Електромобіль в 2023: переваги та екологічна цінність

Електромобіль в 2023: переваги та екологічна цінність - icoola.ua - фото 1

Зміст

Електромобіль не є нішевим продуктом. Він став життєздатним варіантом для людей у ​​всьому світі, які хочуть зробити наступну покупку. Хоча існує безліч причин для вибору електромобіля, однією з основних переваг є його екологічність. Тут ми розглянемо, як електромобілі порівнюються зі звичайними автомобілями з точки зору впливу на навколишнє середовище та експлуатаційних витрат

Електромобіль найкраще для навколишнього середовища

Електромобілі набагато чистіші, ніж автомобілі, що працюють на бензині. Електромобілі не виробляють вихлопних газів і не залежать від викопного палива. Їх можна заряджати вдома за допомогою відновлюваної енергії або придбати електромобіль, який працює на водневих паливних елементах і викидає у навколишнє середовище водяну пару замість вуглекислого газу.

Парникові гази, що виділяються двигунами внутрішнього згоряння, сприяють глобальному потеплінню, але електромобілі взагалі не виробляють вихлопних газів – у них нульове забруднення вихлопних труб! Крім того, вони споживають менше енергії для подолання тієї ж відстані, що і звичайні автомобілі, тому що вони настільки ефективні: вони перетворять майже 100 відсотків електроенергії, яка надходить у них, у рух, а не дозволяють їй розсіюватися у вигляді тепла від холостого ходу або тертя в системах трансмісії, як це роблять традиційні двигуни внутрішнього згоряння завдяки своїй складнішій конструкції (і, отже, вимагають більшого обслуговування).

Електромобіль дешевший в експлуатації

На відміну від автомобілів з газовим двигуном, які мають частини, що рухаються, і вимагають для роботи масла, свічок запалювання, ременів ГРМ і вихлопних систем, електромобілі не мають рухомих частин. Вони взагалі не вимагають мастильних матеріалів або рідин для роботи, що є великою перевагою, коли йдеться про витрати на технічне обслуговування. Електромобілі також не потребують великої вихлопної системи і тому можуть бути простішими у виробництві, ніж їх газові аналоги. Нарешті, оскільки у разі поломки електромобіля не потрібно замінити двигун (як у випадку з газовими автомобілями), власники отримують економію і на цьому.

Загалом: Електромобілі дешевше в експлуатації!

Електромобіль можна заряджати вдома та на ходу

Ви можете заряджати свій автомобіль вдома на ніч або протягом дня.

Ви також можете зарядити свій автомобіль на громадській зарядній станції. Наприклад, у містах та вздовж автомагістралей є безліч зарядних станцій, що означає, що ви можете їздити на своєму електромобілі, насолоджуючись перевагами екологічної чистоти.

Можливості заряджання є і на роботі! Деякі компанії пропонують своїм співробітникам безкоштовну зарядку (або навіть оплачують їм покупку гібрида, що підключається), інші надають платні варіанти. Просто запитайте, чи можливо це, коли будете проходити співбесіду в компанії, що вас цікавить!

Якщо жоден із цих варіантів вам не підходить, не хвилюйтеся: надія ще є! Ваш гараж - ще один варіант для заряджання, але тільки якщо в ньому є електрична розетка, доступна для використання нежитловими автомобілями. І наостанок...

Електромобілі безшумні

Електромобілі безшумні. Відсутність шуму двигуна означає, що вам не потрібно турбуватися про глушник або каталітичний нейтралізатор, які можуть зробити ваш автомобіль більш дорогим і складним в обслуговуванні. Ви також зможете більш чітко і комфортно чути звуки навколишньої природи, що робить електромобілі в цілому кращим вибором для тих, хто віддає перевагу тиші та спокою, а не гучним двигунам.

Запас ходу електромобіля обмежений

Запас ходу електромобіля залежить від типу автомобіля та використовуваної батареї. Наприклад, Tesla Model S P100D може проїхати до 315 миль на одній зарядці та має опціональний блок акумуляторів ємністю 100 кВт/год, який збільшує дальність ходу приблизно на 30 відсотків. З іншого боку електромобіль Nissan Leaf (EV) може проїхати від 84 до 107 миль на одній зарядці; ця кількість залежить від моделі, яку ви купуєте.

Крім того, якщо вам потрібно проїхати більше, ніж це можливо з вашими акумуляторами, подумайте про те, щоб використовувати нові технології, такі як станції швидкої зарядки або обмін акумуляторів вдома або на роботі. Слід також пам'ятати, що такі звички водіння, як використання кондиціонера можуть значно скоротити ваш пробіг (до 40 відсотків!), тому, можливо, не варто їх використовувати, якщо у вас EV з обмеженим запасом ходу!

Ціна електромобіля набагато вища порівняно з аналогічною моделлю з двигуном внутрішнього згоряння

Ціна електромобіля набагато вища в порівнянні з аналогічною моделлю з двигуном внутрішнього згоряння. Основна причина цього полягає в тому, що акумулятори набагато дорожчі за бензин і дизельне паливо. На частку акумуляторної батареї в електромобілі припадає від 30% до 50% від загальної вартості, тоді як на паливний бак припадає всього близько 3%. У міру вдосконалення акумуляторних технологій ціни повинні знижуватися, але вони однаково, швидше за все, залишаться вищими, ніж у звичайних двигунів, що працюють на паливі.

Тим не менш, ви можете компенсувати деякі з цих витрат, отримавши державні пільги або податкові послаблення при купівлі EV. Крім того, існує безліч способів знизити експлуатаційні витрати:

Електромобілі стають нормою у світі. Чистота цього автомобіля незрівнянна з жодним іншим видом транспорту на дорозі. Це означає, що вам більше не потрібно турбуватися про шкідливі викиди, що забруднюють довкілля, ваше здоров'я і людей, що вас оточують. Найприємніше у володінні електромобілем те, що його можна заряджати як удома, так і в дорозі завдяки зарядним станціям, які розташовані по всіх містах!

Сподобався матеріал? Тоді тобі може бути цікаво прочитати про 5 найдорожчих електромобілів у світі.

Ваша оцінка: