Я шукаю...

Витік секретної інформації про нові MacBook Pro

MacBook Pro

Хакери з угруповання REvil 20 квітня атакували тайванську фірму Quanta, яка є одним з офіційних постачальників Apple. Зловмисники викрали креслення нових комп'ютерів, які ще не вийшли в продаж. Вони вимагають за ці дані викуп, близько 50 млн доларів. Якщо гроші не будуть заплачені, то хакери обіцяють викладати кожен день нові подробиці про MacBook Pro.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Що вдалося зрозуміти по кресленнях

У мережу вже були викладені деякі інженерні схеми нових комп'ютерів. Були опубліковані 15 скріншотів, які описують пристрій нового MacBook Pro. Цей комп'ютер повинен бути випущений в 2021 році.

На основі цих знімків вже були зроблені візуалізації даної моделі. Були також визначені наступні характеристики цього MacBook Pro:

 • справа у моделі будуть розташовані роз'єми HDMI, USB-C, слот для SD;
 • зліва – MagSafe (для зарядки), вхід для навушників, ще два порти USB;
 • кнопка Touch ID залишається, а ось сенсорної панелі вже не буде;
 • передбачається наявність рідкокристалічного дисплея Retina XDR на основі технології mini-LED.

На основі цих даних можна сказати, що у нової моделі буде на один порт USB менше, ніж в попередніх комп'ютерах. Що стосується параметрів дисплея, то насправді, на схемах немає точної інформації з приводу його характеристик. Однак аналітична фірма TrendForce передбачає, що в 2021 році з'являться MacBook Pro з таким же екраном, як у iPad Pro.

Ймовірно, будуть випущені версії 14 і 16 дюймів. Як точно буде виглядати новий комп'ютер від Apple – поки невідомо. Зроблені на основі викраденої інформації концепції лише приблизно відображають передбачуваний зовнішній вигляд анонсованих моделей.

Переваги та недоліки MacBook Pro

Враховуючи цю подію, хотілося б нагадати про плюси і мінуси цієї серії від компанії Apple. Зараз макбуки впевнено завойовують популярність. Все більше професіоналів – від програмістів до музикантів – вибирають саме ці комп'ютери для роботи.

 1. Продуктивність. Компанія Apple в своїх комп'ютерах використовує процесори не самого останнього покоління. Однак оперативна пам'ять і швидкий SSD-диск компенсують вади. Завдяки цьому макбуки працюють досить потужно.
 2. Зручність. MacBook – це портативний комп'ютер, який можна носити з собою всюди. Він добре тримає заряд, а останні моделі мають зйомний дріт і компактний блок, що дозволяє брати його з собою. Передбачається, що і MacBook Pro, чиї схеми були викрадені, теж буде володіти такою зручністю.
 3. Простота використання. Щоб використовувати унікальні функції макбука, не потрібно вивчати інструкцію. Досить 2-5 хвилин, щоб з усім розібратися.
 4. Програмне забезпечення. Apple випускає для своїх комп'ютерів власну операційну систему і додатки. Все, що є на ОС Windows, зроблено і для MacBook.
 5. Стабільність роботи. ПО макбуків оптимізовано під залізо, так що не потрібно побоюватися збоїв в роботі системи. Більш того, ОС має підвищений рівень безпеки, тому вкрай рідко буває схильна до вірусів. Захист такий високий, що навіть не потрібен антивірус.
 6. Автономність. MacBook може працювати без зарядки до 10 годин – все залежить від сценарію користування пристрою. Також він швидко заряджається. Вбудовані ж акумулятори здатні працювати роками.
 7. Універсальність. Великий плюс, який розраховують побачити і в нових моделях. На MacBook, якщо потрібно, можна встановити не тільки macOS, але і Windows. Причому цей процес не відрізняється високою складністю та не потребує великих витрат часу. Варто відзначити, що пристрої від інших виробників, що працюють на Windows, такою перевагою не володіють.
 8. Зв'язок з іншими пристроями від Apple. Якщо у користувача вже є розумний годинник або смартфон від цієї фірми, він може запускати MacBook за допомогою цих гаджетів. Або приймати дзвінки за допомогою комп'ютера, якщо немає можливості дістатися до айфона.

Як можна помітити, MacBook має велику кількість переваг. Чим і обумовлюється його популярність. Можна виділити також менш значні плюси, такі як комфортна клавіатура з підсвічуванням, якісний дисплей, високотехнологічний голосовий помічник Siri, портативність. Все це робить анонсовані MacBook Pro однією з найбільш очікуваних новинок 2021 року.

Що стосується недоліків цієї серії комп'ютерів, то їх небагато. Наприклад, висока ціна як за сам макбук, так і за ремонт, якщо він зламається. Також варто відзначити, що старі програми, написані під Windows, не працюватимуть на macOS.

Для багатьох ще буде величезним недоліком той факт, що існує вкрай мало ігор, написаних під операційну систему макбуків. Також не для всіх буває комфортна дана ОС. Багато користувачів все ж звикли до інтерфейсу Windows.

Однак ці недоліки суб'єктивні і не переважують переваг MacBook Pro.

Коментарі з приводу викрадення

З огляду на те, наскільки очікувана нова модель макбуків, нітрохи не дивний ажіотаж, який спалахнув навколо витоку інформації з фірми Quanta. Хакери встановлювали термін, до якого Apple повинна виплатити їм викуп – 1 травня.

У мережі з'являються все нові подробиці – серійні номери компонентів, технічні специфікації та інші деталі, які можуть серйозно нашкодити компанії.

Apple відмовляється коментувати дану ситуацію. Відомо тільки, що йде розслідування даного інциденту. Однак про те, як проводиться з'ясування деталей витоку – інформації немає.

Компанія Quanta визнає сам факт хакерської атаки. Також було заявлено, що дана ситуація не зробить серйозного матеріального впливу. Представники постачальників запевняють, що співпрацюють з відповідними правоохоронними органами та IT-експертами щодо захисту даних. Будуть вжиті необхідні заходи, щоб запобігти надалі таким атакам.

Залишається тільки чекати нової інформації з приводу даного інциденту, а також випуску нових MacBook Pro.

Ваша оцінка: