Я шукаю...

Чому забруднення повітря - одна з основних причин хвороб?

фотографія людини якa дихає

Погана якість повітря безпосередньо загрожує здоров'ю людини, і отруює навколишнє середовище. Всесвітня Організація Здоров'я створила визначення забрудненого повітря - таким повітря може вважатися в тих випадках, коли в його складі є речовини, що негативно впливають на здоров'я людини й тварин, рослин, воду і грунт. У більшості випадків в складі такого повітря присутній діоксид сірки, оксид азоту і пилові маси.

жінка медитує

На жаль, проблемою брудного повітря в Україні ніхто не займається на належному національному та міжнародному рівні. Влада як може, так відтягує моніторинг якості повітря і не вживає жодних заходів щодо скорочення кількості викидів. Міжнародне співтовариство дивиться крізь пальці на постійні відстрочки, а тим часом у нас продовжують термін служби основних джерел забруднень повітря в Україні. Це також впливає на якість повітря по всій Європі.

До речі, а ви знали, що наша компанія не тільки займається відновленням, а й продає найкращі seller refurbished iPhone в Україні?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Чому важлива якість повітря і з чого він складається?

Відсутність води протягом декількох днів для людини не смертельна, відсутність їжі на місяць також насилу можна пережити, а ось не дихати - нереальне завдання. Процес дихання є основною функцією нашого організму. Цікаво, що сама процедура вкрай складна, але організм регулює її автоматично. За допомогою дихання в усі клітини організму доставляється кисень, який витісняє з них двоокису вуглець. Наш організм чутливий до повітря, яким ми дихаємо. Однак саме повітря є сумішшю газів, що в сукупності створюють оболонку навколо планети, відому нам як земну атмосферу. У складі повітря на першому місці йдуть азот, кисень і двоокис вуглецю, також туди входять благородні гази - неон, гелій, криптон, аргон, і навіть метан з воднем.

чоловік радіє

Будь-який живий організм вимагає наявність кисню, але двоокис вуглецю в великих кількостях завдає великої шкоди тваринам і людям. Також його велика кількість в повітрі є причиною змін умов життя через потепління атмосфери. Так, на сто літрів повітря є приблизно 78 літрів азоту, 21 літр кисню та 1 літр інших газів. Одним з вкрай важливих складових елементів є водяна пара, зміст якої коливається в рамках від 1 до 4%, безпосередньо впливаючи на ступінь вологості повітря.

Хочеш отримати якісний ремонт iPhone XS з гарантією? Звертайся за номером 0-800-602-250

Основні причини забруднення повітря

Головними причинами появи брудного повітря в розвинених країнах і країнах третього світу є деякі елементи, що створюються як наслідок дії людини. Йдеться про діоксид азоту, який виділяється в процесі спалювання горючих копалин, озону, як результат впливу сонячного світла на вуглеводні й діоксид азоту, зважених рідких і твердих частинках і оксиді сірки.

А всередині приміщень забруднення повітря отримує додаткові джерела, такі як пасивне куріння і спалювання біоорганічного палива в країнах, що розвиваються для приготування їжі та опалення-дерева, відходів сільськогосподарських культур і тваринництва.

важко дихати

Також радимо прочитати про те, як вибрати шпалери на телефон?

Як забруднене повітря впливає на здоров'я людини?

Якщо повітря занадто сильно забруднене, то вдихаючи його, людина сприяє погіршенню функції легень. Це, своєю чергою, викликає загострення бронхіальної астми й хронічної обструктивної хвороби легень. В сукупності такі захворювання можуть стати каталізаторами до розвитку раку легенів. Також забруднення повітря підвищує гострі серцево-судинні ускладнення, що може привести до інфаркту міокарда і стати причиною розвитку хвороби коронарних артерій. Люди, які живуть поруч з великими дорожніми розвилками, знаходяться у великій небезпеці, особливо в період, коли застояне повітря піддається тепловими інверсіями. Всі існуючі показники брудного повітря, тобто оксиду азоту та сірки, озон, зважені частинки, можуть викликати гіперреактивність дихальних шляхів. А періодичний вплив тільки збільшить різноманітність респіраторних інфекцій та симптомів в загальній популяції. Особливо схильні до небезпеки діти, у яких забруднення повітря може викликати зниження легеневої функції.

До речі, у нас найнижча ціна на айфон 12 міні бу з гарантією 12 місяців у подарунок!

інгаляція

Головним елементом смогу є озон, і на додачу до всього, він також потужна подразнююча речовина, що виконує функцію окислювача. Найвищий рівень озону можна нарахувати влітку, після полудня і пізнім ранком. Невеликий вплив даної речовини викликає біль в грудях, задишку і збільшує чутливість дихальних шляхів. Так діти, які більшу частину часу гуляють на свіжому повітрі в дні потужного озонового забруднення будуть частіше хворіти на бронхіальну астму. Вплив озону протягом тривалого проміжку часу може призвести до незначного, але тривалого погіршення роботи легенів.

Забруднення повітря вкрай згубно впливає на здоров'я як людського організму, так і всього живого навколо. Саме погана якість повітря є однією з основних причин зростання алергій і хвороб дихальної системи. Якість повітря, яким ми дихаємо максимально важливо. Однак уникнути неякісного повітря нереально, навіть якщо район, де проживає людина, максимально багатий. Мікроскопічні елементи-забруднювачі з легкістю проходять крізь захисні механізми людського організму, і здатні проникати в самі глибини дихальної й кровоносної системи, запускаючи тим самим процеси руйнування легких, мозку і серця. Якщо ми не бачимо смог, це не означає, що повітря навколо чисте і безпечне. По всьому світу міста та села заражені токсинами і їх негативними впливами на грунт, воду, повітря, що дуже відбивається на здоров'ї населення.

Що впливає на забруднення повітря?

Повітря може змінювати свій склад, і зараз цьому процесу сприяє активне забруднення екології, умови атмосфери та навіть географічне розташування. Тобто, якщо в складі повітря виявляться частки й елементи, які в ньому природним шляхом не повинні бути присутніми або обсяг деяких газів занадто високий, то тоді таке повітря є забрудненим. А в забрудненому повітрі кількість необхідного кисню значно менше необхідного, через те, що його витісняють пил і шкідливі гази.

жінка дихає

Забруднення атмосфери можна поділити на кілька типів. Так, до тих елементів, які можуть впливати на забруднення повітря необхідно віднести: гази, аерозолі та пил. З них виділяють фтористий водень, сигаретний дим, двоокис сірки та окис вугілля. найпростішою класифікацією є, по-перше, забруднення натурального походження, які з'являються як результат лісових пожеж, ураганів, вивержень вулканів тощо, а по-друге, штучні забруднення, які з'являються в результаті діяльності людини. На сам процес забруднення повітря безпосередньо впливають:

  • Що виділяються автомобілями та іншими транспортними засобами вихлопні гази;
  • Елементи, виділені шкідливі речовини з котелень центрального обігрівання;
  • Утвориться пил з великих і дрібних промислових заводів;
  • Діяльність вугільних і ядерних електростанцій.

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо втратив?

Ваша оцінка: