icoola
Купити iPhone
Ремонт iPhone
Ремонт iPad+
Продати iPhone
ICOOLA ECO
Топ пропозицій
Магазин Apple / новини Apple / Чому діджиталізація – це найкращий спосіб врятувати планету
08 Червень 2022

Чому діджиталізація – це найкращий спосіб врятувати планету

Діджиталізація - це надійний та ефективний метод збереження та відновлення екології. Дізнайтесь, яким чином впровадження цифрових технологій сприяє виробництву енергії та розвитку сучасних гаджетів

Катерина Єднаковська

Діджиталізація може допомогти нам вирішити наші найнагальніші глобальні проблеми. 

Цифрові технології можуть забезпечити одну п’яту скорочень викидів, які необхідні, щоб досягти чистого нуля до 2050 року.

Це принципи, якими слід керуватися, прискорюючи цифрову революцію. Підприємства, політики та громадськість вже знають про необхідність (і вартість) екологізації економіки, важливість захисту біорізноманіття та той факт, що темпи відновлення довкілля, на жаль, не можуть зрівнятись із темпами забруднення. Питання в тому, що ми з цим робимо. І хоча існує багато способів боротьби зі зміною клімату, вони часто зводяться до однієї тези: зменшити свій негативний вплив.

Чому діджиталізація - це найкращий спосіб врятувати планету - icoola.ua - фото1

Це має сенс. Ми повинні зменшити кількість викопного палива, яке ми спалюємо. Ми повинні зменшити вирубку лісів. Ми повинні зменшити кількість відходів, які ми виробляємо. Але не всі методи для цього є однаково дієвими та справді корисними.

Рух проти зростання, наприклад, стверджує, що успішні дії щодо екології вимагають зниження пріоритетів економічного зростання. Це, безсумнівно, призведе не тільки до часткового очищення навколишнього середовища, а й до зниження рівня життя, надання медичної допомоги та можливості людей заробляти. Ця стратегія може мати романтичну привабливість, але вона не є ані практичною, ані реалістичною

Натомість ми повинні більше зосередитися на «підвищенні». Ми повинні зайнятися тим, щоб зробити відновлювану енергію більш ефективною, промисловість більш продуктивною, політичну стратегію більш актуальною, а бізнес більш прозорим.

Це позитивне бачення залежить від одного конкретного «більше»: більше діджиталізації. Дослідження показують, що мережі 5G на одиницю трафіку на 90% більш енергоефективні, ніж застарілі мережі 4G. З цього можна зробити висновок, що діджиталізація також відкриває величезні екологічні переваги в інших секторах.

Останні оцінки Всесвітнього економічного форуму та Accenture свідчать про те, що цифрові технології можуть забезпечити до однієї п’ятої всіх скорочень, необхідних для досягнення до 2050 року нульової кількості відходів у сфері енергетики та мобільних технологій. І це не кажучи про інші сектори, такі як логістика та виробництво.

Виробництво енергії

Найбільші морські вітрові турбіни сьогодні більш ніж вдвічі вищі, ніж ті, що були встановлені всього п’ять років тому. Але чим більша турбіна, тим далі вона повинна знаходитись, і тим складніший процес обслуговування.

Діджиталізація може запропонувати ряд виправлень. Наприклад, охоплення навіть найбільших вітрових електростанцій єдиною приватною бездротовою мережею може стати ефективним рішенням, яке включатиме прогнозне обслуговування, ремонт дронів для аналізу та розробку доповненої реальності. В результаті інженери здійснюють менше поїздок у море, а більшу кількість турбін можна підтримувати на піковій потужності.

Діджиталізація робить інші види продукування енергії більш ефективними. Наприклад, досягнення в галузі штучного інтелекту роблять сонячні батареї, які слідують за сонцем протягом дня, на 45% продуктивнішими, ніж статичні. Повністю цифрові та керовані штучним інтелектом енергетичні системи можуть визначати, кому потрібна енергія, коли вона потрібна, і постачати її за найнижчою ціною.

Подібна діджиталізація дозволить інтегрувати по суті безмежні відновлювані джерела енергії в мережу, оскільки зміни в генерації можуть бути миттєво збалансовані або іншими джерелами енергії, або коригуванням попиту.

Одним з невеликих, але дуже успішних прикладів є проект Nokia з Siemens і A1, який створює надефективну мікромережу для корпоративного кампусу Siemens у Відні. Мікромережа відповідає потребам кампусу в енергії з генерацією вітрової та сонячної енергії на місці. Це зменшує залежність від зовнішньої енергії та скорочує викиди вуглекислого газу на території кампусу приблизно на 100 тонн на рік.

Чому діджиталізація - це найкращий спосіб врятувати планету - icoola.ua - фото2

Мобільні технології

Озеленення мобільних технологій означає дуже ефективне використання мобільних технологій та мінімізацію впливу токсичних елементів, що містяться в мобільних телефонах, на навколишнє середовище. Проблеми, що створюються мобільними телефонами для навколишнього середовища, дуже високі та токсичні за своєю природою. Кількість невикористовуваних та виведених із експлуатації мобільних телефонів з кожним роком збільшується, ця цифра за останній рік становить 130 мільйонів. Згідно із США ЕРА, електронні відходи становлять 2% від загальної кількості твердих відходів. Крім цього, кожен мобільний телефон має у своєму складі токсичні елементи, такі як кадмій, свинець, ртуть, миш’як, літій, нікель, цинк. при неправильному виведенні гаджета із експлуатації ці речовини потрапляють у грунт, заражають собою середовище та загрожують людям різноманітними хворобами. 

Існують 2 шляхи до зменшення шкоди довкіллю в цій сфері. 

  1. Відновлення гаджетів. Частина компаній, які усвідомлюють, яку шкоду довкіллю наносить промислове виробництво, намагаються різними методами зменшити свій негативний вплив. Компанія Apple знайшла рішення у виробництві смартфонів, кожну деталь яких можна замінити. Це значно продовжує термін експлуатації iPhone, оскільки зламаний телефон можна відремонтувати, скориставшись професійним сервісом, і він служитиме ще довгий час. Компанія ICOOLA пішла ще далі і її продукцією є renew смартфони, які за характеристиками не поступаються новим. Ці іPhone відновлені за допомогою деталей від перевірених постачальників, та знятих із пристроїв-донорів. Таким чином, згідно принципів циклічної економіки, вони повертаються на ринок і активно експлуатуються. Кожен такий відновлений смартфон дозволяє зменшити забруднення довкілля на 80 кг відходів.
  2. Повна переробка мобільних телефонів. Якщо гаджет не піддається відновленню через надто значні поломки, які роблять недоцільним його ремонт і подальшу експлуатацію, смартфон можна віддати на переробку. Кожен гаджет складається із різноманітних матеріалів та компонентів, більшість яких придатні для повторного використання. Батарея містить нікель, нержавіючу сталь, кобальт і кадмій, які можуть бути використані для створення нових батарей. Материнські плати містять невелику кількість золота і можуть бути перероблені на користь ювелірної індустрії. Аксесуари до смартфонів виготовляють із використанням пластику та металу, які, в свою чергу, можна переробити.

Як цифрові технології можуть допомогти досягти екологічних цілей?

Яскравим прикладом є First Movers Coalition – державно-приватне партнерство за участі Всесвітнього економічного форуму, Nokia та інших учасників, які зобов’язуються купувати нові екологічні технології, щоб водночас сприяти їх подальшому розвитку та оберігати довкілля. 

Головними постулатами цього партнерства є:

  1. Єдиний реалістичний шлях до нульового рівня відходів передбачає мобілізацію ринкових сил.

ЄС створив першу в історії систему торгівлі викидами. У період з 2005 по 2020 рік викиди, охоплені цією схемою, скоротилися більш ніж на 40%.

  1. Радіоспектр має значення.

Майже всім бездротовим телекомунікаціям для функціонування потрібен певний спектр радіочастот. Біда в тому, що це обмежений ресурс. Зрештою, уряди контролюють, хто отримує доступ до якого спектру. Вони повинні випускати доступний новий спектр для низьких, середніх, високих і надвисоких діапазонів – і підприємства та інші зацікавлені сторони повинні продовжувати наполягати на цьому.

  1. Бізнес зобов'язаний брати на себе відповідальність за довкілля.

Необхідно проявляти ініціативу та дотримуватися цілей щодо скорочення відходів та викидів із таким же інноваційним підходом, який використовується для будь-якої критичної для бізнесу проблеми. Ми в ICOOLA не лише відновлюємо Айфони, а й висаджуємо дерево за кожен renew гаджет, щоб покращити ситуацію з довкіллям в цілому. 

Чому діджиталізація - це найкращий спосіб врятувати планету - icoola.ua - фото3

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Що робити, якщо телефон сам запускає програми?
27 Червень 2022

Дізнайтеся, як повністю контролювати роботу програм на вашому смартфоні для більш ефективної роботи та підтримки максимального заряду батареї

Що робити, якщо телефон зависає на логотипі під час увімкнення?
27 Червень 2022

Чому телефон зависає під час увімкнення? Швидше за все, причиною цього є програмний збій. Дізнайтеся, що робити, щоб не втратити дані з вашого смартфона та відновити його роботу

Huawei P40 Lite vs Huawei P40 Pro
27 Червень 2022

Дізнайтеся про переваги та недоліки популярних моделей смартфонів - Huawei P40 Lite та Huawei P40 Pro, а також про особливості, які варто враховувати, якщо ви плануєте придбати одну з цих моделей