icoola
Ремонт iPhone
Купити iPhone
Продати iPhone
Trade-in
Реферальна програма
Магазин Apple / новини Apple / Історія створення серії ігор "Angry Birds"
17 Березень 2021

Історія створення серії ігор "Angry Birds"

Історія розвитку гри "Angry Birds" і її впливу на індустрію розваг. Як Rovio випадково перевершили свої ж очікування і створили саму комерційно вдалу мобільну гру.

Євген Рогозний

Витоки «Angry Birds» або подарунок долі на межі загибелі ...

На дворі була пізня золота осінь 2009 року. Фінанси фінської компанії Rovio співали романси, хоча за плечима у розробників вже понад 50 невеликих ігор для смартфонів. Вони й гадки не мали, що їх новий проект під назвою «Angry Birds» так вистрілить. Це був той рідкісний випадок, коли журавель виявився краще синиці в руці. Але не станемо забігати вперед і почнемо з самого початку ...

В голову дизайнера по імені Якко Іісало прийшла дивовижна ідея для гри - божевільні птиці таранять стіни будівель. Якко зробив перший начерк і показав його чолі розробки - Туомо Лехтітену. Йому ця ідея відразу сподобалася, і команда приступила до роботи. На тому самому першому нарисі був Ред, - який пізніше стане символом злих пташок і одним із найбільш упізнаваних ігрових персонажів, - Синя трійця і Длінноклювий Чак.

Але навчені досвідом Rovio вирішили, що грі не вистачає антагоністів, птахам потрібен був противник. Розробники творчо підійшли до цього питання, і оглянусь на світ. В ті часи бушувала пандемія H1N1 і ворогами стали розповсюджувачі цієї хвороби - свині. Автори іронічно підкреслили свій посил, прикрасивши свиней в болісно-зелений колір. А щоб якось обґрунтувати неприязнь між персонажами протиборчих таборів, Rovio придумали історію. Свині пішли на крадіжку заради яєчні, а пернаті їм вічно мстять, жадають повернути свої яйця назад.

Перші кроки до успіху ...

Спочатку задумка полягала в тому, щоб гравець проводив пальцем по екрану і жбурляв птахів в свиней. Таке управління виявилося моторошно незручним, і тоді розробники додали в гру рогатку. Ця механіка швидко прижилася, адже все геніальне просто.
Перший випуск гри відбувся 10 грудня 2009 року для платформи Apple IOS в App Store. Пізніше вийшла і на Android, MeeGo Harmattan, Bada, Symbian, WebOS, OS X, Meamo 5, Microsoft Windows і Java.

Цікаво буде прочитати сучасним батькам: Ігри для дітей на iPhone

Перша гра називалася «Angry Birds Classic» і швидко набула популярності вже в лютому 2010 року на теренах Великобританії в AppStore, а потім і в США, зайнявши перше місце на платформі. На вершинах рейтингу гра протрималася цілих 275 днів.
А ось з перенесенням на інші платформи виникли труднощі. З версією для Google Play проявилася проблема фрагментації платформи. Тобто було майже неможливо створити програму, яка добре б працювала для всіх пристроїв на операційній системі Android.
Дещицю критики Rovio отримали і від власників консолей; грати в «Angry Birds» на джойстику було некомфортно. Власники PSP зовсім скаржилися на те, що в грі не працювало збільшення і часом птахів доводилося кидати казна-куди. Реліз першої частини не тільки приніс розробникам успіх, але і вказав на помилки. Зрозуміло, після такого повороту подій продовження стало питанням часу ...

Культурний феномен «Angry Birds» ...

Після дебютної частини серії пішла наступна виріб компанії - Angry Birds Seasons, присвячена святах і порами року. Потім була колаборація з мультфільмом «Ріо». Потім вийшла «Magic» для власників деяких смартфонів, що працюють на рідких операційних системах на кшталт «Symbian» і «MeeGo».
Трохи пізніше фантазія розробників запустила їх пташок в космос в гру з такою ж припискою - «Space». У ній птиці пройшли крізь портал і змінили структуру свого ДНК, перетворившись в космічних птахів з надздібностями. Але не все так просто, адже підлі свині знову вкрали яйця і втекли в космос.

У тому ж році вийшов ексклюзив для соціальної мережі «Facebook» з припискою «Friends». У ній користувачі могли грати з друзями спільно або змагатися між собою.

Далі було дві гри за мотивами «Star Wars» з такими ж назвами. Сюжет першої гри на свій манер повторював наратив оригінальної трилогії, а ось друга - сюжет сиквелів «Зоряних воєн»

При стартових вкладеннях в сто тисяч євро, «злі птахи» себе вже неодноразово окупили. На дворі був уже 2015-го, і до релізу наступної номерної частини залишилося пару місяців. Забігаючи вперед в майбутнє, можна зробити висновок, що попередній досвід компанії до «друге птахів» був лише наріжним каменем ...

Rovio не обмежилися однією лише аркадою і пробували себе в різних жанрах. Почали вони з «Go!» - це була іграшка в жанрі гонок, що зовні нагадує раритетну гоночну аркаду на PlayStation 1 - «Crash Team Racing», потім покрокова стратегія, шутер від третьої особи і навіть RPG! Але і це був ще не кінець: Rovio випустили спін-офф - «Angry Birds Bad Piggeis», де протагоністом виступають вже свині. Головний герой - Росс, допомагає Королю свиней приготувати яєчню. У грі потрібно будувати хитромудрі конструкції і способи пересування в гонитві за жаданими яйцями.

Але і цим фантазія розробників не обмежений. Були ігри в жанрі «3 в ряд» - це ті самі кульки, в які так часто залипають люди в вагонах метро. І, нарешті, крок в сторону нових технологій - версія на VR. Так «Angry Birds» з'явилася на усіх платформах, а й осідлала всілякі жанри і побувала в окулярах віртуальної реальності. Однак все це було лише на екранах, все це було лише іграшками, а що в реальному світі? ..
А в ньому вже відкрили сотні тематичних магазинів з одягом, іграшками і навіть книгами. Будувалися атракціони, випускалися марки з логотипом птахів, а в Діснейленді все частіше з'являвся вже всесвітньо відомий Ред. У майбутньому під керівництвом Rovio знімуть ще і два повнометражних мультфільма за мотивами всесвіту їхні твори.

У пік своєї популярності «Angry Birds» можна було побачити на екранах практично будь-якого смартфона. Складно знайти людину, яка і не чув про цю франшизу. Ось так Rovio на своєму прикладі довели: іноді відміряти потрібно не сім, а п'ятдесят одна раз, зате коли однон раз відріжешь - мало не здасться. Але ж колись фінські розробники блукали в тіні більших ігрових компаній, а тепер і не віриться, що їх злі пташки коли-небудь полетять у вирій ...

Читайте також: НАЙКРАЩІ ІГРИ НА АЙФОН 2020 РОКУ

Підбиваючи підсумки…

Історія про те, як Rovio створили «Angry Birds» нагадує сюжет мотиваційного фільму. Вони старалися, билися як риба об лід, але вирвалися з грязі в князі. Але ж усе починалося з короткого способу в голові дизайнера по імені - Якко Іісало. Якби він тоді знав, як вплине на ігрову індустрію, ні за що б не повірив. Подібні історії навівають на думки, що справжня магія - це не чаклунство і фокуси, а наші мрії і завзятість.

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Компанія Apple вирішила видалити з MacBook функцію Touch Bar, але перенести її в iPhone
14 Червень 2021

Компанія Apple вирішила прибрати Touch Bar та перенести панель на айфон. Дана опція є сенсорною, завдяки чого випадковий дотик може відправити недописаний лист або повідомлення. Причина видалення полягає в тому, що більша частина людей просто не хоче нею користуватися.

Головні новинки від Apple з презентації WWDC 2021
14 Червень 2021

У статті повідомляється інформація про те, що нового анонсувала компанія Apple в презентації, яка відбувалася в рамках WWDC 2021

Використання цифрового ключа CarKey від компанії Apple
14 Червень 2021

У статті повідомляється інформація про те, як почати користуватися «CarKey» у своєму iPhone, що для цього необхідно мати та які дії потрібно зробити.