Я шукаю...

У Швеції створили найбільший у світі вітрильник

фото вітрильника

Це вантажний корабель, який буде рухатись завдяки силі вітру. Створення екологічно безпечного корабля, це частина глобального проєкту по зменшенню забруднення атмосфери.

Від фрегатів минулого він буде кардинально відрізнятися. Уявіть собі судно зі сталі, довжиною 200 метрів. На його борту поміститься 7 тис. автомобілів. Це буде найбільший вітрильник, який коли-небудь борознив океанські води. Його вага величезна - 35 тис. тонн.

вітрильник великий

Використання вітрильників дозволить знизити забруднення повітря на 90%, в порівнянні зі звичайними лайнерами. Двигуни передбачається використовувати тільки при здійсненні маневрів у портах і при попаданні в екстрені ситуації.

Читайте також: Чому пластиковий пакет екологічніший паперового

Звичайно, за сучасними кораблями з потужними двигунами вітрильнику поки ще не зрівняється. Якщо аналогічний корабель долає Атлантику за 8 днів, новий вітрильник буде за 12. Це на третину більше. У світі бізнесу це величина серйозна. Та й спорудження такого корабля обійдеться дорожче, але ми сподіваємося, що ці недоліки незабаром будуть усунені.

вітрильник еко

Корабель буде нести 5 телескопічних вітрил-крил. Висота кожного 80 метрів. Їх кут повороту буде 360 градусів. Конструкційна особливість така, що вони не торкаються один одного. У негоду або під час проходження під мостами вітрила можна складати. Для виготовлення вітрил буде використовуватися сталь і композиційні матеріали. Вершина щогли буде підніматися над океанською гладдю на висоту 100 метрів.

А ось у чому судно на вітровій тязі перевершує конкурентів, так це в експлуатаційних витратах. Адже вітер поки що безкоштовний.

Коли ми побачимо вітрильник на воді, поки ще не відомо. В кінці року буде протестована 7 метрова модель корабля. Швидше за все, вітрильник з'явиться не раніше ніж через 3 роки.

вітрильник 7 метрів

Дізнайтесь також: Як неправильно побудовані будівлі впливають на якість повітря

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ваша оцінка: