Я шукаю...

Експерти розповіли, як зловмисники використовують Wi-Fi для отримання персональної інформації користувача

Експерти розповіли, як зловмисники використовують Wi-Fi для отримання персональної інформації користувача

Вже давно смартфон перетворився не на предмет розкоші, а на необхідність. А важливою складовою будь-якого сучасного гаджета сьогодні є можливість підключення Wi-Fi. Однак чи безпечно користуватися безпровідним інтернетом постійно? Й чи варто його відключати на ніч, чи в інший час коли користувач ним не користується?

Нещодавно експерти надали вагомі аргументи, які підтверджують думку про те що потрібно відключати Wi-Fi з’єднання. При цьому бездротовий інтернет потрібно виключати завжди, коли ним не користуються. Подібну думку підтримує директор інформаційної безпеки компанії Awillix Олександр Герасимов.

Чому варто відключати Wi-Fi

Експерти стверджують, що сьогодні зловмисники мають безліч інструментів що дають змогу за допомогою Wi-Fi проникати до чужих гаджетів. Зокрема, найчастіше створюється підроблена точка доступу з такою ж назвою. І якщо смартфон підключається до неї, то безпека всіх даних в небезпеці.

Як відомо, підключившись до неоригінальної точки доступу гаджет й надалі продовжуватиме це робити в автоматичному режимі. Це допоможе шахраям перехоплювати трафік та отримати доступ до всіх паролів та платіжних даних.

Відомі й випадки, коли зловмисники створювали фітингові сторінки, які вимагали від користувача здійснення певних дій для отримання доступу до інтернету. Наприклад, у деяких випадках потрібно ввести номер телефону.  За допомогою нього шахраї отримують доступ до персональних даних жертви.

В наш час практично кожен користувач не здійснює відключення безпровідного інтернету. Й лише невелика кількість користувачів задумується про те, чи варто відключати Wi-Fi на ніч. Якщо цей й здійснюється, то лише у цілях економії зарядки, а не безпеки.

Рекомендуємо також ознайомитися з нашим асортиментом та купити айфон бу (відновлений) за дуже доступною ціною.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Чому постійно робочий Wi-Fi роутер – це зручно?

Варто розглянути наступні причини, які й можна назвати перевагами постійно увімкнутого маршрутизатора:

  • Зручність. Відключення може забирати досить багато часу. А особливо якщо подібну процедуру повторювати регулярно на щоденній основі.
  • Наявність надійного зв’язку. Після відключення мережі мережеві з’єднання можуть бути втраченими й після увімкнення можуть не відновитися. Крім цього, для більшості користувачів режим очікування може стати досить неприємним.
  • Віддалений доступ. Якщо деякі програми працюють лише за допомогою інтернету, то після його відключення вони просто перестануть працювати.
  • Пристрої які належать до системи «Розумний будинок». Без постійного інтернет-з’єднання подібна техніка не буде працювати.

Чи розряджає смартфон Wi-Fi?

Як відомо, практично кожна постійно справна функція на смартфоні здатна призвести до його розрядження. Однак, як на рахунок Wi-Fi? Повне відключення безпровідного інтернету може гарантувати збереження декількох поділок зарядки, але очікувати якогось грандіозного результату не варто.

Чи розряджає смартфон Wi-Fi

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

А вся справа полягає у тому, що практично всі сучасні смартфони демонструють чудову оптимізацію в плані споживання електроенергії. При цьому, якщо користувач хоче зберегти декілька поділок зарядки, то варто повністю відключити Wi-Fi, а не здійснити відключення від певної мережі. Адже, як відомо, значна кількість зарядки піде саме на пошуки нової точки доступу. При цьому в порівнянні з мобільним інтернетом, безпровідне з’єднання навіть без підключеної точки доступу здатне значно розряджати телефон.

Чи шкодить здоров’ю постійно увімкнений Wi-Fi?

Сьогодні дане питання досить часто є предметом різноманітних суперечок. Однак, чи справді безпровідний інтернет здатен завдавати шкоди людському організму, чи це всього лиш чутки?

Виходячи з наявності невидимих так званих радіохвиль, більшість користувачів намагаються знаходитися від них якомога далі. Деякі спеціалісти стверджують, що тривала дія подібної технології призводить до утворення ракових пухлин. Однак, це лише не підтверджені твердження доказів яким все ще немає, адже ніяких тестів не було проведено.

Чи шкодить здоров’ю постійно увімкнений Wi-Fi

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

Якщо ви також поділяєте подібні твердження, то для того, щоб уберегти себе потрібно не просто відключити свій смартфон, або ж інший гаджет від точки доступу, але й повністю відключити роутер від електромережі.

Однак позитивного ефекту годі й чекати, адже щоденно сучасні користувачі знаходяться під впливом інших видів опромінення.

Чому потрібно регулярно вимикати Wi-Fi роутер?

Існує відразу декілька причин, чому потрібно вимикати не просто точку доступу на своєму смартфоні, або іншому гаджеті, але й сам Wi-Fi роутер.

Чому потрібно регулярно вимикати Wi-Fi роутер

З причин економії електроенергії

Більшість користувачів знають, яким чином можна зекономити на електроенергії. Принаймні вони впевнені у дієвості подібних методів. Й в першу чергу важливим правилом є вимикання всіх пристроїв на ніч, або в інший час.

Однак в подібній теорії є ряд нюансів. В першу чергу, це те що Вай-фай роутер за 1 годину здатен споживати до 5 Ватт електроенергії. Тому вимикаючи на ніч безпровідний інтернет можна зекономити досить незначну суму.

Оптимізація режиму роботи та відпочинку

Більшість користувачів впевнені, що для того, щоб через певний час не довелося купувати новий роутер регулярно його потрібно вимикати, даючи йому час для так званого «відпочинку».

Й в цьому є частка правди. Адже тримаючи роутер увімкненим, пристрій може перегріватися, а це своєю чергою супроводжується різноманітними несправностями. Додатковим навантаженням може стати й постійне накопичування пилу на вентиляційних решітках.

Якщо давати роутеру «відпочити» хоча б у нічний час, то це значно може продовжити його експлуатаційний період.

Захист від зловмисників

Експерти рекомендують все ж періодично вимикати Wi-Fi роутер. Крім цього, вони розповіли про небезпеку яка стосується користувачів, які не змінюють стандартних налаштувань. Якщо протягом тривалого часу не змінювати паролю, то є висока ймовірність того, що зловмисник з легкістю зможе проникнути до мережі.

Захист від зловмисників

Підвищити безпеку домашнього безпровідного інтернету можна періодично вимикаючи Вай-фай роутер.

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо загубив?

Також варто остерігатися безплатного інтернету в громадських закладах. Досить часто подібні мережі навіть не захищені паролем. Тому подібний інтернет потрібно використовувати лише у крайніх випадках. 

Все ж враховуючи всі нюанси та ризики вимикати Wi-Fi роутер потрібно. Не зважаючи на те, що він призначений для цілодобової роботи, не завжди він потрібен 24/7. Тому немає потреби цілодобово залишати його увімкненим.

Ваша оцінка: