Я шукаю...

Facebook Watch Марка Цукерберга в 2024 році складе конкуренцію Apple Watch

Марк Цукерберг працює над розробкою нового гаджета

Стало відомо, то вже в наступному році компанія Facebook збирається випустити свій розумний годинник, який може скласти конкуренцію Apple Watch. І при цьому він буде відрізнятися більш доступною вартістю, бо ціна буде дорівнює собівартості.

Компанія Apple і Facebook практично завжди погано ладнали, але останнім часом їх відносини й зовсім зіпсувалися. Все це пов'язано з тим, що Купертіно змусили всіх розробників звітувати про власні дані.

Протягом останніх років, ходять чутки про те, що Марк Цукерберг планує створити власну операційну систему, основою якої буде соціальна мережа. Але, все це влаштувати в технічному плані, не так і просто. А ось розробити розумні годинники куди простіше. Компанія почала роботу над новим пристроєм, основною метою якого буде функція обміну повідомленнями та відстеження показників здоров'я.

Обмінюватися повідомленнями користувачі зможуть за допомогою вже відомих додатків Фейсбук і Мессенджер, та WhatsApp. А головною особливістю нового пристрою буде те, що він зможе працювати автономно без прив'язки до смартфона.

Загальні відомості

Сьогодні розумні годинники створює практично кожен відомий виробник. При цьому на ринку можна знайти різні варіанти по функціоналу і вартості. Так, продукцію даного типу преміумваріанту пропонує компанія Samsung, а ось дешевий варіант створили в Xiaomi. Але, є і більш доступні годинники від ноу-нейм брендів.

Але, безсумнівним лідером ринку є Apple Watch. А особливо інтерес до гаджета ще більше зріс, після того, як в мережі з'явилися чутки, про те що апарат може виявити COVID-19. Це змусило конкурентів задуматися, і можливо, тому Цукерберг також вирішив запропонувати щось нове і зацікавити покупців. Невідомо, чим саме Фейсбук зацікавить, можливо, вони мають ще більш інтригуючу ідею, яка буквально змусить багатьох піти в магазин і придбати годинник. Про це тільки можна здогадуватися.

Інформація про те, що компанія почала займатися розробкою нового пристрою з'явилася на сайті видання The Information. І за даними джерела, працювати гаджет буде на операційній системі Андроїд.

Читайте також Фішки Apple Watch про які ти не чув

Розумні годинники, які будуть працювати окремо від смартфона

Головною особливість нового пристрою, над яким працює Марк Цукерберг і його команда є, то, що годинник буде працювати без синхронізації зі смартфоном. А можливість спілкуватися користувачі отримають завдяки соціальній мережі Фейсбук. Саме вона і стане основою нового пристрою.

Крім цього, є інформація, що в годиннику буде можливість переглядати стрічки Facebook і Instagram. А також пристрій буде мати всі функції фітнес-трекера, зможе відстежувати кількість калорій і визначати якість сну.

У найближчому майбутньому компанія збирається використовувати операційну систему Андроїд. Але, на цьому все не закінчиться. Через кілька років Facebook планують розробити власну ОС і на її базі створювати різні пристрої.

Цікаво й те, що перші годинники можуть працювати повністю автономно. Не буде необхідності їх синхронізувати зі смартфоном. А це ще раз доводить, що Марк Цукерберг вирішив також зайняти одну з провідні позиції у сфері сучасних портативних гаджетів.

Всі гаджети від компанії Facebook

Компанія вже має кілька популярних гаджетів і ймовірно на цьому вирішила не зупинятися. Продуктова лінійка Фейсбук складається з гарнітури віртуальної реальності Oculus і дисплея Portal. А вже дуже скоро все це доповниться розумними годинами, вихід якого відбудеться вже в наступному році.

Також компанія працює над створенням смартокулярів, які повинні з'явитися до кінця 2021 року. Згідно з інформацією, яку надав сам Марк Цукерберг, окуляри будуть оснащені голосовим помічником, а також можливістю придушення фонового шуму, що досить цікаво.

Варто відзначити, що в кінці 2020 року стало відомо, що компанія працює відразу над декількома проектами у сфері віртуальної реальності, і деякі з них експериментальні й знаходяться на етапі тестування.

Минулого року з'явилася інформація про те, що підрозділ Facebook Reality Labs працює над створенням сенсора, якому буде під силу зчитувати думки й перетворювати їх в комп'ютерні команди. Це дасть можливість друкувати текст силою думки й грати ігри даним способом. І це ще не все. Стало відомо, що основним пристроєм, який через кілька років буде представлено компанією, стане гаджет на основі штучного інтелекту. Задум нової технології вражає. Пристрій буде здатен зчитувати думки й перетворювати їх в дії. Відомо, що саме над цим проектом працює придбаний компанією стартап у 2019 році CTRL-Labs.

Глава технологічного відділу компанії повідомив, що всі розробки повинні відповідати найвищим очікуванням, щоб їм зміг довіряти кожен користувач. А також, вкрай важливо передбачити всі ризики, щоб нові гаджети не були використані зловмисниками для досягнення мети. Тому, робота над проектами може тривати ще кілька років.

Варто прочитати Топ найкрутіших фішок Apple Watch

Facebook Watch або Apple Watch, що вибрати

За останніми чутками, розумні годинник, які будуть представлені Марком Цукербергом, зможуть скласти серйозну конкуренцію Apple Watch. Але, на цей час компанія Фейсбук ще не презентувала свого гаджета, тому важко визначити чи буде так насправді.

Минулого місяця згідно зі статистичними даними понад 100 мільйонів користувачів мають годинник від «яблучної» компанії. Але, популярність пристрою безпосередньо пов'язана з Айфоном. Відомо, що без смартфона годинники не здатні виконувати всі функції. Відповідно покупка розумного пристрою без iPhone не має сенсу.

Інша справа Facebook Watch, які за останніми даними зможуть працювати без смартфона і дадуть користувачеві можливість спілкуватися в соціальних мережах, стежити за важливими показниками свого організму і навіть гортати стрічку в Instagram.

Водночас експерти стверджують, що в ході розробки годин, Facebook може зіткнутися з низкою труднощів. І для того, щоб конкурувати з годинником від інших компаній, Цукербергу доведеться передбачити зв’язок з пристроями iOS. Але, розробник не має наміру цього робити, бо він має дуже напружені відносини з Тімом Куком. Тому, буде цікаво спостерігати, як з цією ситуацією зможе впоратися компанія.

Згідно з останніми даними перше покоління годинників вийде вже у 2024 році. А ось вдосконалену версію, яка вже можливо, буде володіти власною операційною системою, запланували на 2024 рік.

Перше покоління вже знаходиться на стадії прототипу. Але, все ж є ймовірність того, що даний проект і зовсім можуть згорнути. Як це дуже часто і трапляється. Тому, залишається тільки чекати 2024 року, щоб дізнатися, чи зможе Facebook Watch конкурувати з Apple Watch.

Ваша оцінка: