Galaxy Z Fold 2: які можливості у новому «складному» смартфоні від Samsung

Galaxy Z Fold 2: які можливості у новому «складному» смартфоні від Samsung

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Galaxy Z Fold 2

Концепція складного смартфона була сприйнята публікою «на ура» ще після виходу перших двох варіацій від Samsung - Galaxy Fold і Galaxy Z Flip. Технологія згинання екрану Flex Mode безперечно припала по смаку споживачеві. Такий успіх надихнув виробника продовжити в тому ж дусі, удосконалюючи технологію, вже утвердилася в головах мільйонів. Перегляньте також нашу статтю про м1 процесор порівняння з іншими брендами.

Поява флагмана 

« Складний» Samsung Galaxy Z Fold 2 успадкував від свого попередника технологію згинання дисплея. Але, в відміну від більш ранньої версії , смартфон вже більше заточений під роботу в якості субноутбука, де нижня частина дисплея буде використовуватися в якості клавіатури , а верхня - відповідно екрану « комп'ютера ».  

Нова модель південнокорейського виробника, Galaxy Z Fold 2, стала вже третьою в лінійці смартфонів з дисплеєм який згинається. Вже з виходом другої версії, гаджет отримав у своїй назві символічну приставку Z, яка власне і уособлює нову еру смартфонів зі здатністю складатися. Більш того, багато експертів області високих технологій мають на увазі під цим знаком анонс до розробки гаджетів з можливістю подвійного вигину, як форми літери Z. 

Компактність у використанні   

Зовнішні дані новинки

З випуском нової версії Galaxy Fold змінився НЕ тільки зовнішній вигляд пристрою, але і значно розширився його функціонал. У той час як більшість представників індустрії НЕ пропонують нічого радикально нового, Samsung буквально за рік в значній мірі модернізували і вдосконалили то, що і так здавалося технопрориву останніх кількох років.   

Нова версія стала тонше попередника. Зміни НЕ дуже значні , але все ж помітні . Смартфон став вже на 2 мм по краях і на 0,3 мм у самій петлі . При цьому по висоті він збільшився теж майже на 2 мм, а в ширині відповідно втратив 5 мм. Такі зміни допомогли краще розмістити два дисплея з збільшеними діагоналями. Змінилися і пропорції обох екранів. Тепер у них більш витягнута форма, завдяки чому вони стали більш зручними у використанні.

Зовнішній екран також « виріс » з 4,6 до 6.2 дюймів по діагоналі. Більше став і основний дисплей смартфона - 7.6 дюймів, створюючи в умах споживачів їй вже якусь аналогію з планшетом. Також в ньому тепер немає характерного вирізу під фронтальну камеру, який трохи псував дизайн пристрою. Фронтальна камера в цей раз вбудована по технології « отвори ».

Є зміни і в системі камер пристрою. Виробник позбавив фронтальну камеру від модуля глибини, який використовувався для створення додаткових  фото з ефектом глибини. Ще гаджет позбувся від другої « Фронталки », а основна камера, точніше модуль з трьох об'єктивів, тепер трохи більше виступає над корпусом, майже як у моделі Galaxy S20 Ultra. Основний модуль отримав до того ж світлодіодну спалах. Яку можна використовувати і в якості ліхтарика.   

Нові технічні рішення

Технічні нововведення Galaxy Z Fold 2

Galaxy Z Fold 2 працює на базі 8-ядерного процесора на 64 бит - Qualcomm Snapdragon 865+. Цей пристрій на сьогоднішній день перевищує всі аналоги по потужності. Не в останню чергу своїм першістю він зобов'язаний і ARM- графіку Adreno 650. Значно збільшилася в порівнянні з Galaxy Fold ємність акумулятора, що складається з двох частин: тепер це 4500 ампер годин в порівнянні з 4380.  

Великим перевагою стала і підтримка 25-ватної прискореної зарядки, по порівнянні з 15-ватної на більш ранніх моделях. Оновилася і специфікація USB Type -C - стала можлива підтримка версії 3.2 замість 3.1. Швидкість передачі даних збільшилася вдвічі - 10 Гбіт замість раніше доступних 5. А поява адаптивної частоти обновлення  екрану в межах 120 Гц стало основним нововведенням НЕ тільки для Galaxy Z Fold 2, але і для багатьох інших флагманів Samsung, що вийшли в 2020 році.

Ще хотілося б відзначити незначне збільшення ваги пристрою - з 263 гр до 282. Але з огляду на все поновлення і збільшений дисплей, така вага більш ніж виправдана. Читайте також про погода на айфоні.

Історія гнучкого екрану

Основна « фішка » лінійки пристроїв Fold від знаменитого корейського виробника НЕ виникла нізвідки . Розробки в цій області почалися вже дуже давно. Близько 10 років пішло у Samsung на опрацювання дійсно придатною до використання в реальних смартфонах технології .

Концепт відео пристрої з гнучким екраном було представлено компанією ще в 2014 р У той час інженери Samsung вже серйозно замислювалися про перспективу створення по такій технології пристрою , яке об'єднає в собі функціонал смартфона і планшета.

Вперше діючий прототип згинаючого дисплея був продемонстрований на виставці в Лас-Вегасі CES 2013. Працюючий же прототип самого смартфона зі згинаючим екраном був показаний на конференції компанії Samsung для розробників в 2018 році. А вже через півтора року на ринок вийшов довгоочікуваний Galaxy Fold .

Технологічні новинки у складанні екрану

Технологічні тонкощі згинання OLED-дисплея

В основі технології гнеться дисплея OLED лежить використання підкладки і з пластика замість звичного скла. У цьому головний секрет його гнучкості. Далі на підкладку наносять шар напівпровідників OLED. Сам же пластик, з якого складається підкладка, проводитися за тією ж технологією , що і звичайні пластмасові пляшки. Але перетворити такий пластик в OLED-дисплей було зовсім не просто.

Виробникові довелося вирішити безліч проблем, які пов'язані з властивостями цієї речовини. До прикладу, попередити руйнування OLED- матеріалу при контакті з повітрям і вологою. А також вирішити проблеми, які тягне за собою постійне згинання-розгинання екрану. Саме тому на створення технології " еластичного " OLED-дисплея пішли багато роки.

Навіть з огляду на те, що по суті підкладка екрану Samsung Galaxy Z Fold 2 складається з пластика, виробник все одно вперто називає цей матеріал склом. Компанія навіть придумала особливу назву , яке уособлює цей матеріал - Ultra Thin Glass , що означає в перекладі « ультратонке скло».

Можливість фіксувати дисплей під різними кутами вигину носить ім'я Flex Mode . Технічне рішення , яке використовували інженери компанії , було названо CAM Mechanism . Завдяки цій технології екран в стані НЕ закриватися і утримувати кут , під яким його відкрили - 115 або 75 градусів .

Багатий функціонал новинки

Чи варто купити Galaxy Z Fold 2 

Коротко резюмуючи вище сказано , давайте ж замислимося , чи варто придбати новинку. Для цього варто розглянути основні плюси і мінуси придбання Samsung Galaxy Z Fold 2.

Аргументи «за»:

  • унікальна можливість долучитися до майбутнього цифрових технологій і самому оцінити можливості цього передового пристрою ;
  • максимально можливий перелік сучасних технологій , яким переповнений новий смартфон від Samsung ;
  • робота в режимі Flex Mode з використанням технології згинати екрану ;
  • зручне користування смартфоном в якості планшета.

Аргументи « проти »:

  • висока ціна, яка хоч і виправдана технологічністю пристрою, але для багатьох все ж є « захмарною »;
  • існування аналога Galaxy Z Flip , більш доступного і зрозумілого для користувача пристрої , при цьому заснованого на тій же технології вигину .

Революційна технологія

Майбутнє за гнучким екраном

Лінійка Fold від Samsung, і в Зокрема модель Galaxy Z Fold 2, без сумніву заслуговує пильної уваги любителів високотехнологічних новинок. За своєю революційностю технології гнучкого екрану, якій притаманна ця модель, можна порівняти хіба що з ефектом від появи Nokia Communicator. Так само, як колись підірвали технологічний світ легендарні комунікатори, так і зараз смартфони Samsung Fold дають початок нової ери в історії смарт-техніки .

Можливо таке пристрій НЕ стане масовим в силу своєї специфіки і орієнтування на певну категорію споживачів, як наприклад менеджери і фахівці сфери IT, які використовують новинку більше для роботи, ніж для повсякденних потреб. Тим не менш гнучкі телефони це величезний крок у майбутнє, значення якого важко переоцінити. Як поставити відбиток пальця на айфоні, та збільшити конфіденційність особистої інформації.