серце