Я шукаю...

Apple робить AR і VR-шоломи

AR і VR-шоломи від Apple

Apple вже багато років утримує першість в області виробництва персональних і планшетних комп'ютерів, смартфонів, розумних годин, аудіоплеєрів, а також програмного забезпечення до них. На конференції девелоперів WWDC, яка відбулася у 2020 році, компанія оголосила про те, що всі пристрої незабаром будуть переведені на принципово нові процесори з ARM-архітектурою. Крім того, зараз ведуться розробки гаджетів доповненої та віртуальної реальності (AR і VR), які також будуть працювати на них.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Що таке AR і VR?

Віртуальна реальність (VR - virtual reality) і доповнена реальність (AR - augmented reality) - це інноваційні технології, що дозволяють цифровому світу проникнути в реальний за допомогою впливу на органи зору, слуху і дотику. VR - це повне занурення, в створений комп'ютером віртуальний простір, в якому кожна дія має відповідний відгук. Воно жодним чином не пов'язане з реальними предметами та обстановкою, але при цьому має цілком реалістичний вигляд і підпорядковується всім законам фізики. Візуальна складова створюється за допомогою камер 360 або шляхом детальної промальовування і програмування тривимірних об'єктів всіх деталей. Зазвичай для проникнення у віртуальний світ необхідний спеціальний шолом і пульт управління.

Віртуальна і доповнена реальність AR/VR

Принципова відмінність AR полягає в тому, що реальний світ всього лише доповнюється цифровим, повністю не замінюючи його. Персонажі та локації з'являються при скануванні певних міток смартфоном через спеціальний додаток. Їх можна побачити на екрані гаджета або використовувати окуляри, призначені для цієї мети.

Для чого потрібні технології AR і VR?

Технологія віртуальної реальності в основному використовується в індустрії розваг, а саме для створення відео-ігор. Повне занурення в ігровий світ вражає своєю реалістичністю та увагою до деталей, тому отримало величезну популярність серед користувачів. Щорічне зростання світового ринку в цій галузі досягає 65%.

Крім того, деякі великі компанії замовляють спеціальні квести у віртуальній реальності для корпоративних тренінгів своїх співробітників або для презентацій своїх продуктів клієнтам.

Технологія VR, як не можна краще, підходить для проведення заходів в прямому ефірі - спортивних матчів і концертів, семінарів, презентацій, а також для подорожей. Як приклад можна привести проведення прямої трансляції дебатів кандидатів у президенти США від демократичної партії, організована каналом CNN у 2020 році.

Технології AR і VR у сучасному житті

Технологія доповненої реальності вимагає менших ресурсів і не потребує особливого обладнання, потрібен лише смартфон. Тому область застосування ширша, ніж у віртуальній реальності. Крім ігрової галузі, AR використовується для:

 • бізнесу і продажів;
 • сфери обслуговування;
 • маркетингових стратегій;
 • освітніх програм;
 • медичних обстежень і в охороні здоров'я в цілому;
 • проєктування;
 • військової промисловості та в інших сферах.

Apple і технології віртуальної і доповненої реальності

До теперішнього часу лідерами в галузі створення гарнітур для AR і VR були HTC, Sony, Google, Facebook та інші великі компанії світового рівня. Але з'явився новий багатообіцяючий гравець, а саме - Apple. Ресурси і потенціал корпорації дозволяють зробити прорив в області цифрових технологій і максимально стерти межу між віртуальним і реальним світами.

Орієнтовно у 2024 Apple планує випустити на ринок гарнітуру віртуальної реальності, у 2024 - доповненої реальності. Вони будуть оснащені передовими технологіями, в тому числі надпрогресивними ARM-процесорами.

Apple процесори з ARM-архітектурою

Переваги процесорів з ARM-архітектурою:

 • можливість забезпечити автономну роботу пристрою без прив'язки до комп'ютера;
 • підвищення продуктивності в кілька разів;
 • розвиток можливостей AR / VR-гарнітур;
 • кросплатформеність - можливість запускати додаток не тільки на iPhone, але і для гарнітур віртуальної або доповненої реальності.

AR/VR-шолом від Apple

Компанія Apple ретельно приховує інформацію про свою нову розробку, яка повинна підірвати світ цифрових технологій. Зараз достовірно не відомо, чи буде першим випущено шолом віртуальної реальності або це буде гарнітура для змішаної реальності (AR / VR або MR, mixed reality). Проте, за словами представників компанії, що анонсували розробку продукту, шолом від Apple складе конкуренцію таким відомим гаджетам, як Oculus від Facebook і PlayStation VR від Sony. При цьому AR/VR-гарнітура буде зроблена не для масового споживання. Це буде нішевий продукт найвищої якості з великим потенціалом для подальших розробок. Заявлена ​​вартість буде також високою, близько $ 3000.

Основними перевагами продукту від Apple розробники називають:

 • малу вагу (прототип має масу 200-300 г, але її планується знизити до 100-200 г);
 • портативність, що забезпечується бездротовим зв'язком по стандарту Wi-Fi з частотою 60 ГГц;
 • 5-нанометровий процесор виробництва Apple;
 • пам'ять і обчислювальні потужності не залежатимуть від iPhone;
 • мікро-OLED-дисплеї від Sony, з розширенням 8К для кожного ока;
 • понад 12 камер для відслідковування рухів рук;
 • датчики стеження за рухом очей;
 • високоточні сканери LiDAR.

AR/VR-гарнітура від Apple

Для зниження ваги гарнітури планується прибрати відстань від шолома до особи людини, яку залишали на той випадок, якщо особа носить окуляри. Таким чином, частина потенційних користувачів може зіткнутися з проблемою через поганий зір. Розв'язувати дану проблему Apple пропонує за рахунок можливості установки в шоломі спеціальних лінз. Також для зниження ваги в деяких місцях буде використана тканина замість пластика.

Автономність від смартфона і комп'ютера буде забезпечена окремим пристроєм, що надягають на палець на зразок кільця. Компанія Apple вже подала заявку для отримання патенту на це смарт-кільце для віртуальної та доповненої реальності.

У плани компанії Apple входить впровадження безлічі сучасних революційних технологій в новий продукт - шолом віртуальної та доповненої реальності, але розробка вимагає величезних капіталовкладень і залучення безлічі інвесторів. Проте, гарнітура обіцяє зробити справжній прорив у світі цифрових гаджетів. Залишається тільки чекати випуску першої експериментальної партії.

Ваша оцінка: