Я шукаю...

Видобуток біткоїну: чи шкодить майнінг навколишньому середовищу?

Біткоїн і екологія

Біткоїн – що це за валюта?

Біткоїн – це своєрідна цифрова валюта, яка генерується за допомогою потужних приватних комп’ютерів. Усі алгоритми для створення біткоїну захищені спеціальним шифром, який дуже складно підібрати. Сьогодні ця валюта стала надзвичайно важливою.

Біткоїн і екологія

Проте вона існує не у фізичній формі, як ми звикли, а у віртуальній. Попри те, що ці гроші не можна потримати в руках, їх цілком можна використати для оплати послуг або шопінгу. Звісно, технологія, що дозволяє платити за допомогою біткоїнів не є надто поширеною. Проте ця ситуація змінюється щодня завдяки збільшенню популярності криптовалюти.

У чому переваги біткоїну зараз?

Очевидно, що зараз біткоїн не був би настільки відомим явищем, якби деякі люди не займалися його популяризацією. Завдяки їм біткоїн не залишився існувати у вузькому колі програмістів, а розвинувся і став своєрідним феноменом. Люди та компанії, що просувають цю валюту, мають з неї значний прибуток, адже ціна біткоїну невпинно росте. 

Сьогодні можна виділити кілька основних переваг цієї валюти. Серед них:

  • відсутність необхідності вказувати особисту інформацію
  • децентралізованість майнингу
  • відсутність ризику знецінення валюти
  • розширення можливостей оплати біткоїном
  • висока надійність шифрування

Біткоїн і екологія

Читайте також: Використання цифрового ключа CarKey від компанії Apple

У цієї валюти немає єдиного центру, який контролював би її випуск. Емісійний центр тут теж відсутній, тому всі маніпуляції з біткоїном знаходяться в руках користувачів. Особливості валюти дозволяють проводити операції без перешкод. Через це будь-які процеси неможливо порушити. Ніхто не зможе скасувати чи затримати транзакцію. Ще один плюс використання біткоїну – анонімність. Тут це працює приблизно так само, як з банківськими картами. Для того, щоб переказати гроші на інший рахунок не потрібно вказувати жодної додаткової інформації.

На відміну від звичайної валюти на кшталт долару чи євро, біткоїн захищений від інфляції. Це пов’язано з тим, що у грошей у фізичній формі немає обмежень щодо кількості їхнього друку. У той час як біткоїн має ліміт і весь світ побачить максимум 21 мільйон таких монет. Це й пояснює відсутність ризику інфляції. Число випущених монет не збільшуватиметься до небачених розмірів, через що не зможе знецінитись.

Наступна особливість цієї валюти – надійність. Оскільки кожна грошова одиниця захищена спеціальним шифром, її неможливо підробити. Шифруванням цифрової валюти займаються експерти в області криптографії. Через це інформацію про монету неможливо вилучити та скопіювати.

Біткоїн і екологія

Треті особи не зможуть заволодіти унікальним шифром, тому ваші накопичення будуть в безпеці.

Стрімко збільшується число установ, у яких можна оплатити послуги або товари біткоїном. Тепер розрахуватися цифровою валютою можна в кафе, кіно, піцерії й так далі. Деякі розробники створюються спеціальні гаманці для зручного зберігання криптовалюти.

Видобуток біткоїну – як він відбувається?

Видобуток цифрової валюти біткоїн називається майнінгом. Це слово має англійське походження й означає «добувати корисні копалини». Для того, щоб здобути нову монету, люди підбирають спеціальні шифри за допомогою потужного обладнання. Якщо розглянути майнинг з технічної точки зору – він постає як процес розв'язання складних математичних задач. Будується певна хеш-послідовність, яка враховує всі минулі транзакції. Спеціальна програма шукає числову послідовність, яка повинна повністю відповідати алгоритму. Далі повинен відбутися правильний розрахунок криптографічного підпису блока. У результаті утворюється нова криптомонета, яку отримує учасник мережі, що забезпечив усі вищеописані процеси.

Біткоїн і екологія

У теорії, добути біткоїн може кожна людина, яка має ПК. Для цього існує спеціальна програма, яку можна легко знайти в Інтернеті й завантажити. Код протоколу такої утиліти знаходиться у відкритому доступі. У цьому процесі відсутня ієрархія, тому кожен учасник витрачає й отримує однакову кількість ресурсів.

Проте насправді майнінг не є настільки доступним та відкритим. Цей процес може коштувати доволі дорого. З кожним днем все більше і більше людей дізнаються про біткоїн, його регулярно виробляють, продають і купують. Через теперішній ліміт криптомонет стає все важче згенерувати унікальний код, оскільки число майнерів також невпинно росте. До того ж колись для добування криптовалюти вистачало мати потужний ПК прямо вдома. Сьогодні видобуток монет потребує потужного професійного обладнання з інтегральними схемами. Саме через це деякі люди створюють майнінгові ферми.

Як біткоїн впливає на екологію?

Видобуток біткоїну та його зв’язок з екологією – це тема, якою зацікавилися університети світового масштабу. У Кембриджі провели дослідження, у якому виявили кількість енергії, яка щорічно витрачається на генерування криптовалюти.

Біткоїн і екологія

Результати показали, що навіть деякі країни використовують менше електроенергії за рік. Обладнання майнерів є дуже потужним, тому воно «з’їдає» багато енергії. На зменшення споживання енергії вплине тільки спад курсу біткоїна.

Дослідники виявили, що число терават-годин для майнингу становить близько 121,36. Навіть Аргентина та Нідерланди використовують менше електроенергії за рік, ніж йде на добування біткоїну. За витратами енергії до цієї криптовалюти наблизилася Норвегія. Також вчені підрахували, що цю енергію можна було б використати для роботи всіх електрочайників на території Великої Британії протягом 27 років. Окрім надмірної емісії вуглекислого газу, на екологію також впливає надлишок металолому. Для того, щоб його знизити можна користуватися вживаною технікою. Рекомендуємо ознайомитися з асортиментом наших відновлених смартфонів та купити айфон за найнижчою ціною в Україні.

Нещодавно компанія Ілона Маска інвестувала в криптовалюту близько 1,5 мільярдів. Це спровокувало стрімке зростання курсу біткоїна, який підскочив до 48 тисяч за одну монету. Деякі експерти переконані, що ця інвестиція була необачною для Маска, адже вона значно вплинула на його екологічний імідж.

Через надмірне використання електроенергії відбувається надмірний викид вуглекислого газу. Якщо явище майнінгу не стане більш економічним або менш популярним, екологічна ситуація тільки погіршуватиметься. Для видобутку криптовалюти використовуються корисні копалини, зокрема вугілля.

Біткоїн і екологія

Варто прочитати: Intel: MacBook Pro не підходить для комп'ютерних ігор

Експерти вважають, що для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище необхідно використовувати інші джерела енергії. Наприклад, атомну енергетику або гідрогенерацію. Окрім того, що емісія CO2 буде набагато меншою, ці альтернативи є дешевшими, ніж використання електроенергії та вугілля.

Тепло, що виділяється під час видобутку монет варто використовувати з користю. З його допомогою можна гріти будинки, квартири та теплиці. Деякі компанії вже активно користуються цим способом. Це дозволяє урівноважити емісію вуглекислого газу.

У Саутгемптонському університеті заявили, що біткоїн повинен бути знищеним заради екологічного блага нашої планети. Доктор Лариса Ярова вважає, що ця криптовалюта цілком може стати «першою неефективною версією проривної технології». Спеціалісти повинні повністю відмовитися від неї й створити іншу модель криптомонети, яка була б більш екологічною. Теоретично, новий протокол для добування цифрової валюти – цілком реальна річ. Проте переконати майнерів перейти на новий вид такої валюти – майже неможливо.

Біткоїн і екологія

Навіть влада деяких країн не знає як змінити екологічну ситуацію з криптовалютою. У Китаї на цю проблему звернули увагу тільки цього року. Саме тут видобуток біткоїну відбувається на промисловому рівні та становить понад 70% від світового. Це питання розглядають й в ООН. Члени організації підтверджують, що потрібно приділити увагу вивченню негативних сторін криптовалюти. Проте на найближчих заходах це питання не розглядатиметься. Сьогодні всі знають про проблему біткоїну, проте її вирішення залишається невідомим.  

Ваша оцінка: