Причини зламання акумулятора iPhone: чому він не хоче заряджатися на 100%

Причини зламання акумулятора iPhone: чому він не хоче заряджатися на 100%

Кожен хоч раз стикався з проблемою, коли айфон не хоче заряджатися понад 1%. Якщо даний смартфон експлуатувався рік та більше, то причиною неполадки, найчастіше, є втрата місткості батареї. Оптимальним рішенням стане заміна акумулятора. Але якщо телефон новий, значить, відбувається збій в операційній системі або джерелі живлення, розірвався шлейф, зламалися деякі запчастини та інше.
Айфон не хоче заряджатися

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

МЕГА ЗНИЖКА
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green (Темно-зелений) Відновлений еко
19 710 грн -21%
15 700 грн

від 1570 грн/міс

Не заряджається iPhone – збої в ОС

Якщо акумулятор iPhone неможливо зарядити, швидше за все причина полягає в збої ОС iOS. Перша ознака зламання – заряд смартфона 80–90%, але не більше. Для виправлення неполадки слід виконати певні дії:

 • Жорстке перезавантаження – виконується завдяки одночасного натискання на включення та клавіші Home.
 • Калібрування батареї – треба розрядити телефон й виконати заряд до 100%.
 • Перепрошивка – встановити нову, потім запустіть відновлену операційну систему.
 • Установка програм для контролю за акумулятором – необхідно завантажити спеціальний додаток, що контролює витрату заряду в різних режимах.

Якщо виконання описаних процедур не дало ніякого результату, значить причина неполадки в іншому.

Корисна інформація: Екосистема Apple. Чому всі гаджети поєднанні?

Несправності запчастин призводять до неповноцінного заряду

Дана проблема є наслідком серйозних проблем. Характерний критерій – айфон заряджається, але відсотки не збільшуються, доходять максимум до 60%, потім відбувається зупинка процесу, при цьому акумулятор продовжує блимати. До основних причин можна віднести:

 • Зламання в адаптері – джерело живлення фізично зносилося, почали відбуватися окислення контактів, перехилився провід. Єдиний вихід – покупка нової зарядки.
 • Несправність батареї – при природному зносі телефон перестає заряджатися, необхідно виконати заміну акумулятора.
 • Пошкодження шлейфа – айфон не бачить зарядку через те, що шлейф перехилився або від'єднався, в такій ситуації врятує тільки заміна.

Визначити, чому айфон не бачить зарядку, допоможе повноцінна перевірка. Якщо ви не зможете здійснити її самостійно, зверніться в професійний сервісний центр.
Звернення в сервісний центр

Втрата акумуляторної місткості з певних причин

Не знаєте, що робити, якщо АКБ неможливо зарядити? Відповідь проста – трапилася якась неполадка. Про деякі ми вже говорили вище. Ще однією причиною виходу з ладу може бути звичайна втрата місткості. Статистика показує, що після 500 повних зарядів потужність падає приблизно на 20%. Варто враховувати критерії, що впливають на передчасний спад даного показника:

 • порушення температури під час процесу;
 • не дотримання правил, що стосуються глибини розрядки;
 • застосування неоригінального адаптера.

Під час правильної зарядки місткості акумулятор вистачить мінімум на пару років.
Цікаво прочитати: Як налаштувати автоматичну зміну шпалер на iPhone

Експлуатація неоригінального джерела живлення

Якщо ваш телефон погано тримає заряд, не варто відразу виконувати заміну батареї на айфоні, цілком можливо, що досить поміняти джерело живлення (якщо ви користуєтеся неоригінальною моделлю). Фахівці рекомендують користуватися оригінальними запчастинами компанії Apple, через те, що вони мають спеціальний чіп, який відповідає за розпізнавання телефону. Якщо прилад не бачить систему, то просто відторгає кабель зарядки, що призводить до негативних наслідків:

 • неполадки в шлейфі;
 • деформування роз'ємів;
 • здуття батареї;
 • збої в материнській платі.

Кабелі китайських виробників здатні повністю «вбити» смартфон. Неякісні моделі не вбережуть його від перепадів напруги в електричній мережі. Ризик пошкодження гаджета складає близько 90%.

Акумулятор почав швидко розряджатися

Дана проблема дуже актуальна в наші дні. Причинами того, що телефон зарядився на 100%, але пропрацював лише пару годин, є:

 • прошивка дала збій;
 • додатки почали автоматично оновлюватися;
 • пошкодився шлейф;
 • одночасно запустилось кілька програм;
 • настройки були виконані неправильно;
 • включилася геолокація.
  Включилася геолокація

Прилад може підзарядитися від електричної мережі, але не зарядитися повністю від комп'ютера. У цій ситуації слід здійснити примусове перезавантаження, розрядити повністю акумулятор та знову його зарядити. Якщо дії не допомагають, зверніться до професіоналів за допомогою.

Поради з тривалого зберігання телефону

Якщо ви хочете на деякий час дати спокій смартфону, то це необхідно зробити за всіма правилами. В іншому випадку існує ризик зниження місткості батареї, що негативно позначиться на застосуванні гаджета надалі.. Необхідно дотримуватися таких правил:

 • зарядити пристрій не більше, ніж на 50% – 100% заряд негативно позначиться на виконанні функцій;
 • повністю вимкнути – інакше через час акумулятор повністю «сяде»;
 • дотримуватися певної температури зберігання – повинна становити 25–30 градусів, не вище.

Якщо ви не користуєтеся телефоном понад шість місяців, то постійно заряджайте його не менше, ніж на 50%. Дотримання рекомендацій збереже функціональність гаджета на кілька років.

Який айфон тримає батарею довше

Всі хочуть, щоб смартфон був максимально довговічним, починають порівнювати акумулятори, вибирають найбільш автономні. Коли справа стосується iPhone, визначити кращу батарею досить-таки складно. Компанія Apple завжди була злегка загадковою. Термін служби акумулятора виміряти непросто. Він залежить від безлічі факторів.

На прикладі iPhone 11 можливо перевірити, скільки тримає батарея:

 • Pro Max – якщо користуватися рідко, протримається приблизно пару днів. Він здатний відтворювати відео до 20 годин, аудіо – до 80. Після різних перевірок посів перше місце. Якщо ви хочете найтривалішу модель, то даний варіант стане найкращим.
 • Pro – здатний відтворювати аудіо до 65 годин, відео – до 18. При активному використанні заряду вистачить тільки на півдня.
 • Стандартний – час відтворення аудіо таке ж, як у попереднього варіанту, відео – на годину менше. Працює приблизно день (при не дуже активному використанні), потім необхідне підживлення.
   Різновиди айфонів 11 моделі

Також варто приділити увагу акумулятору на айфоні 12. Всі чотири моделі мають інноваційний дизайн, завдяки якому стали найбільш популярними. Розглянемо офіційні дані, що стосуються автономної роботи, які опублікувала Apple:

 • Mini – відтворює відео приблизно 15 годин. Місткість акумулятора 2227 мАч.
 • Pro – показник точно такий же, як у попередньої моделі. Потужність така ж, як у простої 12 моделі.
 • Pro Max – має найвищий показник – 20 годин. Найвища потужність – 3687 мАч.
 • Стандартний – можна дивитися фільми та інше близько 17 годин. Потужність батареї становить 2775 мАч.

Судячи з усього вищесказаного, стає зрозуміло, який айфон краще за інших тримає батарею – 12 Pro Max.

Правильний вибір акумулятора для айфона

У разі необхідності заміни батареї, слід правильно підібрати модель. До основних показників вибору належить:

 • Правильно підібрати розмір, роз'єм та інше. Батарея повинна бути повністю ідентичною та підходить під ваш смартфон.
 • Приділити увагу якості. Деякі сайти пропонують АКБ, які не пройшли перевірку. Єдиний плюс такого пристрою полягає в низькій ціні, мінус – ваш телефон довго не пропрацює.
 • Визначитися з потужністю. Бажано підбирати варіанти з високою місткістю, які продовжать експлуатаційний термін гаджета.

Ми рекомендуємо зупинитися на оригінальних запчастинах Apple. Так, вони дорожчі, зате ви продовжите «життя» смартфона. Заміну краще довіряти професіоналам, але при необхідності її можна виконати самостійно, головне бути дуже акуратним та обережним (будь-яка помилка може спричинити негативні наслідки).

Фірмові акумулятори мають гарантію якості, повністю сумісні з мобільним пристроєм. Радимо не економити, адже від цього приладу залежить тривалість експлуатаційного терміну телефону.
Фірмовий акумулятор Apple

При використанні сумісних батарей налаштовуйте вручну яскравість екрану або застосовуйте автоматичний режим. Всі додатки, які вам зараз не потрібні, закривайте. Намагайтеся, щоб температурний режим був від 0 до 35 градусів за Цельсієм. Не піддавайте гаджет різних механічним пошкодженням. Запасний акумулятор зберігайте окремо в прохолодному місці з зарядом 40–100%. Таким чином, ви максимально продовжите термін служби смартфона.