Я шукаю...

Чому еко-сумки це міф: чи існує насправді альтернатива пластиковим пакетам?

фотографія шопперов і пакетів

Напевно, тільки лінивий не чув твердження, що пластикові пакети є найголовнішим фактором забруднення навколишнього середовища. Саме пластик завдає екології непоправної шкоди. Тому дуже важливо відмовитися від будь-яких пластикових виробів, віддаючи перевагу більш безпечним матеріалам. Так в гру вступає теза, що тканинні сумки, які зараз називаються екосумками - це нешкідлива альтернатива пластиковим пакетам. Більш того, з такими шоперами зручніше ходити за покупками й не соромно вийти в люди. Масове споживання вкотре створило свідому потребу в подібних товарах, так що на ринку можна з надлишком придбати такий екологічний продукт. Більш того, практично кожен великий магазин або мас-маркет готовий з радістю роздавати своїм клієнтам такі екосумки за дешево, влаштовуючи, таким чином, рекламу свого бренду.

паперові пакети

Ще в далекому 2008 році британське Агентство з навколишнього середовища поділилося результатами свого дослідження, згідно з яким, вчені порівнювали шкоду від сумок і пакетів з паперу, пластику, переробленого поліпропілену і полотна, для стану екології. І результати дійсно можуть здивувати, оскільки виявилося, що найбезпечнішими є якраз таки стандартні пластикові пакети. Однак з умовою, що ними будуть користуватися мінімум двічі. Наприклад, принести в них товари з магазину, а потім використовувати їх в якості пакету для сміття. А розхвалені шопери з тканини як раз таки найбільше забруднюють екологію, наближаючи до нас глобальне потепління. Виявляється, що для їх виготовлення витрачається занадто багато ресурсів.

Все що нам залишається - це розібратися, чи дійсно екосумки становлять загрозу глобальної екологічної катастрофи, і що краще вибрати: шопери або старі добрі пластикові пакети одноразового користування?

Чи варто купити iPhone xr і яка ціна на цей смартфон?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Вся правда про екологічний шопер

Хто б що не думав, але ситуація явно відходить від райдужних перспектив. Зрозуміло, пакети із пластику є одним з основних факторів забруднення планети, і людству варто навчитися обмежувати себе в їх використанні. Або ж, в альтернативному випадку, використовувати їх неодноразово. Принести щось із супермаркету в пакеті - значить використовувати потім цей пакет ще для будь-яких практичних цілей. Це не тільки дозволить зберегти екологію в безпеці, але і заощадить бюджет.

авоська

Таким чином видно, що положення пластикових пакетів очевидне. Разом з тим, сумки з полотна мають досить дивне положення. На виробництво екосумок знадобитися набагато більше природних ресурсів, ніж на виробництво тих же пластикових пакетів. А таке виробництво дуже згубно впливає на стан нашої екології. Маються на увазі дешеві версії полотняних шоперів, які використовуються для мас-маркету, тобто їх створюють у великих кількостях фабрично. Їх виробництво тягне за собою великий вуглецевий слід.

Таким чином і працює сучасний ринок споживання. З моменту, як якась річ набирає популярність у мас, виробники тут же починають свої великі виробництва в країнах третього світу. І ми отримуємо продукт з дешевих матеріалів з маркуванням «зроблено в Пакистані» або «зроблено в Бангладеші» і так далі. Виробництво подібного типу не особливо витратне, позаяк ніхто не збирається платити прийнятну ціну за роботу, якісні матеріали та інше. Вуглецевий слід від виробництва тягнеться по всьому світу - товар розвозиться довгими маршрутами доставки по морю, на автомобілях. А такий транспорт завдає колосальної шкоди екології, наявністю вихлопних газів.

Найнебезпечніше в виробництві таких дешевих і неякісних екосумок - це те, що вони не особливо подобаються споживачам, тому дуже скоро виявляються на звалищах. А люди або купують нові шопери, або отримують їх на акціях, і потім знову викидають. Так затребування і виробництво тільки збільшується, що призводить до забруднення навколишнього середовища. Так ми отримуємо замкнуту ринкову систему, ланцюг який неможливо порвати. Втім, тут же виникає наступне запитання: якщо такі шопери не є екологічним варіантом, то, виходить, немає сенсу замінювати ними пакети із пластику? І що вибрати, шопер або пакет із пластику?

пакети різні

Не варто поспішати відмовлятися від екосумок і повертатися до пакетів. Сенс придбати шопер все ж є, якщо ви розраховуєте робити внесок в збереження екології. Для цього необхідно просто віддавати переваги якісним сумкам із полотна, які виготовляються недалеко від вашого місця проживання.

Чому паперові пакети не краще пластикових: що краще вибрати: бавовну, пластик або папір?

Країна, яка веде неперервну боротьбу з пластиком - Німеччина. При цьому Німеччина встигає бути лідером вживання паперу в світових масштабах. Але чи дійсно вироби з паперу набагато екологічніше тих же пластикових пакетів або шоперів?

Ті пакети, якими ми користуємося день у день, які нам так наполегливо пропонують купити на касі супермаркетів, зроблені з поліетилену. Пакети такого виду набрали свою популярність в п'ятдесятих роках минулого століття в Америці. Так, пластик створив справжню революцію у виробництві, адже даний матеріал не просто практичний і недорогий, але і зручний.

Оригінальні АірПодс: Як дізнатися, що у вас не підробка?

пакети на касі

Втім, дуже скоро в будь-якому куточку планети почали розуміти, що пластик є мало не головним фактором екологічної катастрофи. Його викиди в навколишнє середовище бродять по поверхні планети дуже і дуже довго, адже цей матеріал не схильний до процесу біологічного розкладання. Тобто саме пластик створює стійкі забруднення. У світі, в середньому за один рік масового споживання використовується близько чотирьох трильйонів пластикових пакетів. Страшно уявити, скільки такі пакети вбили мільйонів птахів, тисяч морських ссавців і величезну кількість косяків риб. Якщо прочитати щорічні звіти, можна дізнатися, що велика частина сміття, що щорічно потрапляє в Світовий океан і налічує близько шести мільйонів триста тисяч тонн, становить саме пластик. 

Громадська організація «За природу», яка діє по всьому світу, заявила, що щороку тільки в одному Ньюфаундленді гине понад 100 000 морських черепах, китів і тюленів. Загибель морських мешканців і забруднення світових вод викликає серйозні побоювання екологів. Саме це і послужило сигналом до дії верхівки ряду країн, тому вони вирішили заборонити використовувати поліетиленові пакети як побутову упаковку.

Екологи готові розповісти, в чому ж полягає різниця між паперовими, пластиковими та полотняними сумками. В першу чергу, будь-які сумки й пакети можна поділити на два основні табори - ті, якими користуються буквально один раз і багаторазові. До перших відносять паперові, поліетиленові та біорозкладні пакети. Паперові пакети все ж мають великий мінус, адже при їх виробництві витрачається занадто багато природних ресурсів і виділяється, шкідливий для навколишнього середовища вуглецевий слід. Насправді в процесі виробництва паперових пакетів відбувається викид багатьох токсичних речовин, серед яких сірководень, метилмеркаптан, діметилсульфід тощо. Не можна також забувати, що паперове виробництво - це обов'язкова наявність деревини при виготовленні, а це призводить до виснаження лісових фондів планети. Та й з точки зору практичності, паперові пакети програють пластиковим. Єдине, за що папір можна дійсно похвалити - це за більш менш екологічний спосіб утилізації.

багато пакетів

Звучить дивно, але виробництво поліетиленових пакетів не несе так багато негативних наслідків, як паперове виробництво. Втім, в цьому випадку процес утилізації довший. Організація захисту екології Greenpeace повідомляє, що після того, як пластиковий пакет перетворюється на сміття і розпадається на дрібні частинки, то він так чи інакше потрапить в організм понад 31 виду морських мешканців і 100 видів морських птахів, що призведе до їх швидкої смерті. Та й переробленням пластикових пакетів поки що не особливо хочуть займатися не те щоб тільки в Україні, а по всьому світу, адже це складний процес.

Екосумки можуть здатися очевидною бездоганною екологічною альтернативою вищеперерахованих матеріалів. До того ж сумки з бавовни досить міцні, красиві й, найважливіше - багаторазові. Однак експерти кажуть, що на цю мить не існує чогось максимально екологічного. Так, щоб виростити бавовну, з якої в майбутньому буде виготовлятися шопер, використовують добрива та пестициди, які вбивають комах і доставляють непоправної шкоди екосистемі. Та й в плані практичності екосумки програють поліетиленовим пакетом, оскільки в них не можна покласти, наприклад, м'ясо або сир. А якщо постійно в них класти непомиті овочі або ягоди, то доведеться їх досить часто прати. А це неекономне споживання електрики та води. Зрозуміло, зараз споживачі не обмежуються одними лише сумками з бавовни. Тепер в хід йдуть сітчасті авоськи та сумки з льону. Втім, вони не мають більше плюсів, ніж стандартні шопери.

шопери

Зробити ремонт iPhone просто, якщо робиш це в ICOOLA.

Як мода на екологічність обманює людей

Що тільки не зроблять великі мас-маркети, заради залучення якомога більшої кількості клієнтів. Так і зараз, дізнавшись, що люди потроху починають віддавати перевагу екологічним товарам, хитрі власники магазинів використовують два козирі - екологічні паперові пакети та біорозкладні пакети із пластику. Не потрібно обманювати себе гучними заявами про «екологічність» і «врятуємо планету разом з мережею магазинів Х», які надруковані на пакетах. Все це є велика брехня, адже способи виробництва будь-яких видів пакетів не є безпечними для екології. Уже зараз існує багато міфів, які поширюють з певною маркетинговою метою - замінити пластик папером, назвавши другий матеріал екологічним, хоча це не так.

Як вибрати екологічний пакет?

Який би ви не вибрали пакет - з пластику або паперу, він все одно проживе не більше 12 хвилин. В цілому, немає великої різниці між папером і поліетиленом. Масове споживацтво і виробники спеціально зміщують акценти з одних видів пакетів на інші, даруючи нам вибір найменшого зла. Тому, все ж варто віддати перевагу сумкам з бавовни, з урахуванням, що нею будуть користуватися дуже довго.

чоловік екосумка

До того ж можна сказати одне, для розумного екологічного споживання немає різниці, яким матеріалам споживач віддасть перевагу. Головне, щоб він дотримувався основних правил гігієни споживання: використовував пакет або сумку максимально довго і не менше 125 разів, враховуючи, що сумка повинна легко пратися і митися.

Як отримати айфон безкоштовно - реальні способи, які допоможуть кожному!

Ваша оцінка: