Екологічні види смерті: як допомагати екології після смерті?

Екологічні види смерті: як допомагати екології після смерті?

Зміст

Смерть - це подія, яку не можна назвати приємною, радісною і душевною. В жодному разі. Для багатьох людей факт усвідомлення смертності є головним страхом в житті. Для багатьох інших людей, це лише неприємна подія, яка, однак, неминуче. Але є щось спільне для всіх людей, в питаннях смерті. А саме - поховання покійних. І на цьому етапі починаються головні проблеми. Адже різні ритуальні послуги, та й способи поховання - це завжди клопоти, які не тільки не дають забути про гіркоту втрати, а й додають лише більше і більше проблем, з якими стикаються близькі люди.

І вибір способу поховання - це та проблема, яка може поставити питання про бажання покійного, ціною послуги, але і про забруднення навколишнього середовища в майбутньому. І зараз ми поговоримо про найбільш екологічно чисті способи поховання померлих.

Чому не підходять класичні способи поховання?

Класичні способи поховання людей - це рядове поховання, як правило, в труні та кремація. Так, зараз кремацію цілком можна назвати повноцінно класичним способом поховання. Навіть у Львові відкривається справжнісінький крематорій. Але все ще залишаються люди, які в паніці хапаються за серце, коли мова йде про кремацію. І правильно роблять! Адже цей спосіб аж ніяк не самий екологічний.

Та й в цілому, якщо говорити про екологічний аспект в класичних похоронах, можна прийти до дуже невтішного результату: вони взагалі не екологічні. Здавалося б, кремація. Такий спосіб провести людини в інший світ є дійсно екологічним, адже нічого не закопується в землю, тіло просто спалюють і все!

Але як би не так. Під час кремації в атмосферу скидається безліч небезпечних елементів, які б'ють по озоновому шару нашої планети. Це пов'язано як з самим процесом спалювання, так і з тим, що тіло, часто, перед безпосереднім спалюванням, обробляють формальдегідом і ще безліччю різних речовин, які, при згорянні, розкладаються на досить небезпечні речовини, як в цілому для здоров'я людини, так і для атмосфери планети. А це вже проблема.

Але може класичне поховання це нормально? Адже тіло людини в дерев'яному ящику поміщається в землю. Органічні матеріали на органічних матеріалах! Тіло розкладається, ґрунт удобрюється. Сидимо та радіємо! Тільки є кілька проблем.

Перша проблема полягає все в тому ж самому обробленні тіла формальдегідом. Так, він дозволяє тілу довше не розкладатися, але цей процес неминучий. А коли тіло з формальдегідом почне повільно і поступово розчинятися в земному ґрунті, цей розчин буде потрапляти в землю, що може негативно впливати на родючість.

Друга проблема - це сама труна. Якщо вас запитати, коли ви в останній раз, в тому ж самому фільмі, бачили, як людину в сучасному світі кладуть в звичайний необроблений дерев'яний ящик? Ні. Це красиві лаковані труни, які мають незвичайні форми, з незвичайного матеріалу. І нічого поганого не було б, якби в процесі виготовлення труни не використовувалися б різні речовини, які надають йому лоск і дозволяють йому довше перебувати в землі. А враховуючи, що крім тіла в трун кладуть ще й купу інших речей (крім тканини), то при розкладанні труни в ґрунт викидаються дуже шкідливі для неї речовини.

могили та дерево

Ну а третя проблема - це зведення пам'ятників і монументів. Для того, щоб зробити максимально ефективну і швидку роботу використовуються різні будівельні матеріали, які можуть включати в себе клей і інші гидоти. І начебто не можна зіставити збитки з роботою великої фабрики, але будемо враховувати, що, як би це не було страшно, на кладовищах досить часто і досить багато ховають людей, і це вносить свій деструктив в екологію.

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA;

Які є альтернативи класичним методам?

І здавалося б - ми зустрічаємося з безнадією. Люди не готові на те, щоб не використовувати різні речовини під час поховання, а й бояться банально спалити тіло. Як їх переконати в тому, що використання альтернативних засобів поховання тіла - це чудовий вихід як для похорону, так і для нашої земної кульки. Але, благо, є процедури, які дають різноманітність вибору і дозволяють подумати, яким саме ви бачите похорон.

І коли ми говоримо про цікаві, а головне, екологічно безпечні способи поховати людину, то на розум, буквально відразу, приходить поховання в рифах.

Вічні коралові рифи

Всі ми знаємо, як страждають моря й океани від нескінченних викидів хімікатів, відходів і іншої нечисті в них. Це сумно і печально. А в тих же самих морях і океанах знаходяться коралові рифи, які повільно, але впевнено гинуть. І про цю проблему, ще в 1980, задумалися 2 дайвери - Тодд Барбер і Дон Броулі. Двоє чоловіків вирішили, що раз рифи вмирають, то варто з цим якось боротися. І вони стали встановлювати штучні рифи з бетону, де могли проростати справжні корали.

І все б нічого, але у Дона Броулі був тесть, який, на превеликий жаль, вмирав. І його передсмертним бажанням було поховання в одному з таких штучних рифів. І так він став першою людиною, кого поховали таким шляхом. І Тодду з Доном настільки сподобалася ця ідея, що після цього вони вирішили об'єднати ритуальні послуги зі збереженням екології. І тепер у них немає відбою від клієнтів. Людям дуже сподобалася ідея посмертного єднання з океаном, яке допомагає кораловим рифам.

коралова могила

Але є у морських могил і підводні камені. Перший - це те, що для такого поховання змішується саме прах, який отримують, як правило, старою доброю небезпечною для екології кремацією. Другий - це те, що для пересічних людей така процедура недоступна. Ми можемо лише порадіти, що таке в світі є, і що хтось піклується про прекрасні океани.

Промессія і ресомація

А ось знайти альтернативи кремації, які, в теорії, можна провернути й нам, простим людям - це завжди цікаво. І ось промессія і ресомація - це ті самі способи. Так, варто відзначити відразу, що якщо в Україні таке і практикують, то це не відомо нам, простим масам. Та й петиції про те, щоб побудувати в Україні проматорій говорять самі про себе. Але в країнах Європейського союзу такі методи практикуються із регулярністю вартою заздрості, а деякі країни, Німеччина, наприклад, навіть заохочують населення до такого методу поховання.

Способи поховання кардинально різні. Якщо промессія включає в себе кріо-деструкцію тіла, з подальшим подрібненням останків і випарювання отриманого порошку, то ресомація вже включає обробку тіла при високих температурах і під тиском. Ті останки, які залишаються, висушують, подрібнюють і поміщають в урну.

ресомація

Родичі отримують прах, а навколишнє середовище не отримує навантаження. Відмінно. А враховуючи, що спритні люди є скрізь, то прах використовують і в якості добрива! І це дійсно вражає. Адже у вас є можливість посадити дерево, яке буде здобрене саме прахом покійного і служити меморіалом. І це дійсно круто. Єдина проблема - недоступність в Україні. Але, на відміну від рифових кладовищ, меморіальні ліси здаються куди більш доступною перспективою.

Модні грибні костюми

Коли ми говоримо фразу «Грибний костюм», то перша думка, яка приходить в голову - це ранок в дитячому саду, де бігають всякі мухомори та боровички. А ось тут виявляється, що грибний костюм активно використовується в похованні. Так, це справжній костюм, в якому знаходяться спеціальні спори. Вони прекрасні тим, що після поховання людини під землю, такі спори починають проростати і активно удобрювати ґрунт. Забезпечення повного возз'єднання людини і природи. І дозволяє, скажімо так, віддати данину поваги. Спочатку природа підтримувала людину і її життя, а потім людина віддає свій борг, підтримуючи природу.

грибний костюм

А ви знали, що існує безліч способів, як знайти айфон, якщо загубив?

Екологічні види поховання - це добре?

На жаль, питання екології в похованні - це те питання, яке найменше турбує людей під час підготовки ритуальних послуг. Це обумовлено іншими переживаннями, болем втрати, тощо. Однак, зараз ми, сучасні люди, маємо шанси бачити, як звичайні кладовища перетворюються в архаїзм, а розвіювання праху над морем перетворюється на кліше.

Не зараз, але в майбутньому, у нас буде можливість вибирати не між «спаленням» і «закапуванням», а між «заповідати своє тіло на догоду рифів», або «допомогти планеті отримати корисні мінерали». Але щоб це було, ми повинні підтримувати належні ініціативи, повинні замислюватися про здоров'я планети саме зараз, а не чекати, коли це «майбутнє» настане.

І тоді, навіть після смерті, ми зможемо бути корисними для нашого маленького, крихкого і улюбленого будинку.