Я шукаю...

Де AirPower: бути чи не бути новій технології від Apple?

айфон 12

Користувачі були здивовані несподіваним рішенням компанії Apple. Вона заявила про скасування виходу килимка для бездротової зарядки AirPower, який багато хто очікував і на який були великі надії. Розробники заявили, що не змогли реалізувати високі стандарти, які вони самі ж і встановили. Однак конкретну причину так ніхто і не назвав. Ми активно стежили за всіма новинами та анонсами AirPower, тому можемо назвати ймовірну причину відмови від нової технології.

Першу згадку про новий килимок для зарядки бездротового типу було зроблено у 2017 році. Тоді якраз відбувався дебют iPhone Х.

Користувачам було обіцяно випуск килимка, за допомогою якого можна буде заряджати відразу три гаджети Apple. Навушники відносно недавно отримали можливість заряджатися за допомогою бездротового пристрою. Компанія будувала плани, в які так само був включений вихід AirPower у 2018 році, відразу після релізу 10-го айфону. Але, в один момент в мережі з'явилися повідомлення про різні затримки. І ось уже 2018-й проходить, а Епл все ще нічого не випустили. Так утворилися чутки про скасування релізу, а незабаром компанія взагалі вирішила видалити зі свого офіційного сайту всі згадки про AirPower, через рік з моменту анонсу.

презентація аірповер

У 2019-му світ споживачів яблучної продукції знову сколихнувся. У користувачів з'явився проблиск надії в обличчі чуток, які почали масово поширюватися мережею. У них йшлося про відновлення виробництва підставки для бездротової зарядки, а так само про те, що може наблизити даний аксесуар до кінцевої стадії - випуску. Надії, з одного боку були зовсім не безпідставні, тому що чорновий варіант iOS 12.2, яка була продемонстрована за десять діб до скасування AirPower, мала функцію підтримки довгоочікуваного килимка.

Більш того, AirPods 2 може похвалитися наявністю позаду коробки фотографії анонсованого пристрою. AirPower був скасований через дев'ять днів, що підштовхує до питання, а що ж таке сталося? У споживача і так вже є значний вибір пристроїв, які мають функцію заряду відразу декількох девайсів одночасно. Ми можемо лише сказати, що Apple хотіла вивести вже чинну технологію на новий виток еволюції, бо все, що є зараз - це килимки. А вони, по суті, є трьома різними зарядними пристроями, які помістили в один корпус. Взявши все це до уваги, можна сформулювати теорію про те, яка причина повного провалу бездротової зарядки від компанії Apple, і чому це сталося буквально перед релізом.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Шум і перегріви

В технології бездротової зарядки взято за основу теорію електромагнітної індукції. Смартфон і зарядка мають спеціальну котушку всередині корпусу. Таким чином, зарядний пристрій отримує струм з розетки, жене його по котушці, створюючи поле з електромагнітів. Саме це поле й призводить до індукції струму в котушках, розташованих в телефоні. Його і створюють для підзарядки батареї.

коврик безпроводної зарядки

При цьому, важливо уточнити, що в смартфон потрапляє не особливо чистий і явно не ідеальний вид електрики. Вона передає шум, який з подібними бездротовими гаджетами починає інтерферувати. Саме з цієї причини Федеральна комісія зв'язку в Америці та подібні регуляторні служби в Європі вказують чіткі певні обмеження на випромінювання.

Сам по собі, шум від окремої котушки не завдасть незручностей, втім, в сукупності може створитися хвиля електромагнітної природи. Інтерференція тільки збільшує ці хвилі в процесі їх накладання. І в такому випадку, радіохвилі, що утворилися, здатні змінювати інтенсивність взаємодії.

Зрозуміло, управління такими частотами - це дуже важка справа, і чим більшу кількість котушок беруть для інтеграції, тим складнішим стає їх контроль. Дивлячись на патент від Apple, стає очевидно, що вони планували амбітні відкриття нових технологій, в основу яких лягло бажання помістити й використовувати більшу кількість котушок, ніж у будь-кого з конкурентів на ринку зарядних пристроїв. Якщо вірити чуткам, компанія, як варіант, хотіла використати близько 32-х котушок. Хоча на малюнку патенту вказано 16.

Подібні підставки для зарядки бездротового типу інших компаній мають по 2-3 котушки. Однак користувачеві доводиться тріпати смартфон, щоб знайти потрібне положення над якоюсь котушкою і тільки тоді починається зарядка.

Труднощі в процесі зарядки

Компанія Apple мріяла розробити суцільну велику поверхню для зарядки, яка б працювала через накладання один на одного котушок. Таким чином, вийшло б зарядити кілька пристроїв, що лежать на будь-якому місці килимка. Але ці плани мали ряд серйозних труднощів, які могли стати основною причиною скасування релізу AirPower.

котушки аірповер

Інженери, які займаються розробкою бездротових зарядних систем пояснили, з якою проблемою могли зіткнутися Apple. Вони розказали, що з часом гармоніки з'єднуються, і в повітрі утворюється досить потужний сигнал, який і створює складність і перешкоду. Тобто, такий потужний потік частот випромінювання може вплинути на чийсь кардіостимулятор і навіть зупинити його, якщо випромінювання буде сильним. Так само є ймовірність того, що слуховий апарат людини, що знаходиться в зоні випромінювання, може замкнути. Тобто, виходить, що була ймовірність утворень сильної гармоніки від AirPower. Таким чином, килимок просто не пройшов необхідних регуляторних іспитів в Америці та Європі.

Несподіванка скасування виходу зарядки була через те, що це було зроблено буквально в останній момент, відразу ж після виходу AirPods 2. Але експерти припускають, що таке могло статися, зокрема через те, що компанія змогла створити роботу AirPower в лабораторних умовах. Значить, розробники мали впевненість в справності аксесуара, оскільки на електромагнітну інтерференцію з самого початку не було звернуто увагу. Але під час перевірки працездатності зарядки, комісією була виявлена ​​проблема перевищення допустимих норм випромінювання.

Недолік енергії

Чутки про нестабільність AirPower, зокрема його перегріви, ходили вкрай часто, що сходиться з нашою теорією. Для підживлення декількох гаджетів одночасно потрібна велика кількість енергії та великі масиви котушок. Перегрівання відбувається через сильний струм всередині котушок, а значить, розробники намагалися збільшити рівень енергії. Спроби накачати й збільшити потужність полів призводять до перегріву пристрою.

Розробники спробували стрибнути вище голови, і не змогли досягти наміченої планки, адже їх план полягав у створенні продукту, який створити фізично неможливо. Так, це працювало в лабораторії, але не в реальних умовах, де необхідно дотримуватися чітких умов і меж рівня електромагнітних хвиль, щоб не вплинути на здоров'я людини.

Вам може бути цікаво: Смартфон VS здоров'я: міфи про шкоду телефонів для організму

Нова бездротова зарядка від Apple

фейковий аірповер

Корпорація не змогла пробачити собі невдачу, тому вирішила спростити свої ж вимоги. Тепер ми отримали полегшену версію AirPower, яка, на відміну від свого, попередника, який не побачив світ, буде набагато простішою. Її дебют відбувся разом з моделями iPhone 12.

У будь-якому випадку, AirPower є одним з довгоочікуваних і відкладених проєктів компанії. Користувачі чекають дива близько трьох років, а поява чуток тільки розбурхує думки, і, то відроджують надію, то ховають її знову. Однак, здається в цей раз ми нарешті дочекаємося бездротову зарядку, хоча у неї буде не такий потужний функціонал, як нам обіцяли раніше.

Простіше кажучи, головною проблемою AirPower було те, що розробники прагнули подарувати нам універсальний килимок, який міг все і відразу - заряджати три девайси одночасно. Але для цього необхідно була величезна потужність і функція підтримки даної послуги на всіх гаджетах. Так само виникали питання про розміри, надмірних перегрівів. Зараз в Apple зрозуміли, що не настав ще час для такого пристосування, так що до нього можна підготуватися, створивши аналог простіше.

Існує величезна ймовірність того, що її простота складатиметься в можливості зарядки одного, або максимум двох гаджетів одночасно. Мінг-Чі Куо є популярним аналітиком, і він передбачив ще у 2020 році, що варто очікувати вихід AirPower як велике оновлення від компанії Apple.

Джон Проссер, який здобув популярність через свої інсайдерські джерела, які останнім часом стали давати точні прогнози, заявив про те, що всі випробування і прототипи підставки бездротової зарядки AirPower, що були намічені на 2021 рік, скасовані. Таким чином, він сумнівається, що ми взагалі коли-небудь побачимо дебют AirPower.

І все ж, не потрібно турбуватися заздалегідь, адже таке пророкування не більше ніж чутки. Ми все ще маємо надію на швидкий вихід спрощеного аналога AirPower, який зможе заряджати одночасно цілих два пристрої.

підставка бездротової зарядки

Читайте також: Чи безпечно купувати iPhone на маркетплейсах

Ваша оцінка: