Що таке кібербезпека та чому інтернет-користувачі повинні подбати про захист особистої інформації?

Що таке кібербезпека та чому інтернет-користувачі повинні подбати про захист особистої інформації?

Зміст

Що таке кібербезпека?

Кібербезпека – спосіб захисту електронної інформації. Дана практика використовується окремими особами або компаніями з метою захисту від несанкціонованого доступу до центрів обробки даних. Надійна стратегія кібербезпеки дозволяє забезпечити захист від зловмисних атак. А також відіграє важливу роль у запобіганні актів, які мають на меті порушити роботу системи. 

У сучасному світі більшість людей зберігають всю інформацію на серверах, комп’ютерах та інших пристроях. І велика кількість даних є конфіденційними що дозволяє ідентифікувати особу. Наприклад, за допомогою паролів та фінансових даних.

Якщо стороння особа отримує доступ до даних, то це може призвести до негативних наслідків. Адже злодії можуть розповсюдити секретну інформацію, використовувати її для крадіжки коштів, або ж навіть змінювати дані для власної вигоди. Тому кожна компанія, повинна заздалегідь подбати про безпеку власних даних.

Наприклад, у випадку з державними службами кібербезпека дає можливість гарантувати, що громадяни й надалі можуть покладатися на подібні послуги. У зв’язку з тим, що подібна проблема є досить актуальною з кожним роком попит на кіберфахівців лише зростає.

Які дані потребують захисту

У наш час захист інформації – важливе завдання для кожної компанії. Захищеність особистих даних, фінансової інформації він несанкціонованого доступу має важливе значення. Однак, який же тип даних потрібно захистити у першу чергу? Ось список найважливішої інформації, яка потребує захисту:

 • Особиста інформація. Це будь-які дані, які безпосередньо пов’язані з особою. Це передусім ім’я, адрес, номер телефону, дата народження тощо. І щоб забезпечити конфіденційність людей, потрібно захистити ці дані. Адже в іншому випадку це може призвести до крадіжки даних та інших проблем, які пов’язані з безпекою.
 • Паролі до облікових записів. За допомогою паролів зловмисники можуть отримати доступ до соціальних мереж і навіть до банківських рахунків. Крім цього, зчитавши дані з облікового запису хакери можуть отримати значно більше інформації, яку зможуть використовувати у власних цілях.
 • Фінансова інформація. Всі дані про трансакції та рахунки зі зрозумілих причин повинні бути захищеними. Інформація про банківські рахунки, кредитні картки та ряд інших фінансових записів мають бути надійно зашифрованими. Крім цього, вдалим рішенням буде використання двофакторну автентифікацію та інші заходи безпеки для того, щоб захистити фінансову інформацію коли це можливо.
 • Інтелектуальна власність. Це всі дані які пов’язані з винаходами та ідеями. І подібний тип даних необхідно захищати для того, щоб вберегти конкурентну перевагу компанії. Щоб захистити власну інтелектуальну власність компанії повинні використовувати шифрування.
 • Список клієнтів. Компанії можуть зберігати інформацію про власних клієнтів, до прикладу, це може бути номер телефону, електронна пошта, історія покупок тощо. І щоб захистити дані, компанії повинні використовувати шифрування, або інші заходи безпеки.

Компанії вимушені використовувати доступні методи захисту інформації, адже лише таким чином вони можуть забезпечити безпеку своїм співробітникам та клієнтам. Це може бути шифрування, двофакторна автентифікація та інші заходи.

Заходи для забезпечення кібербезпеки

Хоча кіберзлочинність є достатньо актуальною проблемою, та все ж захистити себе та власну інформацію не так просто, як може здатися, на перший погляд. Важливо постійно використовувати нові методи захисту, адже злочинці постійно працюють й шукають нові способи. У зв’язку з цим існують поради, які допоможуть захиститися від кібератак.

 • Оновлюйте програмне забезпечення. Компанії-розробники не просто так рекомендують оновлювати програмне забезпечення. Адже разом з ним додаються нові функції, виправляються вже наявні помилки та покращується рівень безпеки.
 • Не відкривайте підозрілі електронні листи. Якщо прийшов лист від невідомого відправника краще не здійснювати перехід по посиланнях, які там присутні. Адже це може бути фішингове шахрайство. І хтось може видавати себе за іншу особу для того, щоб отримати доступ до вашої інформації.
 • Використовуйте лише безпечні файлообмінники для шифрування даних. Якщо вам необхідно постійно обмінюватися важливою інформацією, то краще віддати перевагу безпечним рішенням для обміну файлів. Й варто зазначити, що електронна пошта не створена для обміну конфіденційною інформацією. Тому краще використовувати значно безпечніші варіанти, які створені з даною метою.
 • Не лінуйтеся створювати складні паролі. Якщо самостійно не можете придумати складну комбінацію цифр та букв, то можна скористатися додатковими сервісами.
 • Увімкніть двофакторну автентифікацію. Сьогодні більшість платформ дають можливість скористатися покращеним рівнем захисту. Подібна автентифікація дозволить зробити ваш акаунт значно безпечнішим.
 • Не зберігайте важливу інформацію в незахищених місцях. Якщо ви зберігаєте важливі дані в мережі, то краще обрати недоступне для несанкціонованих користувачів місце.

Звичайно, це далеко не всі способи які допоможуть вам забезпечити кібербезпеку. Однак навіть дотримання базових методів дасть можливість покращить рівень захисту даних.

Найпоширеніші кіберзагрози

Кіберзагрози постійно змінюються й з кожним роком їх значно більшає. І якщо говорити про найпоширеніші з них, то цей список має наступний вигляд:

 • загроза віддаленої роботи (використання великої кількості пристроїв та незахищеної домашньої мережі може створити проблеми для бізнесу);
 • атака у соціальних мережах (злочинці обманом змушують користувачів надавати доступ до конфіденційної інформації);
 • атака підслуховування (зловмисники шукають незахищений мережевий зв’язок для того, щоб перехопити його та отримати доступ до всіх даних, які надсилаються через дану мережу);
 • мобільні атаки безпеки (фальшиві програми, які виглядають як справжні можуть проникати в App Store й обманним шляхом змушують користувача надати доступ до інформації);
 • зловмисне програмне забезпечення (на електронну пошту можуть надходити різноманітні листи з вкладенням, і переходячи на них вони завантажуються та встановлюються).

Зазвичай подібні злочинці ведуть свою діяльність як бізнес. І вони точно знають, як можна отримати доступ до вашої інформації. Тому варто проявити обережність, щоб не стати їх жертвою.

Купити iPhone та залишатися в безпеці

З кожним роком програмне забезпечення Apple стає значно безпечнішим. Тому, якщо ви вирішили купити iPhone, то можете бути певні що ваш пристрій буде захищеним від зловмисного програмного забезпечення. До прикладу, у 2022 році смартфон отримав декілька нових функцій конфіденційності. І однією з них є Advanced Data Protection, що дозволяє підвищити рівень безпеки iCloud.

Компанія Apple піклується про конфіденційність значно більше ніж конкуренти. До того ж безпека Айфона та інших гаджетів є настільки значною, що користувачі будуть захищеними від хакерів та фішингового шахрайства. Щоб підвищити рівень безпеки iCloud, також було запропоновано наскрізне шифрування.

Apple не єдиний виробник, який дбає про конфіденційність. Та все ж рівень безпека Айфона у порівнянні з іншими гаджетами на ринку можна вважати найкращим. І для багатьох користувачів це є важливою перевагою. Адже користуючись смартфоном немає сенсу хвилюватися за безпеку. Тому якщо ви переймаєтеся за захист власної інформації, то найкращим рішення буде купити iPhone. Великий асортимент смартфонів різних поколінь ви зможете знайти у каталозі інтернет-магазину Айкула.