Я шукаю...

У Google Maps додають ШІ, що зміниться?

телефон значки

З компетентних джерел стало відомо, що незабаром актуальна програма Google Maps буде оновлена.

Результатом такої модернізації стане спрощення орієнтування користувачів усередині архітектурних будівель та полегшення переходу проїжджої частини дороги пішоходами.

значок гугл мапс

Досягти більш досконалої сервісної допомоги картографічного додатка фахівці Google збираються, оновивши алгоритми його роботи й додавши кілька нових функцій. Згідно із заявою розробників, забезпечити розширені можливості Google Maps допоможе реалізація інноваційних технологій штучного інтелекту (ШІ).

Вам може бути цікаво: Taxi Scanner: служби таксі з хорошими цінами на поїздку в одному додатку

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Яких коректив зазнає функціонал віртуальних карт?

Фахівці компанії пообіцяли, що в результаті доопрацювання додаток Google Maps буде оптимізовано радикально – він отримає понад сотню виправлень.

Фішками модернізованої програми стане підтримка декількох нових функцій.

 • «Живі карти». У результаті впровадження функції Live View карти більш точно стануть розуміти напрямок маршруту користувача, причому не тільки в умовах пересування його по вулиці, а й усередині будівель із великою кількістю приміщень, навігація в яких непроста.
 • Надання метеопрогнозів та оцінка якості повітря. Стане доступною онлайн-інформація про погодні зміни, що очікуються в будь-якій точці планети. Можна буде подібним чином відстежувати рівень чистоти повітря, отримуючи дані про те, наскільки він безпечний.

телефон на столі

 • Прокладка «екологічно правильних» маршрутів. Google Maps навчаться виконувати навігацію з урахуванням безпеки природного середовища. Наприклад, якщо піший шлях і подорож на авто до потрібного об'єкту не відрізняються істотною різницею в часі, додаток вибере для людини варіант дороги для пересування пішки.
 • Можливість вибору найшвидшого маршруту. Активувати таку корисну функцію за замовчуванням можна буде з допомогою налаштувань програми.
 • Спеціальні покращення для пішоходів. Стане більш точним масштаб доріг, з'явиться можливість визначати специфічні форми рельєфу місцевості й бути в курсі маршрутів та типів громадського транспорту – все це без необхідності вибору вкладок. Особи з обмеженими можливостями оцінять відображення на картах тротуарів.

Серед методів, які використовували фахівці Google, варто назвати, крім технологій ШІ, зображення, отримані з супутників, – візуального вдосконалення картинки дозволила добитися інноваційна алгоритмічна техніка кольорових карт.

Що про свої плани з приводу модернізації Google Maps повідомляють розробники?

Дані про реалізацію проєкту оновлення популярної навігаційної картографічної програми фахівці опублікували в своєму офіційному блозі 30 березня цього року.

Блогери пояснили, що до таких заходів їх підштовхнули умови пандемії, наслідком яких стало різке збільшення кількості користувачів Google Maps та інтенсивності практичного застосування відповідних карт.

телефон в машині

Моніторинг, проведений дослідниками додатку, показав, що особливо затребуваним став інструментарій у вигляді Стрічки активності громадськості, Списків, а також вкладки «Огляд».

Новий режим Живі карти, в основу якого програмісти компанії поклали новаторську технологію «глобальної локалізації», використовує сигнали AR, що виключать можливість неправильної орієнтації людини всередині приміщення:

 • функція Live View допоможе зрозуміти точну висоту й розміщення об'єктів у інтер'єрах торгово-розважальних комплексів, великих вокзалів та аеропортів;
 • дасть можливість визначати місцезнаходження ескалаторів, найближчих ліфтів, банкоматів, туалетів, кас, пунктів видачі багажу та стійок реєстрації;
 • дозволить побачити поверховий план споруди, завдяки якому можна оперативно знайти потрібний магазин чи сервісну службу.

Оновлені Google Maps зможуть також надавати користувачам метеорологічні відомості й інформувати їх про рівень забрудненості повітря:

гугл мепс

 • програма дасть можливість бачити температуру в заданому пункті в реальному часі;
 • знайомитися з прогнозом погоди в конкретній географічній точці – додаток не дасть зливі та іншим несприятливим погодним явищам застати користувача зненацька;
 • дізнаватися про рівень якості повітря – такі дані є особливо актуальними для алергіків та людей, що перебувають у зонах із задимленням, у місцевості, недалеко від якої відбувається пожежа.

Розробники уточнили, що ці функції стануть доступними найближчим часом для власників iPhone й Android усіх країн, а визначати за допомогою Google Maps безпеку повітря раніше за всіх зможуть жителі Сполучених Штатів, Індії та Австралійського континенту. Користувачі, що знаходяться в інших державах, зможуть звернутися до допомоги відповідної технології трохи пізніше.

Черговою інновацією Гугл Карт стане й можливість пошуку екологічно чистого прогулянкового маршруту.

Оновлення буде показувати такі моменти:

 • наявність заторів на дорогах;
 • рівень нахилу дороги;
 • показники вуглецю в повітрі на різних маршрутах, що дозволяють їх порівняти;
 • траєкторію маршруту в умовах з мінімальними викидами CO2.

Облік таких даних допоможе водіям знизити споживання пального, а пішоходам – більш дбайливо ставитися до свого здоров'я.

телефон в руці

Google Maps також буде показувати на карті зони, які характеризуються мінімальним рівнем забрудненості повітря – на цих територіях рух транспорту, що провокує викиди, обмежено. Уже на початку цього літа в таких країнах Європи, як Іспанія, Франція, Нідерланди, а також у Великобританії та Німеччині ця інформація стане доступною.

Компанія Гугл поставила громадськість до відома про те, що результатом модернізації програми її Карт у 2021 році, яка передбачає внесення понад сотні змін, стане можливість отримання інформації найсвіжішої й найточнішої саме в той момент, коли це буде потрібно користувачеві.

Читайте також: Переваги використання додатків для дисконтних карток на айфоні

Ваша оцінка: