Я шукаю...

Чіп Apple M2: що ж відомо 

Apple M2

Світові видання навперебій повідомляють про те, що американська компанія Apple уже запустила у виробництво чіпи під назвою M2.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Довгоочікуваний реліз 2021 року

Японське видання Nikkei Asia Review опублікувало матеріал, датований 27 квітням 2021 року, де зазначається, що компанія TSMC, яка є виробником пристроїв Apple з процесором M1 2020 року, вже займається новим релізом, а саме чіпом M2 для Apple. Процесор M1, як і згодом M2, прийшов на зміну процесору Intel, який досить довгий час був частиною стандартної комплектації пристроїв корпорації Apple.

За інформацією Nikkei Asia Review, перша партія пристроїв на базі процесора M2 буде доступна вже у липні, або ж у другій половині 2021 року. 

Варто прочитати: Розвиток приватної космонавтики.

Чіп Apple M2

Apple M1

Перш ніж перейти до процесора M2, окреслимо шлях народження нових процесорів, які випускаються спеціально для Apple. Чіп M1 з'явилася завдяки Apple А14, конструкція якого й надихнула розробників Apple на створення нової моделі процесора. 

M1 та А14 є продукцією виробництва компанії TSMC, при виготовленні яких використовується вже 5 нм технологія. A14 Bionic вбудований в iPad Air четвертого покоління. Apple А14 можна побачити ще й у моделі iPhone 12. Тоді як Apple M1 є частиною стандартної комплектації моделей ноутбуків MacBook Air та MacBook Pro, а також ПК Mac Mini.

Які ж характеристики процесора M1? Йдеться про 8 ядер ARM (4 FireStorm та 4 IceStorm), GPU, у якому 8 ядер та 128 виконавчих блоків. Якщо порівняти з властивостями A14 Bionic, в А14 тільки 6 ядер ARM (2 Firestorm та 4 IceStorm), та вдвічі менше виконавчих блоків. Важливим фактом є те, що новий процесор розроблений на архітектурі ARM, що використовується й при виготовленні А14. Що стосується площі кристала, якщо порівнювати показники двох різних процесорів на одній і тій же архітектурі, площа кристалу M1 більша ніж в A14 на 37%.

Варто прочитати: Серійне знімання на iPhone 11: включення, таймер та багато цікавого.

Чіп Apple M2

Apple M2

M2 уже є новою генерацією процесорів, однокристальною систему, яка складається з центрального процесора CPU, графічного процесора GPU. У комплектації цього процесора є ще й оперативна пам’ять. Попри те, що показники процесора M1 є дійсно хорошими, враховуючи високу продуктивність iMac та iPad Pro 2021 року випуску, все ж розробники Apple розуміють, що потрібно покращити, щоб обійти деякі суттєві обмеження у роботі пристроїв американської корпорації.

Повертаючись до процесора M1, попри його високу продуктивність, все ж суттєвим недоліком є доступність всього лишень двох портів Thunderbolt. Окрім невеликої кількості портів, користувачів продукції Apple не влаштовує той факт, що можна під’єднати всього лиш один зовнішній дисплей. Покладаючись на не підтверджені чутки, що ширяться в мережі Інтернет, саме ці недоліки процесора M1 користувачі продукції Apple не побачать у M2. 

Інформація щодо розробки нових пристроїв на базі процесора M2 з'явилася після хакерської атаки REvil, коли було оприлюднено частину даних про нові продукти американської корпорації. В матеріалах Apple, що розміщені REvil в мережі Інтернет, та доступні широкому загалу, йдеться про MacBook Pro (M2) зі 14-дюймовим та 16-дюймовим дисплеями. Нові пристроїв будуть випускатись з MagSafe, SD-картами та HDMI. У Apple не коментували ситуацію щодо несанкціонованого витоку корпоративних даних. 

Чіп Apple M2

M1X vs M2

Очікується, що у процесорі M2 підвищиться показник продуктивності центрального та графічного процесорів. Окрім 8-ми CPU та 16 GPU, американській корпорації прийдеться збільшити кількість портів над Thunderbolt. Навряд чи новий процесор M2 буде без двох і більше зовнішніх дисплеїв. 

Буде це M1X чи M2, різниця суттєва, оскільки йдеться про розширення наявної версії процесора у першому випадку, та виготовленням нового покоління процесорів, які будуть відомі під новою назвою, у другому випадку. Достеменно невідомо, яким буде реліз нових пристроїв, оскільки нова інформація щодо релізу нового покоління продукції Apple на базі M2 ще не з’являлась.

Історично так склалось, що у компанії Apple процесори нумеруються як А11, А12, що позначає покоління. Якщо йдеться про розширення, то можна зустріти таке позначення як A12X, A12Z. Під поколінням розуміють архітектурне покоління. Що маємо? Перше покоління представлене у вигляді чіпа A4, презентованого ще у 2010 році, у той час, як у 2020 році Apple представила 11 покоління, а саме A14 Bionic. M1 належить до першого кола Apple Silicon.

Прикладом розширенням архітектури є A5X. Ця подія сталась у 2012 році, коли Apple вирішила збільшити продуктивність генерального процесора або графічного процесора, додавши парочку ядер. Та слід зазначити, що розширення не є якимсь традиційним способом покращення продуктивності процесора. Не було в Apple ні A11X, ні A14X. 

Чіп Apple M2

Якщо спиратися на ті дані, що ширяться Інтернетом, все ж йдеться саме про розширення архітектури у випадку з новим процесором, а не нове покоління процесорів. Apple планує збільшити продуктивність CPU і GPU, Thunderbolt тощо, тому M1X стане логічним продовженням наявної архітектури 11 покоління. Можна поставити замість 8 ядер генерального процесора 12 ядер, а у випадку з графічним процесором збільшити кількість ядер з 8 до 16 ядер. Хоча їх кількість буде не такою важливою у цьому випадку. Адже йдеться про принцип покращення продуктивності й енергоефективності. 

Що ще відомо про випуск нового процесора M2? Якщо при виготовленні M1 використовується 5 нм технологія, то для виготовлення M1X або ж M2 актуальною буде 4 нм технологія. 

Непідтвердженими є й чутки про випуск Apple M2 з процесором нового покоління, який може мати до 16 ядер процесора. У Піднебесній поширюють інформацію щодо того, що M2 стане основою для запуску виробничого процесу з використанням уже 3 нм технології замість 5 нм технології, що актуальна для M1, чи 4 нм, що мала б використовуватись для виготовлення M2, або ж М1Х. Для TSMC виробничий процес з використанням 3 нм технології може бути актуальним уже у 2024 році. 

І все ж слід дочекатись релізу, або хоча б анонсу від розробників, щоб знати напевне, чим планує здивувати Apple, чи то постійних, чи то нових користувачів продукції яблучної корпорації.

Ваша оцінка: