Я шукаю...

В ході досліджень було доведено, що Apple Watch здатні визначати Covid 19

Apple Watch коронавірус

В ході останніх досліджень було доведено, що Apple Watch грають важливу роль в процесі визначення Covid 19. Дану інформацію надала клініка Mount Sinai, фахівці стверджують, що годинники здатні визначати дрібні зміни в серцебитті й тим самим сигналізувати про хвороби. Як відомо, гаджету під силу побачити перші зміни в організмі користувача за тиждень до появи перших симптомів.

Apple Watch визначають коронавірус

Після даних досліджень одна з компаній навіть почала роботу над створенням пристрою, який також зможе визначати перші симптоми захворювання. Якщо проєкт буде успішним, то це стане серйозним кроком на шляху до поширення пандемії. Таким чином, люди з першими навіть незначними симптомами зможуть залишатися вдома.

Читайте також: Змінюємо звук зарядки iPhone на iOS 14.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Що відомо про результати дослідження

Всі дослідження були проведені в Mount Sinai. Фахівці спостерігали за групою з 297 осіб в період з 29 квітня по 29 вересня. При цьому всі учасники змушені були весь період носити розумний годинник Apple з встановленим спеціальним додатком, який стежив за змінами в серцевому ритмі.

Apple Watch використовують для визначення коронавірусу

В ході дослідження було доведено, що Apple Watch 6 визначають Covid 19, а вірніше перші його ознаки. І все це відбувається за тиждень до появи видимих ​​симптомів.

Варто врахувати, що аналогічне дослідження було проведено і в Стенфордському університеті. Але, фахівцями були протестовані не тільки розумні годинники Apple, але і трекери від Garmin і Fitbit. Подібні пристрої також зуміли визначити зміни в частоті серцевих ритмів. У 81% пацієнтів з позитивним тестом на коронавірус спостерігалися зміни в частоті серцевих скорочень. Все це було визначено за 9 днів до появи симптомів.

Як відомо, головна проблема Covid 19 полягає в тому, що багато людей здатні хворіти безсимптомно, при цьому заражати оточення. Тому, впровадження нових розробок може стати справжнім проривом, який допоможе подолати пандемію. Один з учених стверджує, що за допомогою розумних годинників можна буде не тільки визначати захворювання, прогнозувати наслідки для здоров'я, але і дистанційно втручатися. Таким чином, люди будуть ізольовані й не зможуть поширювати вірус.

Відомо, що не тільки вчені ведуть активну роботу над виявленням перших симптомів за допомогою смарт гаджетів. Компанією NeuTigers був розроблений ІІ-продукт з назвою CovidDeep. Він повинен допомогти ідентифікувати людей, заражених вірусом в клінічних умовах і в будинках для людей похилого віку.

За допомогою пристрою Empatica E4 фахівці зможуть спостерігати за змінами в шкірних покривах, артеріальному тиску і серцевим ритмом. Експерти стверджують, що після завантаження всіх даних в CovidDeep з'являється можливість з точністю до 90% визначати вірус.

Розумні годинники від інших компаній

Уже в планах є спеціалізовані додатки, який буде працювати на розумних годинниках всіх відомих виробників. Таким чином визначати захворювання зможуть не тільки розумні годинники Епл, але і таких брендів як Samsung, Fitbit, Withings та інших.

Як Apple Watch визначає коронавірус

Напевно, для багатьох пандемія повністю змінила не тільки звичний спосіб життя, а й змусила кардинально змінити відношення до електроніки. Так з часом з'явилася думка застосовувати Apple Watch для визначення перших ознак вірусу. І її творцем виступили розробники додатків Cardiogram.

Apple Watch  визначає перші симптоми Covid-19

Саме вони й визначили, що показник пульсу людини, яка хворіє на грип, може збільшуватися на 10 ударів у хвилину.

Розумний годинник підключені до Айфона здатний визначати перші симптоми в стані спокою. І найкраще гаджет здатний працювати в нічний час. Саме в цей період ритм більш стабільний через повну відсутність активності.

Але, все ж перш ніж заявити всьому світу про 100% визначення Apple Watch коронавірусу, компанія повинна провести велику кількість досліджень, які доведуть цей факт. Адже на збільшення пульсу можуть впливати й інші чинники, і факт підвищення показника на 10 ударів не може говорити про те, що користувач заражений.

А ось більш точно визначати коронавірус може спеціалізований датчик вимірювання в крові кисню.

Функція вимірювання кисню в крові за допомогою Apple Watch

У здорової людини показник знаходиться на рівні не нижче 90%. А ось при стрімкому зниженні даного рівня може виникати гіпоксія, а це негативно впливає на загальне самопочуття.

Датчики вимірювання рівня кисню у крові

На ринку представлено відразу кілька гаджетів від різних виробників, які здатні показувати рівень кисню. І серед їх числа не тільки Apple Watch.

Але все ж відповідний рівень пульсу і кисню в крові не буде 100% гарантією, що у користувача Covid 19.

Розумні годинники й температура тіла

А ось за цим показником годинники цілком реально можуть діагностувати захворювання. Але, як відомо, підвищена температура спостерігається далеко не відразу і не у всіх. А ось підвищення пульсу відбувається після зараження, коли організм починає боротьбу з вірусом.

Можливо, Apple Watch в Україні також почнуть використовувати для визначення вірусу. Але, для початку годинники пройдуть ще не одне тестування, щоб перетворитися на справжній інструмент визначення захворювання, який будуть використовувати у всьому світі.

Допомога компанії Apple у боротьбі з пандемією

Розробники оснастили розумні годинники всіма функціями, які допоможуть визначити Covid 19. Але, ось після цього виявити інші захворювання буде набагато важче. До того ж той же коронавірус вже через пару років може мутувати й повністю зміниться до невпізнання. Відповідно шосте покоління Apple Watch здатне діагностувати перші симптоми тільки сьогодні, а як буде завтра невідомо.

Варто прочитати: Додаток «Локатор» на iPhone навчить шукати гаджети сторонніх виробників.

Водночас все це не означає, що подібна діагностика і зовсім марна. Вона цілком реально зможе допомогти користувачеві визначати перші симптоми, а діагностику можна буде залишити професіоналам. Але, ось як буде після цього уникнути помилкових звернень до лікарів, все ще залишається невідомо.

Ваша оцінка: