Я шукаю...

iFixit розібрали iMac (2021): Apple зажали вентилятор?

iMac (2021)

iFixit створений з метою навчити його користувачів ремонтувати майже все, що опиняється під рукою. iFixit, сайт, що працює на технології Wiki, зі штаб-квартирою в США. У травні 2021 році під прицілом спеціалістів iFixit — iMac (2021), який розібрали, щоб більше дізнатись про схему розміщення деталей у стандартній комплектації. 

Перш ніж перейти до детального огляду внутрішньої частини, що ховається під корпусом пристрою, слід зазначити, що iFixit взялась за розбір і рознос моделі фіолетового кольору. Саме фіолетовий колір був одним з найулюбленішим у палітрі кольорів засновника американської яблучної корпорації Стіва Джобса. 

У iFixit зазначили, що новий M1 iMac чимось нагадує iPad M1, тому потрібен детальний огляд новомодного пристрою, щоб розвіяти всі сумніви щодо схожості з цим пристроєм американської корпорації. Новомодний 24-дюймовий iMac презентовано не так давно, адже реліз продукту Apple відбувся у квітні 2021 року. 

Розбір iFixit не є інструкцію щодо ремонту пристрою, що вказується у матеріалі для постійних читачів. 

Варто прочитати про гру Civilization VI.

iMac (2021)

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

M1 iMac 

Для розбору взяли модель з 8-ядерним CPU, 16-ядерним Neural Engine, та інтегрованим 8-ядерним GPU Apple M1. Особливістю стандартної комплектації моделі є 8 Гб уніфікованої пам'яті, 256 ГБ SSD-накопичувач. 

У iFixit вже є розбір інших моделей, у тому числі 27-дюймового iMac на базі процесора Intel, що довгий час був частиною стандартної комплектації пристроїв американської корпорації. Тому в iFixit вирішили порівняти між собою технічні характеристики двох гаджетів. 

Перше, що впадає в око, це дві металічні пластики, але поки не зрозуміло, для чого вони потрібні у новій моделі M1 iMac. Якщо йдеться про логотип Apple, то розробники американської корпорації знайшли цікаве рішення, та зробили його функціональною деталлю. Адже стандартний логотип Apple використовується для того, щоб забезпечити пропускання радіосигналів, попри металічний корпус пристрою. Цей модуль немає форми логотипу, а лиш вписується у малюнок, що є на зворотному боці M1 iMac, та все ж справляється зі своєю задачею.

Варто прочитати про гру Genshin Impact.

iMac (2021)

Плавно переходячи до розбору Magic Keyboard, цікавим є той факт, про що слід сказати, що це потрібне оновлення, якого чекали з 2017 року. У новій моделі Magic Keyboard більш заокруглені кути для зручності користування. Перевагою версії 2021 року випуску є широкий вибір кольорів відповідно до дисплея пристрою. Ба більше, відбулися зміни й з функціональними клавішами. У iFixit звернули увагу й на нові ідентифікаційні номери, а саме A2449 та EMC 3579.

Новий датчик Touch ID, що красується у верхньому правому кутку клавіатури, є точною копією домашньої кнопки в iPhone. Насправді поява Touch ID у периферійному пристрої відбувається вперше. До цього Touch ID можна було помітити лише на iPhone. 

Що ж з роз’ємами? У новій моделі iMac два порти Thunderbolt 4 та два USB-C. Таке рішення щодо повернення роз'ємів, які раніше довелось прибрати зі стандартної комплектації, є логічним кроком для Apple. Та все ж їх не дуже багато, якщо порівнювати з іншою версією. Благо, простір для розширення функціоналу є, тому розробникам Apple ще є над чим працювати, що, звісно ж, надихає користуватись продукцією Apple. У iFixit жартують, що кольорів iMac більше, ніж портів. Вибрати є з чого, це факт. 

iMac (2021)

Переходячи до роз'єму для блоку живлення, в iFixit жартують, що краще швидше розібрати iMac, щоб він не встиг вивчити кунг-фу. Ці жарти пов'язані зі зовнішнім виглядом на тильному боці, що нагадує про сюжет картини Матриця. На зворотному боці можна знайти унікальні номери моделі, а саме A2438 та EMC 3663. 

На пристрої є інформація й про те, що зроблено його у Таїланді. TSMC є одним з партнерів компанії, який допомагає Apple перейти на нові процесори M1, залишивши позаду епоху, де активно використовувались процесори Intel. Історично так склалось, що продукція Apple збиралась у Китаї, і всього лишень кілька заводів були локалізовані у США. Та все змінилось, причиною чого є напружені стосунки між США та Китаєм. Серед причин зміни країни виробника є й тарифи. 

iMac (2021)

iMac стає ще тоншим 

Якщо йдеться про роз'єм для навушників, шукати його слід у боковій частині пристрою. Таке розміщення роз'єму для навушників пов'язане з товщиною самого iMac. Новий iMac вражає показником товщини, адже йдеться про 11,5 мм (стандартний показник складає 14 мм), тому розробникам американської корпорації довелось шукати місце для роз'єму у боковій частині.

Попри те, що iMac є дійсно тонким, порівнюючи з іншими пристроями американської корпорації, все ж компанія обійшлась майже без клею, і фіксувала деталі за допомогою компактних шурупів.  

На відміну від MacBook Air, М1 iMac охолоджується за допомогою пари вентиляторів. Продування здійснюється через логічну плату, де радіатор відводить тепло від М1 за допомогою мідної теплової труби та двох коротких радіаторів.

Звісно, на цьому розбір пристрою не закінчується, адже в iFixit уважно придивитися й до материнської плати. І це найменша материнська плата, яку можна побачити в iMac. Розмістити материнську плату такого розміру вдалось завдяки унікальній архітектурі процесора M1.

Помітна реорганізація й у платі захисту акумулятора. Під'єднано дві батареї CMOS. Скоріш за все, таке рішення пов'язане знову ж таки з товщиною пристрою. M1 iMac був занадто тонким, щоб розмістити одну батарею CR2032, яка захищає NVRAM, як це було у попередніх версіях iMac. Щодо заміни акумулятори, щоб демонтувати хоча б один з них, потрібно від’єднати плату, що зафіксована за допомогою клею. Благо, заміну не потрібно проводити часто, бо процедура точно буде не комфортною навіть для спеціаліста з досвідом.

Ваша оцінка: