Я шукаю...

Міфи про смартфони, які щільно засіли в головах людей

фотографія телефону в магазині

Мабуть, з моменту виходу на світові ринки перших телефонів, в головах у людей почала зріти думка про їх вплив на здоров'я і психіку. І нехай з часом багато популярних міфів щодо телефонів було розвіяно вченими і сміливцями, які особисто руйнували неправдиві твердження, і до цього дня знайдуться ті, хто стійко продовжить вірити в міфи.

батарея телефону

Якщо ви ставитеся до тієї категорії користувачів, які досі перераховє мегапікселі в камері, розряджає телефон до нульового значення і в менеджері завдань закриває всі програми, то дана стаття стане вам корисною. Редакція ICOOLA розповість про найпопулярніші міфи про телефони, які щільно засіли в головах користувачів.

До речі, а ви знали, що iPhone 7 Plus бу продається у нас з повною комплектацією та гарантією 1 рік?

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

1 Міф: дисплей смартфона садить зір

Це один з найпопулярніших міфів, в який вірять і до цього дня дуже багато користувачів. Але вже давно вченими доведено факт того, що згубно впливають на зір не екрани гаджетів, а їх велика яскравість. Так при тривалому перегляді чого-небудь на екрані телефону з максимальною яскравістю ще й близько до очей, зір просто погіршується. І стосується це не тільки екранів смартфонів, але і звичайних лампочок. Лікарі рекомендують тримати телефон як мінімум на відстані в 20 см від очей, і не забувати робити перерви в роботі з пристроєм. Сучасні моделі телефонів оснащені вбудованим датчиком освітленості, який може автоматично змінювати яскравість екрану, відштовхуючись від актуальних умов освітлень. Це значно знижує навантаження на очі. Також багато телефонів дозволяють виключити негативно впливаючий синій світловий відтінок, що виходить від екрану.

Говорити про шкоду синього кольору почали дослідники з американського University of Toledo. Так, за словами вчених, головну небезпеку зору несе якраз таки синє світло, що виходить з екрану. Тривала дія негативно впливає на сітківку очей, а також провокує безсоння. Втім, багато сучасних виробників встигли вмістити в свій продукт режим захисту зору, який фільтрує синій колір. Включити його можна як самостійно, так через настройки автовключення в конкретний час. Залежно від бренду телефону, називатися такий режим може «Захист зору», «Фільтр синього кольору», «Режим читання» і «Night Shift».

2 Міф: Чим більше на камері мегапікселів, тим якість фото краща

Насправді далеко не від кількості мегапікселів залежить те, наскільки добру  якість отримає фотографія, якщо її ще й роздрукувати у великому форматі. Набагато краще фотографувати буде той телефон, який має процесор потужніший, і оптимально реалізовані програмні алгоритми, що займаються обробкою знімків.

телефон міф

Простіше кажучи, за якісні фотографії відповідають не мегапікселі, а програмні алгоритми по обробці і процесор. Ми бачимо знімки вже в результаті постобробки, коли розумні алгоритми встигли попрацювати над поліпшенням деталізації до максимальних значень, підвищенням контрастності і балансом білого, згладжуванням шумів та інше. Такий результат досягається за рахунок технологічних процесорів, які оснащені нейромодулями з можливістю машинного навчання.

3 Міф: чітке зображення як результат дозволу екрану

Обманюють пікселі користувачів далеко не тільки в плані камер. Так, виробники начебто знаходяться в вічних гонках за звання кращого дозволу, гарантуючи наявність в своїх товарах супер-чітких 4К дисплеїв. Втім, для затятих шанувальників віртуальної реальності на смартфонах, 4К дисплей ніщо, оскільки, підносячи пристрій впритул до очей, пікселі стає занадто добре видно. Якщо ви хочете отримувати чітку картинку на смартфоні, рекомендуємо перевіряти характеристику PPI, тобто на роздільну здатність матриці. Так, чим більше пікселів поміститися на дюйм дисплея, тим чіткіше буде фінальне зображення.

Роздільна здатність матриці якраз і показує кількість пікселів на дюйм екрана. Чим їх в характеристиці більше, тим більш контрастне, гладке і чітке зображення отримає власник смартфона. Наприклад, якщо ви бажаєте купити 6-дюймовий дисплей, то чітке зображення вийде з роздільною здатністю Full HD, а не з простим HD. Є думка, слідуючи якій людське око може розрізняти пікселі при певній щільності - до 300 PPI, а будь-які значення вище ми просто не вловимо. Втім, відносно недавно з'явилося дослідження, згідно з яким ми можемо вловити щільність до 600 PPI. Як би там не було насправді, лінійка недавніх смартфонів вже переступила позначку в 500 PPI.

Варто зазначити, окрім того, що ви можете придбати у нас Айфон 7, ми виконуємо якісний ремонт iPhone 10!

4 Міф: На телефон обов'язково потрібно завантажити і встановити антивірус

Такий міф можна сміливо віднести до розряду - вкрай небезпечно, а тих, хто його поширив саме час відправити до Сибіру. Не можна просто так бездумно взяти і дозволити доступ незрозумілим програмами до своїх персональних конфіденційних даних. Антивірус максимально необхідний для комп'ютерів, і точно також навпаки він не потрібен на мобільних пристроях, так як просто не має сенсу.

череп телефон

Суть в тому, що в звичайному розумінні антивірусів на телефони просто не існує, так як на будь-яких мобільних операційних системах є штатний додаток, який відповідає за захист. Також будь-який додаток прописано таким чином, щоб захищати свої дані від інших програм, існуючи в своєму власному середовищі. Так що вірусу просто нічого буде ламати і збирати, адже такий шкідливий додаток зможе функціонувати лише саме по собі. Та й за такою логікою все той же додаток з антивірусом, що завантажить користувач також буде працювати тільки на своїй території.

Зараз все частіше мобільні ОС пропонують установку програм і файлів з власних локальних магазинів, де додатки проходять хоча б мінімальну перевірку. А втрата конфіденційних даних трапляється через нашу неуважність, коли ми, не дивлячись натискаємо на «дозволити», надаючи сторонньому додатку доступ до нашої геолокації, особистих даних, контактів, профілів в соціальних мережах та інше. Бути уважним і не натискати кнопки просто так - ось він, найбезпечніший і кращий метод захисту смартфона.

5 Міф: потрібно розряджати акумулятор до 0% перед зарядкою

Цей міф з'явився не просто так, адже раніше дійсно були акумулятори старого зразка, які мали певний ефект пам'яті. Наприклад, якщо користувач поставив телефон на зарядку з відміткою в 20% заряду, то смартфон як би запам'ятовував, що ті 80%, які залишилися, і є повним зарядом батареї. Ось чому в подальшому ємність акумулятора скорочувалася.

Однак акумулятори на сучасних смартфонах не потребують розрядки до нульових значень. У них немає особливості як у старих батарей, так що заряджати телефон можна при будь-якому показнику заряду. Цікаво в нових акумуляторах також те, що вони мають конкретне число циклів повної зарядки, і, коли ми починаємо їх заряджати не з нуля, то, по суті, продовжуємо їм термін експлуатації.

6 Міф: велика кількість ядер в процесорі підвищує швидкість роботи пристрою

Розробники дуже швидко зрозуміли, як залучити і заманити покупців, тому крім мегапіксельних камер і дозволів екрану з'явилася також велика кількість ядер в процесорах. Втім, вони безпосередньо не особливо впливають на продуктивність смартфона.

телефон на столі

Наприклад, вже на сьогоднішній день можна виділити процесор Apple A12 Bionic. Він має 6 ядер, але все ж зміг обігнати 8-ядер і 10-ядер інших пристроїв. Так що самий потужний процесор Apple є конкурентом тих пристроїв, які, по суті, повинні вигравати в потужності. Найцікавіше те, що на даний момент практично немає таких програм, які могли б використовувати всі 8 ядер процесора. А швидкість робить якісна оптимізація апаратної і програмної частини, включаючи форм-фактор процесора.

7 Міф: Додатки, які висять в менеджері завдань, гальмують роботу смартфона і садять батарею

Такий міф радісно підтримують розробники різних додатків, які спрямовані на очищення пам'яті телефону і закриття працюючих програм. В результаті такі програми нехило витрачають ресурси системи, так як завжди активні. А ті програми, які висять в панелі завдань, просто завантажені в оперативну пам'ять, що не вимагає окремих витрат енергії і продуктивності. Більш того, якщо ви якийсь час не використовуєте додаток, то ОС сама сканує пам'ять і прибере цей додаток з панелі завдань.

Простіше кажучи, коли ви закриваєте непрацюючі додатки через менеджера завдань, то ви просто заспокоюєте свої нерви, не більше. Втім, важливо додати і те, що існують програми, які сильно витрачають заряд батареї і навіть можуть вплинути на швидкість роботи, залишаючись відкритими в фоновому режимі. Це стосується роботи супутникової навігації і мобільного застосування Фейсбук.

Що таке відновлений айфон і в чому переваги його покупки: дізнайтесь все про refurbished смартфони!

8 Міф: режим швидкої зарядки зіпсує батарею

Насправді швидка зарядка не несе ніякої небезпеки для акумулятора телефону, так що її можна вільно використовувати. Раніше говорили, що з даною опцією батарея дуже скоро помре, але це далеко не так. На ділі ж електроди всередині акумулятора рівномірно ділять енергію по всій площі, в незалежності від використовуваного типу зарядки.

телефон в руці

Можна сказати, що небезпечна для телефонів не швидка зарядка, а величезна кількість перезаряджень. Більш того розробники дуже часто користуються багатокомірковими батареями, де струм, що надходить, розподіляється рівномірно. А це призводить до зниження нагрівів, які як раз дуже небезпечні для акумуляторів. Історії з розряду «А ось знайомий мого брата спробував швидку зарядку, і у нього за кілька місяців померла батарея» пояснюються легко. Справа в тому, що коли людина знає, що може зарядити на 50% телефон за півгодини, то вона часто використовує цю функцію, а значить, число циклів перезарядження скорочується швидше.

9 Міф: Оперативна пам'ять дуже впливає на швидкість роботи пристрою

Не можна сказати, що даний міф неправдивий повністю, так як певні речі дійсно вимагають багато ОЗУ. Йдеться про десктопні режими останніх Самсунгів, 3д ігри, обробку відео на телефоні тощо. І при цьому, як би ви в ході роботи не завантажувати оперативну пам'ять, обсягу в 3-4 Гбайт буде цілком достатньо. Так що питання про те, чому випускають смартфони з оперативкою в 8-10 Гбайт залишається відкритим.

Швидкість системи буквально залежить від того, як добре оптимізовані апаратні і програмні частини смартфона. Ще дуже важливий момент - це вид чіпа пам'яті в телефоні, адже один вид швидший за інший, навіть якщо обсяг пам'яті менший.

10 Міф: від телефонів йде випромінювання

На даний момент жодне дослідження не довело небезпеку від випромінювання, яка виходить від смартфонів. Вчені не пов'язують появу ракових пухлин і онкологічних хвороб з використанням смартфона. Так, сучасні пристрої випромінюють хвилі, але в такій малій кількості, що ніякої шкоди це не несе.

камера телефону

Інститут ракової епідеміології, який розташований в Данії, провів велике дослідження, в якому взяли участь понад 400 тисяч людей. Таке дослідження також неодноразово повторювалося й іншими компаніями, які також не підтвердили теорію. Єдина біда, яка може прийти через смартфон - це поширення бактерій, бо саме телефон є джерелом забруднення. Це не дивно, адже його завжди і всюди носять, постійно тримають в руках або кишенях, сумках, підносять до обличчя, на них виділяється шкірний жир, і все це на додачу ще й нагрівається. Тому важливо не забувати протирати свій пристрій антисептичними серветками з усіх боків. До речі, раніше ми вже писали про радіацію в смартфонах!

Ваша оцінка: