Я шукаю...

Що дає установка iOS 15: огляд наданих функцій

Операційна система iOS 15

Дана операційна система викликала безліч чуток та суперечок. Наприклад, з її допомогою можна змінити голос Siri на iPhone. Компанія Apple пропонує різні варіанти, ви можете підібрати будь-який, що більше подобається. Наприклад, вибрати говорити на вашій рідній мові, зробити його чоловічим або залишити жіночим.
Голос Siri на iPhone

Зміни ніяк не вплинуть на якість, проте воно може мати вплив на те, наскільки добре вам буде все чути, наприклад, в місцях підвищеного шуму. Для зміни необхідно зайти в налаштування, натиснути Siri Voice, вибрати акцент та звучання. Якщо буде прийнято рішення перейти на іншу мову, функція «привіт, Siri» тимчасово втрачається. Щоб її повернути досить перенавчити додаток.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Функції, що надаються iOS 15

Основним нововведенням iOS 14 стали віджети, вони відмінно вписалися в загальний дизайн. На жаль, розробники не перенесли їх в обрані контакти нової системи. Швидкий доступ до них можна виконати за допомогою різних рішень, в тому числі «команди». Варто враховувати, що на них немає кнопок для активних дій, присутні тільки ярлики та візуальні дані.

У iOS 15 представлений більш розширений список додатків, які замінять стандартні. Для браузера Safari з'явилися додаткові правила блокування контенту, який блокує вікна, що спливають, та інші негативні статті. Для батьківського контролю така функція особливо корисна.

Переходити на повноцінний ручний режим в настройках «бібліотеки» не потрібно, інакше втратиться сенс нового меню. Користувачам пропонуються деякі інструменти для незначних правок.

У FaceTime додаються інструменти для демонстрування на дисплеї мобільних пристроїв. Вони показують матеріали в рамках певних сесій для навчання, онлайн-наради. Дана можливість очікувалася більше за інших.

У далекі часи App Store пропонував список бажань. У нього скидався платний софт, в спеціальному меню, що знаходиться окремо, можна було подивитися на нього ціни. У iOS 15 дана функція повернута.
 Список бажань в App Store

Функція «перекладач» включає близько десятка мов, що особливо потрібна в різних подорожах, якщо ви не володієте англійською. На органічному дисплеї можуть залишатися деталі блокування: поточний день, дата, годинник. Завдяки цьому експлуатація гаджета стає максимально комфортною. Варто врахувати, що вбудовані програми оновлюються разом з системою, в інший спосіб отримати нову версію програми неможливо.

Щоб знайти найпопулярніші мелодії Apple Music у вашому місті, слід торкнутися «пошук» та зробити одну з дій:

 • Торкнутися розділу, до якого належить пісня.
 • Доторкнуться до пошуку, потім до недавно підібраного остаточного результату.
 • Ввести назву артиста, кліпу, альбому, відео, категорії та іншого.
 • Доторкнутися до «ваша медіатека», ввести пісню, композитора, артиста та інше.

Щоб знайти найбільш популярні пісні, доторкніться до «чарти», потім доторкніться до назви музики, щоб вона відтворювалася. За допомогою розділу «всі жанри» можна побачити самі трендові кліпи та пісні.
Цікава інформація: Збільшення швидкості на Face ID на iPad або iPhone

Автоматичне завантаження нових подкастів, стеження за шоу

Якщо вас цікавить питання, як автоматично завантажувати нові епізоди подкастів та стежити за шоу, ви хочете зберігати їх локальну копію, щоб слухати в будь-який час, то для цього необхідно виконати кілька дій:

 • Запустити настройки на айфоні.
 • Натиснути на подкасти.
 • Знайти завантаження епізодів та вибрати бажані.

Для налаштування частоти оновлень перші два пункти точно такі ж, тільки вибирати слід не епізоди, а розділ «оновити кожен», далі встановити інтервал.
Налаштування подкастів

Спільне використання Apple Fitness + та AirPlay 2

З випуском iOS 15 в Apple була додана підтримка AirPlay в програмі Apple Fitness +, що має на увазі під собою трансляцію тренувань на iPad або iPhone, перегляд на великому екрані без застосування Apple TV. При експлуатації варто відзначити, що показники Apple Watch не передаються на екран. Кільця активності, калорії, що залишилися, час не відтворюються на телевізорі, але можливість моніторингу все ж залишилася:

 • Насамперед слід включити AirPlay на iPad або iPhone.
 • Вибрати тип тренування, натиснути на Let's Go (кнопка зеленого кольору).
 • Доторкнутися до значка AirPlay, яка знаходиться в нижньому правому куті, вибрати свій телевізор із запропонованого списку параметрів.
 • Продовжувати спостерігати за фізичною активністю по телевізору, не забувайте перевіряти Apple Watch в реальному часі.

Телевізори, які мають функцію AirPlay 2, доступні від різних виробників. Через порт HDMI можна приєднати стрімінгову програму Roku до присутнього телевізору. Таким чином, ви можете продовжувати стежити за тренуваннями в будь-який час, продовжувати аналізувати показники у цей час.
Варто знати: Як створити безпечний пароль і не забути його

Заборона додатків на відстеження вас в iOS 14.5

Щоб заборонити додаткам відстежувати вас в iOS 14.5, необхідно скористатися параметрами «дозволити програмам запитувати відстеження». У попередніх версіях ця функція була глибоко прихована й знайти її було складно. Сьогодні вона стала частиною процесу налаштувань.

Система iOS 14.5 приховує ідентифікацію користувача автоматично, не дозволяє вести стеження за його переміщеннями через мережу інтернету та в інших додатках. Абоненти вже давно чекали таку можливість, яка дозволить сховатися від небажаних рекламних роликів.

Після установки нової програми, діалогове вікно пропонує два варіанти:

 1. Попросити програму не стежити.
 2. Дозволити стеження за замовчуванням.
  Заборона на стеження в iOS 14.5

Вікно включає розділ, призначений для розробників, пояснює, як буде експлуатуватися інформація про користувача, будь то стеження за рекламою, персоналізація програм або інші цілі.

Абонентам надається можливість ввести загальну заборону або скасувати дозвіл стеження за рекламою. Для цього необхідно зайти в розділ «конфіденційність», вибрати пункт «відстеження». За допомогою кнопки «дозволити програмі просити відстеження» можна включати або вимикати цю функцію.

Як поділиться текстами пісень за допомогою Apple Music

Якщо ви хочете ділитися текстами пісень Apple Music та кліпами з піснями необхідно відкрити програму, знайти в каталозі текст, натиснути на нього й утримувати, потім доторкнутися до пункту «поділитися» (якщо він не відтворюється, значить, на цей момент текст не доступний). Потім натиснути на рядки (можна вибрати до 150 символів). У розділі програми слід вибрати ту, для якої призначається пісня: клацнути на «повідомлення».

Варто враховувати, що застосовувати два HomePods з Mac для виведення стереозвуку не так-то легко. Випущена на цей момент бета-версія дозволяє виконати установку стереопар в якості звукового виходу за замовчуванням.

У попередніх версіях стереопари HomePods були доступні тільки в опції додатки «музика», нам доводилося щоразу вибирати їх для окремих контентів за допомогою меню AirPlay. У спробах підібрати стереопару за замовчуванням, MacOS показувало праву та ліву сторони в якості окремих виходів. Тепер пара показується як один показник, а не окремі. При натисканні система автоматично відтворює звук в режимі стерео.

Якщо ви бажаєте встановити дану службу потокової передачі музики за допомогою Siri, насамперед привітайтеся з додатком, потім скажіть, що ви хочете послухати у цей час. Додаток може відтворювати пісні з вашої історії, допомогти з'ясувати назву музики, що сподобалася. Після привітання такі опції: включити вподобану музику, мені подобається чи ні ця пісня, включити схожі мелодії. Якщо підписка на Apple Music відсутня, попросіть Siri відтворювати пісні з вашої музичної картотеки.
 Поділитися текстами пісень за допомогою Apple Music

Як повідомляти про перевірки швидкості, дорожньо-транспортних подій та інші небезпеки на картах Apple Maps

Метод повідомлення про перевірки перевищення швидкості, ДТП та інші небезпеки на картах Apple Maps має на увазі, що в додатку вже прокладений необхідний маршрут. Для створення звіту слід торкнутися нижньої вкладки дисплея, після цього спливе 6 нових кнопок, одна з них – звіт. Натискання спричинить три варіанти на вибір:

 • нещасний випадок – використовується для ДТП, що виникають під час шляху;
 • небезпека – застосовується для всього, що може принести небезпеку водіям;
 • перевірка швидкості – перевіряє перевищення швидкості під час руху.

Після натискання на будь-яку кнопку відбувається автоматична реєстрація виконаного факту. Якщо інші користувачі також відправлять аналогічний звіт, карти Apple Maps включать його в додаток, він перейде у вільний доступ.

Ваша оцінка: