Що таке Джейлбрейк і як його зробити правильно: все про джейлбрейк

Що таке Джейлбрейк і як його зробити правильно: все про джейлбрейк

Зміст

Активні користувачі iPhone або iPad хоча б раз, але стикалися з таким цікавим словом як джейлбрейк. Більш того, ті, хто успішно цікавиться тематикою IT також знайомі з цим терміном. Втім, чули про таке поняття, може і багато, а ось значення даного терміну знають лише одиниці. Так що ж таке джейлбрейк і з чим його їдять?

Jailbreak є операцією, в ході якої користувач отримує доступ до системи файлів айфона, Айпада або Айпада тач. Це буквально абсолютний доступ до файлової системи пристроїв з управлінням на iOS. Але ж ця операційна система не просто так називається найбезпечнішою для даних користувачів. Високий рівень захисту розробники продумали через одну особливість компанії Apple - високого ступеня закритості екосистеми. Так, буквально весь софт для гаджетів може доставлятися з одного локального сервісу, який пов'язаний безпосередньо з компанією. Мова йде про магазин iOS App Store.

телефон скрін

Додатки, які встановлені на пристроях, можуть працювати тільки з файлами в особистих папках. Додатково до цього, редагування важливих системних файлів користувачем заборонено. Говорячи простими та зрозумілими словами, джейлбрейк - це злом свого ж пристрою. У даній статті ми розповімо про джейлбрейк детальніше і навчимо робити його правильно.

До речі, а ви знали, що найпопулярніши колір iPhone 7 Plus - червоний?

Чи варто робити Джейлбрейк айфона: переваги

Джейлбрейк дає можливість збільшити функціонал свого гаджета, відкриваючи до того ж купу різних можливостей для зміни дизайну операційної системи під індивідуальний смак користувача. Робиться це за допомогою твіків, скачати які не складе труднощів на будь-якому з сайтів в інтернеті. Розширений функціонал сприяє можливості скачування на пристрій програм з будь-яких бажаних джерел, а не тільки з App Store. Провести таку операцію можна самостійно, без допомоги фахівців.

Користувачі наважуються на джейлбрейк через низку причин, де найголовнішою вимогою є можливість качати будь-що в магазинах сторонніх програм. Так в лідери вибивається Cydia, в якій можна відшукати різноманітні програми та утиліти на будь-який смак, які з яких-небудь причин не пройшли перевірку і не потрапили в список додатків на App Store. До того ж в більшості випадків такі додатки абсолютно безкоштовні.

телефон стоїть

Багато користувачів здійснюють джейлбрейк не через можливості редагувати файлову систему, а заради того, щоб модифікувати робочий стіл свого айфона. І це та причина, чому утиліт під назвою Springtomize пропонує величезну кількість функцій, які допомагають налаштувати системні папки, робочий стіл і віджети на ньому, екран блокування і статус-бару. А змінити набридливу тему оформлення мріє багато власників продукції Apple. Ось чому сторонні софти з тієї ж Cydia і процес джейлбрейка такий популярний. І, всупереч очевидним позитивним сторонам, така процедура все ж має власні підводні камені, які важливо враховувати.

До речі, дізнайтеся все про тама як керувати камерою iPhone через Apple Watch?

Чи варто робити джейлбрейк: недоліки

Ми вже розглянули позитивні сторони процедури джейлбрейка, час поговорити про мінуси. Останні кілька версій iOS припускають прив'язаний або напівприв'язаний типи джейлбрейка. Це означає, що в ході кожного перезавантаження гаджета процедуру доведеться повторювати знову і знову. Але і це далеко не все, що підготували розробники. Якщо користувач не має аккаунт розробника і під час установки вказує звичайний аккаунт, то процедура отримання доступу перестане працювати через тиждень, а, значить, користувачеві доведеться проводить операцію заново.

У разі, коли користувач вказує аккаунт розробника, то повторну установку доведеться проводити раз на рік. Можливості «встановити й забути» джейлбрейк вже немає, оскільки нові оновлення просто знищили таку можливість. Воно і не дивно, розробникам не вигідно, щоб їх користувачі використовували безкоштовні сторонні додатки.

Ще одним недоліком є ​​те, що при джейлбрейку гаджет починає працювати повільніше, при цьому, чим більше буде встановлено нелегальних твіків, тем робочого столу тощо, тим з більшою кількістю помилок користувач зіткнеться. Це вб'є смартфон за таким же принципом, як і при використанні дешевих китайських аксесуарів. Та й після операції jailbreak гарантія на смартфон просто зникає, адже, по суті користувач просто зламує пристрій, чого компанія Apple не підтримує ні в якому разі. Відновити гарантію навіть після знесення процедури також не вийде.

Чи варто купити iPhone xr і яка ціна на цей смартфон?

Які бувають види jailbreak

Операцію можна поділити на два види:

 1. Відв'язаний/повний - працює після того, як користувач перезавантажить гаджет (ключова відмінність);
 2. Прив'язаний - працює тільки до перезавантаження телефону. Якщо смартфон вимкнути або перезавантажити, то більше він не включиться, зависнувши на значку білого яблука.

джейлбрейк

Для стандартного включення і роботи телефону потрібно буде робити завантаження за допомогою окремої утиліти. При цьому вся музика, фотографії, відео, дані та інше на смартфоні зберігатися.

Досвідчені користувачі, які вже встигли протестити джейлбрейкнуті пристрої, повідомляють важливу інформацію. Обіцяне, при виконанні даної операції, звучить воістину прекрасно: можливість встановити цікавіші анімації, зручну конфігурацію значків тощо. Однак з'явилася невелика проблема - такі пристрої неймовірно сильно гальмують. Більше не буде плавної та швидкісної роботи гаджета, і чим більше встановлених твіків, тим сильніше смартфон відмовлявся працювати. Виходить, всі позитивні сторони джейлбрейка просто зникають. Більшою мірою операція перетворює пристрій від Apple на гаджет з андроїдом, який має як свої плюси, так і недоліки. І тут виникає питання: а навіщо тоді купувати смартфон на одному ОС, якщо в результаті хочеться отримати зовсім іншу систему? У будь-якому випадку, кожен повинен вирішити сам, який тип пристрою краще обрати.

Компанія Айкула пропонує найкращу перепрошивку Айфона за найдоступнішими цінами! Ми - це якісний Європейський Сервіс!

Як зробити джейлбрейк на комп'ютері?

Перед скоєнням операції, користувачеві необхідно завантажити та встановити на свій комп'ютер спеціальний софт, який є безкоштовним. Найпоширенішою програмою є Pangu 9. Розглянемо виконання джейлбрейка на її прикладі:

 • Користувач повинен встановити на свій комп'ютер iTunes самої останньої версії;
 • Необхідно зробити резервну копію даних з пристрою;
 • Важливо прибрати захист екрану через пароль і Touch ID, а також відключити функцію «Знайти айфон»;
 • Потрібно включити режим польоту;
 • Завантажити та встановити Pangu 9, запустити програму від імені адміністратора;
 • Підключіть до ПК свій гаджет і дочекайтеся, коли система його розпізнає, після чого натисніть на Старт;
 • Через 10 секунд з'явиться вікно «Already backup», на яке варто натиснути;
 • Після цього смартфон автоматично перезавантажиться в процесі 70% установки;
 • Знову встановіть режим польоту, після чого операція злому продовжиться.

телефон іконки

По закінченню установки джейлбрейка з'явиться вибір запуску Pangu, чий ярлик вже буде на робочому столі телефону. Потрібно підтвердити запуск і дозволити програмі доступ до фотографій. Далі система ще раз перезавантажить смартфон, після чого процедура буде повністю завершена.

Оригінальні АірПодс: Як дізнатися, що у вас не підробка?

Як зробити джейлбрейк на смартфоні?

 • Відкрийте браузер на телефоні та в рядок пошуку введіть утиліту РР, яку потрібно встановити;
 • Після завантаження та установки утиліти відкрийте налаштування в телефоні й перейдіть в пункт «Основні» - «Управління пристроєм»;
 • Виберіть профіль «Розробник» і у вікні натисніть «Довіряти»;
 • Запустіть встановлений софт РР і погодьтеся на прийом повідомлень;
 • Натисніть на коло в центрі екрана і заблокуйте смартфон значком «Харчування»;
 • Дочекайтеся перезавантаження телефону і запустіть Cydia для перевірки виконання джейлбрейка;
 • У момент установки не реагуйте на отримані повідомлення.

Як видалити джейлбрейк з телефону?

Для того, щоб видалити операцію необхідно зробити наступне:

 • Створіть резервну копію смартфона і підключіть його до інтернету, бажано до Wi-Fi;
 • Переконайтеся, що айфон заряджений не менше 20% і в ньому є сімкарта;
 • Увімкніть функцію «Знайти айфон» і зайдіть в Cydia;
 • Відкрийте програму БігБос і знайдіть там Cydia Impactor - встановіть її;
 • У вікні повідомлення виберіть «Delete all data and un Jailbreak device» - «Delete all»;

Процес деінсталяції запущений, після чого смартфон повинен автоматично перезавантажитися. Далі потрібно повторно активувати телефон.

Можливо, раніше операція джейлбрейк і була хорошим способом і рішенням для тих користувачів, які мріють збільшити можливості свого пристрою на системі iOS. Але зараз цей метод в більшості своїй застарів, і мінуси переважують плюси. Так що рекомендуємо перед покупкою смартфона подумати, чого б вам більше хотілося: смартфон на андроїді або айфон.

Вибирайте кращі iPhone XR бу з гарантією 1 рік від магазину ICOOLA.UA!