Я шукаю...

Основні моменти iOS 14 і що очікувати від iOS 15

ios 14

В iOS 14 з'явилося безліч функцій, яких раніше не було. Компанія допрацювала операційну систему і додала багато нових можливостей і функцій, якими можна скористатися.

Крім цього було додано кілька невеликих деталей, які зуміли помітити не всі користувачі. Наймасштабніші зміни відбулися з віджетами. Дізнавайтесь також як встановити голосовий пошук на смартфоні.
Тим не менш, компанії є куди рости. Існує безліч функцій, які користувачі хотіли б побачити в новій бета-версії. Частина з них стане розвитком актуальних можливостей, а інші будуть принципово новими.

Цікаві фішки, які стали можливими завдяки iOS 14

Мобільна операційна система від компанії Apple вже тривалий час доступна і всі користувачі можуть оновити пристрій.
Офіційно операційна система з'явилася восени 2020 року. В iOS 14 був реалізований новий дизайн, перероблений інтерфейс голосового управління, з'явилася функція поділу екрану і багато чого іншого.

Поява віджетів на екрані смартфона

Цей момент можна вважати відмінною рисою, яку можна побачити неозброєним оком. Наявність віджетів допомагає отримувати всі необхідні дані без переходу в додаток.

Так, наприклад, не здійснюючи ніяких дій можна подивитися інформацію по погоді, дізнатися курси валют або ж вибрати необхідну замітку і нагадування. Віджети доступні відразу в трьох розмірах 4, 8 і 16.
Вся інформація про них оновлюється постійно. А розташувати їх користувач може в будь-якому зручному місці на робочому столі.
Всі віджети в новій версії можна розміщувати прямо між іконками додатків. Їх тепер можливо не просто розмістити в будь-якій частині робочого столу смартфона, але і розтягнути на весь екран. Також розміщувати на екрані можна і по кілька штук, і навіть один під іншим.
В Apple були розроблені і віджети, які мають відразу кілька таких доповнень. Їх можна гортати в пошуках необхідної інформації.
Щоб знайти дану фішку необхідно перейти до управління іконками, яке розміщено на робочому столі. Після цього потрібно натиснути на » + " і вибрати необхідний віджет. Потім роблять його потрібного розміру і розміщують віджет на робочому столі.

Сортування за допомогою бібліотеки

Це абсолютно новий спосіб розміщення на робочому столі Айфона. Знайти його можна в правій стороні домашнього екрану. Він дозволяє знаходити необхідний додаток набагато швидше завдяки сортуванню їх за темами.

Також присутній і нова папка, в якій будуть відображатися нові додатки і ті, які пройшли оновлення.
Щоб знайти цю функцію необхідно прокрутити екран до простору, яке знаходиться праворуч, там буде розташована бібліотека додатків.

Новий інтерфейс для Siri

Розробники вирішили повністю переробити інтерфейс Siri. Після оновлення діалог з голосовим помічником більше не займатиме весь екран і тим самим не зможе перешкоджати перегляду іншої важливої інформації. Особливо все це актуально для гаджетів з великими екранами.

Після відкриття або виклику помічника він буде розміщений в нижній частині дисплея. А всі відповіді зможуть з'являтися у вигляді карток.
Щоб побачити зміни після оновлення необхідно просто викликати голосовий помічник фразою» Привіт, сірі", а також натиснути на кнопку смартфона.

Функція картинка в картинці

Раніше дана фішка була доступна тільки на iPad, але зі збільшенням екрану на Айфоне, тепер вона можливо і на смартфоні. Функція дозволяє працювати з одним з додатків і при цьому, одночасно переглядати Відеоролик. Якщо ж необхідно вимкнути все це, то досить просто пересунути його за грань екрану.

Щоб скористатися даною функцією необхідно перейти в Налаштування, потім» Основні, після чого вибрати»Картинка в картинці". Після цього, у користувача з'явиться можливість не просто здійснювати дії в будь-якому з додатків, але ще і одночасно переглядати Відеоролик, закріпивши його в тому ж вікні.

Перекладач

Стандартний додаток "Перекладач" стало вдосконаленим. Так, сьогодні програма підтримує відразу 11 мов. Серед головних плюсів оновленої версії є можливість перекладу тексту в офлайн режимі, а також автоматичного визначення мови.

Крім цього вся робота здійснюється швидко. Користувачеві не потрібно створювати обліковий запис, так як додаток працює і без цього.
Знайти оновлений додаток можна за допомогою пошуку Spotlight. Стаття про як відрізнити оригінальні airpods від копії.

Приховані робочі столи та програми

Нова версія iOS 14 дозволяє не тільки розміщувати і сортувати додатки, але і приховувати програми і навіть робочі столи.

Непотрібні іконки більше не будуть займати багато місця, але при цьому при необхідності їх завжди можна відшукати. Також користувач отримує можливість не просто приховувати всі додатки по одному, але і повністю заховати робочий стіл.
Все це дозволяє навести порядок на робочому столі, і приховати всі додатки, які рідко використовуються.
Нові можливості в редагуванні фотографій
Оригінальний редактор фотографій серйозно змінився. Так більше не потрібно в новій версії завантажувати додатки для того щоб удосконалити фотографії.
Застосувати новий вдосконалений редактор можливо не тільки для фотографій, але і скріншотів. А для більш точної роботи тепер можливо використовувати такий інструмент як «піпетка».

Також стало набагато більше колірних рішень, які доступні при виборі в діалоговому вікні. А також з'явилася можливість налаштовувати прозорість кольору.

Оновлені повідомлень

Компанія також не забула оновити і "повідомлення", групові чати були повністю поліпшені.

У користувачів з'являється можливість відповідати на конкретні повідомлення і при цьому не відволікатися на всі інші. А відповіді здійснені подібним чином створюють структуру, що робить перегляд більш зручним.
Є можливість і налаштувати групові чати таким способом, щоб повідомлення приходили тільки в тому випадку, якщо хтось звертається саме до даної людини.

Функція CarKey

У новій версії з'явилася функція, яка дозволяє перетворити телефон в справжні ключі до автомобіля. Для того щоб активувати дану опцію необхідно зареєструвати автомобіль в Wallet. Після цього автовласник зможе керувати автомобілем, а саме: відкривати двері в машину, заводити двигун, і управляти багатьма іншими функціями за допомогою Айфона. Але, головний мінус даної функції полягає в тому, що вона здатна здійснювати управління тільки до останньої версії BMW i5.

Також Apple повідомили, що доступ до автомобіля буде можливий навіть іншим користувачам, якщо їм будуть переслані дані по додатку Wallet.

Які функції повинні з'явитися в iOS 15

Вже в цьому році з'явиться нова версія iOS 15. І сьогодні багато користувачів можуть тільки здогадуватися, про нові можливості смартфона, яке будуть доступні вже дуже скоро.
Одним з головних поліпшень може стати повна переробка коду для збільшення часу автономної роботи смартфона. Можливо, все це пов'язано з виходом останньої лінійки Айфон 12, в яких даний час не змінилося в порівнянні зі смартфонами 11 покоління. Тому, розробники постараються все це виправити в новій версії.

Також відомо і про те, що повинна з'явитися підтримка додатків для створення додаткової віртуальної реальності. Можливо все це створюється для сканера LiDAR, який є на Айфон 12 Про. Але, і існує припущення, що компанія готується презентувати окуляри віртуальної реальності Apple Glasses.
Є відомості про те, що вдосконалять і інші додатки, в тому числі і «музику». Дане оновлення буде доступним на смартфони, починаючи з 7 покоління.
Деякі користувачі стверджують, що їм нахапає наступних фішок в iOS 14, і вони повинні обов'язково з'явитися в новій версії:

1. Автоматична зміна значків встановлених додатків. Так якщо подивитися на фон значків, то навіть при темній темі, Колір Білий. І все це не може не бентежити деяких користувачів.

Змінити колір значків все ж можливо, але проводитися все це в ручному режимі. Але, набагато краще було б якщо смартфон самостійно автоматично це робив.

2. Додавання інтерактивних елементів в роботу з віджетами. Сьогодні вони не мають інтерактивних можливостей. Так, Користувач не може здійснювати управління натисканнями на кнопки без входу в додаток. Також не виходить здійснювати зміни в списках.

3. Підтримка Apple Pencil для "нотаток" та інших додатків. Практично всі користувачі, які працюють постійно з даним додатком, цікавляться, чому Айфон не підтримує фірмовий олівець. При налагодженій роботі з Apple Pencil, було б набагато комфортніше проводити зміни в нотатках, створювати схеми, а також здійснювати дії з будь-якими іншими візуальними матеріалами.

4. Вертикальне розділення екрану для додатків. У 14 версії вже доступно розділяти екран і працюючи в одному додатку переглядати одночасно відеоролики. Але, дана функція все ще недоступна для деяких додатків.

5. Збільшення списку додатків для здійснення установки за замовчуванням. В активній версії одним з найважливіших змін стало можливість установки додатків за замовчуванням. Але, все це стосується тільки окремих програм. Таким чином, використання інших опцій за замовчуванням все ще неможливо. Читайте також про те, хто придумав перший мобільний телефон.
Невідомо, що саме буде запропоновано розробниками в черговому оновленні. Презентація нової версії повинна за планом відбутися в червні 2021 року, а доступною вона зможе стати тільки восени.

Ваша оцінка: