Я шукаю...

Apple піклується про захист екології

Apple  та екологія

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Вуглецевий слід - загроза № 1

Сьогодні у світі існує безліч проблем, що руйнують нашу Землю. Це і пожежі, викликані техногенним чинником, і бездумний видобуток природних копалин, і варварська вирубка лісів. Серед усіх проблем, загрозою № 1 є збільшення викидів вуглецю.

Збільшення в атмосфері відсотка вуглецю пов'язано з діяльністю людини. Підвищений вміст  вуглецю формує парниковий ефект: змінюється клімат, родючі землі перетворюються на пустелю. Наслідки можуть бути непередбачуваними.

Що ж викликає парниковий ефект? Причина - діяльність людини. Це: вирубка лісів, промислове виробництво, спалювання палива у двигунах автомобілів, будівництво, промисловість, сучасне сільське господарство. Практично будь-яка промислова діяльність, починаючи від видобутку нафти та газу, закінчуючи сільським господарством, викликає збільшення діоксиду вуглецю в атмосфері.

Проблема забруднення навколишнього середовища

Сукупність усіх викидів, що містять вуглець, називають вуглецевим слідом. Це величина відносна. Точно розрахувати вуглецевий слід неможливо. Це пов'язано з тим, що точно відстежити всі викиди, що впливають на вивільнення діоксиду вуглецю, нереально. При розрахунку вуглецевого сліду до уваги береться загальна кількість викидів діоксиду вуглецю і метану, викликаних діяльністю людини. При цьому, враховуються всі джерела.

Джерела вуглецевого сліду ділять на прямі та непрямі. Більшість викидів створюються непрямими джерелами. До них відносять спалювання палива при виробництві продукції. До прямих джерел вуглецевого сліду відноситься витрати палива безпосередньо кінцевим продуктом споживання.

Читайте також: як техніка впливає на утворення вуглекислого газу?

Вчені вважають, що зниження вуглецевого сліду, сьогодні стало головним завданням в боротьбі за здорове довкілля. Кожна сім'я може розрахувати свій персональний вуглецевий слід. Щоб знизити свій вуглецевий слід, вчені рекомендують їсти менше червоного м'яса, більше ходити пішки або їздити на велосипеді.

Якщо з розрахунком вуглецевого сліду сім'ї ситуація зрозуміла, то для промисловості все дещо складніше. Для цього використовується Стандарт оцінки життєвого циклу. На промислових підприємствах вуглецевий слід вдається знизити утеплюючи виробничі цехи, встановлюючи сонячні батареї, використовуючи більш економне обладнання.

Інший спосіб зниження вуглецевого сліду в промисловості, це використання більш економних матеріалів. Наприклад, якщо замість металевої використовувати пластикову упаковку, рівень забруднення навколишнього середовища буде нижче.

Шляхи боротьби Apple за захист навколишнього середовища

Що робить Apple для захисту навколишнього середовища

Увага до компонентів

У компанії розуміють необхідність захисту навколишнього середовища. Тут роблять все, щоб максимально захистити природу. Так з 2008 року, енергоспоживання продуктів вдалося знизити на 73%.

Довговічність

Чим довше можна буде використовувати пристрій, тим нижче будуть викиди вуглецю. В Apple роблять все, щоб їх телефони якомога довше залишалися в строю. Крім якісних матеріалів і комплектуючих, підтримувати працездатність пристроїв допомагають понад 5 тис. сервісних центрів по всьому світу.

Хімічні матеріали

Apple систематично проводить хімічні дослідження матеріалів, використовуваних для виробництва техніки. Оцінка матеріалів на здоров'я людини вивчається, знаходяться найбезпечніші заміни. Всього компанія проаналізувала понад 45 тис. компонентів. Результати вражають. Наприклад, iPad Pro 11 на 69% перевершує вимоги стандарту ENERGY STAR з енергоефективності. А за безпечний хімічний склад компанія вже не перший рік отримує найвищу оцінку.

Використання Apple вторинної сировини у виробництві

Поновлювані джерела

Значно знизити вуглецевий слід допомагає повторне використання матеріалів. У Епл вибрали 14 компонентів, які вдається отримувати з відновлювальних джерел. Найближчим часом в компанії хочуть взагалі відмовитися від використання будь-якої нової сировини та повністю перейти на її повторне  використання.

Нові матеріали

В Apple прагнуть впроваджувати нові технології. Наприклад, для корпусів MacBook, iPad та інших гаджетів використовується особливий сплав алюмінію. В його основу взято перероблений алюміній. При цьому, параметри абсолютно не поступаються новим матеріалом. Для пайки плат також використовується перероблене олово.

Спеціальні лінії по переробці

Спеціальна лабораторія Apple в Техасі займається розробками в області переробки та утилізації матеріалів.

Для розбирання старих пристроїв використовуються дві автоматизовані лінії: Daisy і Dave.

Daisy розбирає використані гаджети та сортує компоненти. Швидкість роботи Daisy - 200 пристроїв на годину. Dave використовується для переробки рідкоземельних металів.

Здаючи старі Айфони на переробку, ви допомагаєте зробити нашу планету краще, бо вони йдуть на утилізацію. Такі матеріали, як алюміній, кобальт, використовуються повторно.

Минулого року, завдяки обробці, компанії вдалося скоротити електронні відходи на 47 тис. метричних тон.

Відновлювана енергетика

Половина викидів Apple пов'язана з процесом виробництва. Apple прагне до того, щоб якомога більше енергії надходило з альтернативних джерел. Компанія вклала 300 млн. доларів США в Фонд чистої енергетики Китаю, який займається розробкою відновлюваних джерел енергії. Завдання Apple - перевести всіх постачальників комплектуючих на поновлювані джерела енергії.

Відновлювальна енргетика в діяльності Apple

У 2015 році стартувала Програма нульового рівня відходів, яка допомагає скоротити обсяг відходів виробництва. У 2018 році всі підприємства, що виробляють продукцію Apple, були сертифіковані як підприємства з нульовим рівнем відходів. Програму Apple підтримали понад 70 постачальників. У 2020 році заводи, які займаються виробництвом IPhone, знизили рівень енергоспоживання на 20%. З 2015 року постачальники комплектуючих Apple знизили обсяг відходів на 1,3 млн. метричних тонн.

Apple переходить на поновлювані джерела енергії не тільки під час виробництва техніки, а й на етапі продажу. У 44 країнах, енергія, якою живляться магазини та офісні центри, надходить з альтернативних джерел. У 2019 Apple отримала премію ООН за боротьбу з глобальним зміна клімату.

Співробітники Apple чимало часу проводять у відрядженнях. Підраховано, що витрати, пов'язані з відрядженнями, складають близько 2% вуглецевого сліду компанії. Apple компенсує викиди, пов'язані з відрядженнями. Вже були компенсовані транспортні витрати 132 тис. осіб. З 2011 року вуглецеві викиди були скорочені в 4 рази, хоча енергоспоживання збільшилася в 4 рази, а 83% енергії, що отримується з альтернативних джерел, було створено за допомогою Apple.

Apple піклується про майбутнє

Частину зароблених грошей Apple витрачає на відновлення природних ресурсів. Наприклад, в Колумбії, за допомогою компанії було відновлено 11 тис. гектар мангрового лісу. Мангрові дерева здатні акумулювати вуглецю в 10 разів більше, ніж будь-які інші дерева. Інший проєкт - це відновлення дикої савани в Кенії.

Як бачите, Apple, це компанія, яка дбає про навколишнє середовище. Подібними досягненнями може похвалитися далеко не кожен виробник мобільних телефонів. Якщо ви вважаєте, що повинні дбати про природу, то придбання продукції Apple, це вклад в захист навколишнього середовища. Купуючи продукцію Apple, ви піклуєтеся про збереження клімату, а значить, про майбутнє ваших дітей і онуків.

Ваша оцінка: