Я шукаю...

Розвинуте суспільство - розвинені технології. Створення екосистем з розумних пристроїв та їх персоналізація

умный дом

Розвиток людства безперервно пов'язан з розвитком технологій. Сьогодні хіба що ледачий або глибоко переконана людина не користується смартфоном. Його експлуатація зумовлена ​​підвищенням швидкості життя і переміщення, необхідністю в спілкуванні та пошуку інформації, а також іншими корисними функціями. Виробники габаритної техніки та самих маленьких речей все частіше відмовляються від паперових посібників з використання. Замість цього вони переходять на електронний формат шляхом друку QR-кодів на пакування. Подорожі в далекі країни та спілкування з місцевим населенням, планування дня, повсякденні покупки, походи в ресторани й розваги теж вимагають використання телефону. Як би ми не хотіли, суспільство давно запустили процес технологізації.

ecosystem at home

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Технологічна екосистема

Виробники електроніки, своєю чергою, підживлюють бажання споживачів купувати саме їх продукцію. Компанії підлаштовуються під потреби людей, задають тенденції, удосконалюються. Прогрес дійшов до створення екосистем окремих брендів, тобто сукупності пристроїв, які можуть взаємодіяти між собою легше, ніж з іншими марками. Насичення різними функціями та різноманітність вибору призвело до того, що самий звичайний користувач вже не купить перший ліпший пристрій за привабливою ціною. Він ретельно проаналізує пропозиції на ринку, подивиться на альтернативи, оцінить чим користується його оточення і тільки тоді вирішиться.

Читайте також: Якими властивостями володіє електричний ліфтбек Mercedes-Benz EQS: особливості, якими машина підкорить світовий ринок

Так, люди умовно ділять себе на референтні групи та так, сам пристрій з якого буде відбуватися аналіз може сильно вплинути на вибір потенційного покупця. Припустимо, компанія Apple вирішиться на випуск пральної машинки, яка прекрасно поєднується з усією екосистемою бренду. З огляду на подібну перевагу, деякий сегмент може закрити очі на завищену ціну, адже людина звикла користуватися цією технікою (вона використовує AppleWatch, дзвонить з iPhone, працює з MacBook) і проявить лояльність до нього. І навпаки, якщо компанія «No Name» випустить повноцінно укомплектовану техніку, але без можливості синхронізації її з іншими пристроями та створення екосистеми (так, що додаток погано працює як на iOS, так і на Andriod), її може очікувати провал.

ecosystem apple

Інтернет речей

З технологічної точки зору, екосистема - це набір пристосувань, пов'язаних між собою додатків однієї або декількох фірм. Екосистеми давно замінили поняття платформ, який були так популярні в останнє десятиліття. Не дивно, адже платформи мали на увазі собою сервіси, на основі яких компанії могли створювати свої продукти. Обмежень вистачало як з тієї, так з іншого боку. Візьмемо навіть функціонал платформи й стандарти розміщень.

Для того, щоб екосистеми розвивалися недостатньо постійних оновлень, які так старанно розробляються компаніями. Адже оновлення, це тільки база, на якій будувалася еволюція девайсів. Скільки б нових фішок нам не пропонували, приблизно кожна третя молода особа розуміє, який обсяг пам'яті їй потрібен, яка продуктивність, чи зможе вона задовольнятися цією камерою і чи потрібно купувати дорожче і краще. У цьому циклі один гаджет змінить інший. Однак з появою інтернету речей (IoT) можливостей куди більше. Розумні годинник, браслети, предмети побуту: чайники, телевізори, що розпізнають голосові команди, холодильники, дозатори та навіть освітлення. Всі ці елементи можуть допомогти розширити мережу підключень до екосистеми. Смартфон, в цьому випадку стане певним персональним пультом управління, що робить його незамінним в майбутньому.

Internet of things

Інтернет речей і розумний будинок

З урахуванням пандемії екосистеми зроблять крок далі. Згідно з даними платформи Voex, минулого року американці проводили понад 60 мільйонів годин в день у своїх будинках, відмовившись від поїздок в офіс. Така ж тенденція спостерігається в Україні та багатьох інших країнах. Все вказує на те, що в найближчі роки люди як і раніше будуть проводити більше часу у своїх чотирьох стінах. А в офісах буде набагато більше вільного місця, ніж до коронавірусу. Поточні зміни вплинуть на підхід до проєктування, обслуговування та експлуатацію будівель. Саме тому набирають популярність екосистеми цілих розумних будинків (BIoT). Рішення для інтелектуальних будівель визначаються змінами, що відбуваються на ринку ІТ, що добре видно на прикладі інтернету речей.

За даними шведської компанії Memoori, розвиток інтернету речей значно прискорив трансформацію в області автоматизації інтелектуального управління будівлею, витіснивши існуючі бізнес-моделі. За прогнозами шведів, світовий ринок BIoT у 2025 році досягне 82,7 млрд доларів США, а за песимістичним сценарієм - 65,2 млрд доларів США. Для порівняння, у 2019 році він коштував менше ніж 43 мільярдів доларів. За прогнозами аналітиків, кількість підключених пристроїв збільшиться з 1,7 мільярда у 2020 році до майже 3 мільярдів у 2025 році.

Читайте також: Новинки 2021: анонс від розробників Apple

Експерти в цілому згодні з тим, що інтеграція застарілої інфраструктури з датчиками та додатками Інтернету речей, з новими мережами та хмарними сервісами є ключем до створення по-справжньому інтелектуальних будівель. Кабельні мережі, які використовуються для створення базової операційної інфраструктури, включаючи HVAC (опалення, кондиціонування, вентиляцію), ліфти, системи контролю доступу, освітлення та аварійні системи, як і раніше будуть відігравати важливу роль і будуть не до кінця автоматизовані. Однак з розвитком технології 5G, ймовірно, в майбутньому «розумний дім» візьме на себе деякі завдання, такі як процеси моніторингу.

smart home

Персоналізація

Крім вищезгаданого поняття екосистеми, зростає значущість поняття персоналізації. Всі сучасні пристрої прагнуть бути корисними користувачеві та збільшити власні шанси на виживання. Для того, щоб залишатися на ринку довше, корпорації вивчають своїх покупців не тільки в момент вибору продукту, залучаючи чітко продуманою маркетинговою кампанією, а й протягом усього терміну використання. Наприклад, всім знайомий звіт про проведений час за екраном дає можливість розробникам додатків зрозуміти який саме контент вам сподобається більше. Персональні налаштування в будь-якій техніці зроблять експлуатацію швидшою і приємнішою.

Пошукові системи серед групи людей, до якої ви належите, допоможуть продавцям пропонувати тільки необхідні товари та збільшувати продажі серед цільової аудиторії. Відомо, що 74% клієнтів, інтернет-магазинів дратує зміст і пропозиція, які не пристосовані до них. А 57% готові поділитися особистими даними з продавцем, якщо рекомендації включають його особисті потреби. Пропозиції, методи оплати, можливі дії, великі можливості для власного бізнесу. Швидше за все в майбутньому людині вдасться налаштовувати під себе все в будинку, машині, на роботі, автоматизуючи процеси починаючи від пробудження і закінчуючи пізньою вечерею.

personalization

Плюси та мінуси персоналізації

Плюси

Дані, які збирають пристрої, не обмежуються фотографіями, які ви зберігаєте на Google Disk і серфінгу в інтернеті. Для всіх, абсолютно всіх транзакцій, покупок, обліків, ефектів, дій структурованих і неструктурованих, пов'язаних з кількістю і цифрами існує загальне поняття - Big Data. Це такі дані які зберігаються на величезних цифрових носіях і містять буквально всю доступну інформацію у світі. В кожну хвилину у світі робиться 2,5 млн запитів в браузерах і все це фіксується. Такі дані, а точніше їх отримання, можуть допомогти людству в регулюванні обмежених ресурсів і доставку в бідні регіони. Знаходження цих ресурсів за допомогою датчиків. Вони здатні налагодити інфраструктуру, регулювати рух потоків машин при утворенні пробок.

Big Data використовують в агропромисловості, забезпечуючи дбайливий і своєчасний догляд за рослинами. Технологічні екосистеми та персоналізація грають важливу роль у розвитку даних. Кожна людина, налаштовуючи добробут на побутовому рівні зможе своїми діями вплинути на загальний добробут у світі. Наприклад, розвиток розумних смартфонів, телевізорів допоможе управляти енергією, що поглинається, а може вдосконалить наше життя у всіх аспектах. До того, розвиток технологій завжди веде до поліпшення рівня життя й умов роботи. Про це говорять англійські дослідження за переписом і зайнятості населення в Уельсі.

personalization

Мінуси

Покупки стануть простішими, інфраструктура краще, а що ж з конфіденційністю? При створенні екосистем слід ретельно продумувати свої дії та не погоджуватися з усіма запитами, які надходять від сайтів або додатків. Просте ознайомлення з умовами використання та файлами Кукі допоможе користувачеві контролювати свої особисті дані. Також уважно потрібно ставитися до своїх хмарних сховищ. Періодично чистити їх, видаляти непотрібні файли, структурувати дані не тільки при зміні пристрою. А ще користувач може самостійно управляти даними в налаштуваннях девайсів, дозволяти або забороняти певні дії.

ICOOLA бажає вам безпечного використання і нових, вдалих покупок для створення власної екосистеми.

Читайте також: Центри сортування сміття у Львові

Ваша оцінка: