Як Айфон 10 вдалося зробити революцію на ринку смартфонів

Як Айфон 10 вдалося зробити революцію на ринку смартфонів

Зміст

Презентація Apple iPhone X у вересні 2017 була присвячена до десятирічного ювілею з дня виходу у світ першого подібного пристрою від Apple - iPhone 2G. Саме цю дату символізує назву апарату - «айфон десять». Шанувальники спадщини засновника компанія Стіва Джобса вважають, що саме цей пристрій сміливо можна назвати смартфоном майбутнього, адже айфон 10 володіє досконалим дизайном, високими стандартами зображення, прогресивними характеристиками й новітніми технологіями для захисту приватних даних.

Дизайн

Поява iPhone X стала першим за кілька років кардинальним перетворенням вже звичного зовнішнього вигляду айфона. В якості матеріала корпусу в пристрої застосовується найміцніший варіант армованого скла - хірургічна сталь. Максимальна насиченість забарвлення смартфона досягається шляхом багатошарової технології нанесення кольору (в 7 етапів), а також застосуванням завершального оптичного слота. Щоб кольори рамки з нержавіючої сталі та задньої панелі поєднувалися між собою, фарбування відбувалося методом вакуумного напилення.

Одною з головних відмінностей у формі та дизайні нового айфона стала відсутність бокових і нижніх обмежень навколо дисплея. А на бокових сторонах верхньої рамки розташувалися спеціальні вирізи під екран. Для цього розробникам довелося відмовитися від звичної багатьом власникам айфону кнопки «додому», яка заважала створенню безрамкового екрана. А цю функцію тепер можна виконати свайпом від нижньої частини екрану до верхньої.

Творці iPhone X пояснюють такий дизайн максимально раціональним використанням простору, де буквально на кожному міліметрі з лицьового боку пристрою розташована та чи інша технологія: динамік, мікрофон, датчик освітлення і наближення, фронтальна камера і т.п. У плані переміщення між додатками й зручності роботи зі смартфоном, компанією Apple дійсно зроблений великий крок вперед, який дозволив залишити позаду пристрої під управлінням ОС Android.

Дисплей

Безрамковий дисплей Super Retina HD розміром в 5,8 дюйма став першим прикладом використання органічного світловипромінюючого напівпровідника, який замінив собою стандартний рідкокристалічний дисплей, застосовуваний раніше. Серед переваг OLED дисплея виділяють:

  • Економія заряду завдяки зниженому рівню енергоспоживання;
  • Підвищена контрастність і поліпшена передача кольору;
  • Значно менша вага дисплея в порівнянні з РК.

Одним з нововведень також стала технологія True Tone, завдяки якій екран iPhone X здатний коригувати колірну температуру в залежності від рівня освітленості навколишнього простору. Для досягнення такої функції були використані чотирьох канальні датчики освітленості. Дана технологія вперше використовувалася в смартфонах і дозволила вивести процес читання тексту на абсолютно інший рівень комфорту, незалежно від зовнішнього середовища.

Унікальна контрастність HDR-дисплея і розширений динамічний діапазон дозволив власникам Айфон Х переглядати зображення, фільми та відеоролики, зняті в форматах Dolby Vision і HDR10 з неймовірною деталізацією і в реалістичній колірній гамі, такій, яку хотів передати автор.

Надточна технологія сканера особи FaceID здатна запам'ятовувати навіть траєкторії руху і складні коди, з її допомогою можна розблокувати айфон, а також підтвердити оплату покупки використовуючи систему Apple Pay. Ідентифікатор особи за допомогою 3Д сканера обличчя замінив собою використовуваний раніше сканер відбитка пальця, який був повністю видалений, бо творці запевняють, що смартфон неможливо розблокувати за допомогою фотографії або маски.

Набір камер TrueDepth дозволяє проєктувати на обличчя власника понад 30 тисяч точок, які з неймовірною точністю зафіксують рельєф обличчя й на основі цього створять його унікальну карту. Завдяки наявності інфрачервоної камери Фейс айді розпізнає обличчя навіть в темряві, а спеціалізований модуль Secure Enclave зіставляє дані та схвалює або забороняє зняття блокування або спробу оплати замовлень. Варто заспокоїти любителів змінювати свій імідж, адже алгоритми машинного навчання на основі яких працює сканер особи в Айфон 10 впізнає власника навіть у разі кардинальної зміни зовнішності.

Айфон 10 характеристики

В Iphone X встановлений абсолютно новий шести ядерний процесор A11 Bionic, основна особливість якого полягає в раціональному використанні ядер, наприклад, два з них відповідають за продуктивність системи, а чотири залишаються ефективними, але якщо для вирішення поставленого завдання потрібно більше потужності, процесор підключає в роботу усі ядра. Як кажуть експерти, завдяки процесору вдалося прискорити роботу нового смартфона на 75% й зробити його на 25% продуктивнішим в порівнянні з iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Таким чином пристрій відмінно справляється з геймерськими програмами та софтом в яких використовується доповнена реальність.

За заявою розробників Айфон 10 може впоратися з будь-якої сучасною грою або програмою, а про зависання і лаги можна і зовсім забути. Досягається це також завдяки потужному графічному процесору, який працює на 30% швидше в порівнянні з минулою версією.

Флагманський смартфон від Apple станом на 2017 рік має захист від пилу і вологи за стандартом IP67, тобто, збереже початкову працездатність навіть при зануренні у воду на глибину 1,5 метри на пів години.

Бездротова та швидка зарядка здійснюється шляхом використання надтонкою зарядної станції від Apple, яка може заряджати відразу кілька пристроїв. Однак вона надійшла в продаж трохи пізніше виходу самого смартфона. Перевагами такого способу підзарядки є:

  • Відсутність механічного втручання в роз'єм;
  • Простота використання;
  • Можливість заряджати відразу кілька пристроїв, що підтримують цей стандарт.

Функція швидкої зарядки доступна через класичний роз'єм Lighting, при наявності відповідного адаптера живлення, що дозволяє iPhone X зарядитися з 0 до 50 відсотків батареї всього за 30 хвилин.

Камера

Одною з найбільш помітних змін в iPhone X також стала головна подвійна камера з вертикальним розташуванням і наявністю ширококутного телеоб'єктива. Спеціальний режим дозволяє робити портретні знімки з плавним і м'яким розмиванням фону й точнішими обрисами границь. Серед можливостей камери в новому пристрої від Apple також стала доступна імітація студійного освітлення, завдяки чому якість фотографій вийшла на абсолютно новий рівень і вказала вектор розвитку для інших розробників смартфонів.

Як і у випадку з будь-яким компонентом в оновленому айфоні, загальна швидкість роботи камери значно збільшилася, що можна помітити по реакції автофокусу. Також збільшився колірний діапазон і якість знімків в режимі HDR. Датчики ISP здатні розпізнати безліч об'єктів в кадрі, а не тільки людей що позують, при цьому, смартфон самостійно аналізує композицію кадру і виставляє оптимальні налаштування.

Тепер iPhone може знімати відео з роздільною здатністю 4К з частотою в 60 кадрів, а також в FullHD з частотою до 240 кадрів. Була оптимізована функція стабілізації, що звело до мінімуму ефект тремтіння під час знімання.

Фронтальна камера TrueDepth оснащена цілим набором датчиків, в тому числі ІК-камерою та ІК-випромінювачем, тому підтримує такі функції:

  • Портретний режим з розмиванням заднього фону і різким фокусуванням на об'єкті, завдяки чому досягається ефект глибини різкості, що практично не поступається аналогічному в основній камері пристрою;
  • Режими денного світла, контурного підсвічування, яскравого студійного фону і сценічного кольору в кольоровому і чорно-білому варіантах;
  • Аналізуючи міміку людини що фотографується, технологія TrueDepth може створювати анімовані смайлики на основі фотографії обличчя, в тому числі зі звуковим супроводом.

Чому Варто купувати iPhone X в 2021 році

Компанії Apple у 2017 році дійсно вдалося створити проривний пристрій, що володіє вражаючими на той час функціями й технологіями, який внаслідок цього залишається актуальним і донині. Якщо у вас є бажання придбати такий апарат, iphone x купити Львів можна за набагато меншою ніж на старті продажів ціною, проте швидше за все це буде айфон 10 бу, адже нині компанія Apple припинила продаж пристроїв цієї моделі в своїх магазинах.

Якщо ви не хочете користуватися смартфоном який вже був в когось у володінні, варто придивитися до iPhone XS - вдосконаленої версії моделі «X», яка має аналогічний дизайн і багато в чому покращенні робочі характеристики. Вартість такого апарата буде вища, але при цьому ви отримаєте абсолютно новий смартфон, який і у 2021 дозволить отримати задоволення від взаємодії з ним, як в плані роботи, так і розваг.