Я шукаю...

Dere Evil.exe: хардкор, cкрімери та аніме-дівчата

Dere Evil

Хардкорні платформери. Скільки болю може вміститися в такому простому словосполученні. Але ж вони вже стали класикою. Серед таких хардкорних аркад, люди примудряються виділити ті, що ще хардкорніші. В основному, їх реалізовують під геймпади, або, на крайній випадок, клавіатури (хоча деякі фанати будуть готові сказати вам, що граєте ви вкрай неправильно).

Але, незалежно від аксесуара, суть хардкорних платформерів залишається однаковою. Ви починаєте їх любити, тільки зненавидівши. І це не дивно. Адже ці ігри дозволяють вам відчути ейфорію, тільки тоді, коли ви зможете пройти неймовірно складний рівень. Але побачити подібне творіння на телефоні здавалося чимось нереалістичним. Адже правда, клавіатури, геймпади, не дозволяють зробити цю гру, хоча б мінімально простішою. А тут ви повинні взаємодіяти з допомогою екрану смартфона. І ось час дізнатися, як може розгнівати Dere Evil.exe

Заходь та обирай найкращі iPhone бу (Відновлені) з гарантією 1 рік.

евіл бос

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Сюжет гри Dere Evil.exe

Сюжет - це явно не та річ, якою славляться мобільні проєкти. Як правило, їх досить нелегко реалізувати на цій платформі. Так що там говорити, часто вони обрубують можливість монетизувати гру нескінченно. І це явно не недолік. Але ось тут у нас хардкорний платформер, який повинен дати хоча б мінімальну приманку, щоб наповнити змістом все, що відбувається на екрані. А він дає цілий сюжет!

Отже, ви - гравець. Так, головна дійова особа - це ви. Це не той лицар, який бігає на екрані, а саме ви. Вас зустрічає розробник, який представляє вам Аїду, а якщо точніше, то AIDE (Artificial Intelligence for Dere Evil). Аїда - це штучний інтелект, мета якого допомогти вам освоїтися в грі. Ви слухаєте її, вона знайомить вас з ігровими механіками, каже, що монетки підбирати не можна ні в якому разі, так і просто хвалить вас, коли ви робите успіхи в грі.

Після проходження першого рівня, вас зустрічає Янна. Ця мила дівчина заводить звичайну бесіду з вами, в ході якої, вона каже, що грати вам не варто. І виглядає це, як звичайне знущання розробника. Ось, навіть аніме-дівчинка вам каже, щоб ви не продовжували грати! Так що вистачить, серйозно. Ну пройшов ти перший рівень, і забий, далі складніше. Але хто б знав, що вона має рацію. На другому рівні вам говорять, що потрібно врятувати дівчину Майлз, яка, немов принцеса, закрита в замку.

Ну а далі гра перетворюється на справжній психологічний хоррор, в якому ви стаєте свідком досить страшних подій. Ви намагаєтеся дізнатися, хто ж такі Янна і Майлз, намагаєтеся зрозуміти, на чиєму ви боці. Четвертої стіни немає, і розробник з вами постійно говорить, як і антагоністи. Ви повинні пройти крізь всі перешкоди, крізь тонну скрімерів та плутанини, аби дізнатися, що насправді відбувається. Вирішити, на чиїй ви стороні.

Чи варто купити айфон 10? Читай огляд цього смартфону у 2021 році.

евіл файт

Геймплей Dere Evil

Як для хардкорного платформера, геймплей гри досить простий. У вас є всього три кнопки: вліво, вправо і стрибок. Досить просто. Рухаєтеся ви досить швидко, та, плюсом до всього вам доступний подвійний стрибок. Що стосується управління - все.

Також, є інші важливі механіки, які необхідно враховувати.

Ви не можете підбирати монетки. Так, вони є на рівні, але їх підбір вас вбиває. Ось тут вас грамотно тролять, адже ви звикли, що за рівень потрібно зібрати якомога більше монет, щоб отримати максимум бонусів. Але тут навпаки. Це потішно, і з цією механікою пов'язано безліч пасток.

Також, стрибок. Так, кнопка стрибка - це ще й своєрідна кнопка дії. Вона дозволяє вам перевертати деякі блоки, що також є ключовою взаємодією в багатьох пастках.

Ще є чекпоінти, які вже точно вам допоможуть. Це важливо. Однак, навіть вони іноді можуть обдурити вас, через що слід бути дійсно обережним.

Та й головна геймплейна механіка - це сама Аїда. Саме вона дає вам всі поради, дає вам можливість зрозуміти, що відбувається. Вам потрібно діяти суто за її вказівками, адже в іншому випадку, вас чекає неминуча смерть.

Ось, в цілому і все. Хардкорні ігри ви розумієте вже по ходу проходження. А чому ж гра може порадувати?

Скільки коштує Айфон 7 Плюс бу (Відновлений). Переходь та дізнавайся все про цю модель.

евіл гонитва

Переваги гри Dere Evil.exe

Що стосується вагомих переваг, то є про що поговорити. Спочатку, варто взяти до уваги звуковий супровід. Воно дозволяє повністю зануритися в гру, відчути себе її складовою, через що грати стає куди комфортніше. Та що вже говорити, з самого початку, коли я її тільки запустила, з'явився напис «Шшш. Аїда говорить. » Я не надала цьому особливого значення і кинулася грати. Але тут я почала підбирати монетки, а потім і вмирати. Я не розуміла, що відбувається, і плюнувши на все, почала рівень заново. На фразі «Шшш. Аїда говорить. », Я включила звук. І тут-то я зрозуміла, що Аїда дійсно говорить, що можна робити, а що не можна. Це було неймовірно. Правда, каже вона англійською, але базового рівня буде досить.

Далі, хочеться поговорити про те, як вас заманюють в ігровий процес. Розробник залишає скрізь свої записки, в яких він з вами розмовляє. Ви не надаєте цьому значення, і просто думаєте, як людина, що створила гру, просто говорить з вами, як з фанатом хардкорних ігор. Але не все так просто! Це робиться для того, щоб ви зрозуміли, що саме ви є протагоністом. Не лицар, не хтось ще, а ви! Це круто.

А сюжет теж досить непоганий. Місцями він може здивувати, і часто змушує по-справжньому лякатися. Він здатний легко заплутати вас з самого початку, через що, вам буде важко зосередитися на платформері. Це теж досить цікаво.

Ну і графіка, дизайн рівнів - це все правда круто. Вам можуть запропонувати кілька різних механік, які правда є унікальними та видозмінюють гру.

Але не тільки переваги є у даного проєкту.

Недоліки Dere Evil

А ось тут є про що поговорити, правда.

Почати варто, напевно, з банального: скрімери. Так, спочатку вони круті, вони лякають, все правильно, все як треба. Але потім, коли один і той же скрімер повторюється три рази поспіль, то стає якось вже не смішно. Він навіть не змінюється. Ви бачите аніме-дівчинку з порожніми очима, яка різко виривається на вас з криком. Так, таким чином Янна намагається вас зупинити від гри, але не особливо у неї виходить.

Більш того, сюжет заслуговує на окрему увагу. Про всяк випадок варто відзначити, що далі будуть спойлери. Почнемо з простого:

Є у вас антагоніст Янна, яка змушує вас не грати в гру. Але вона не робить абсолютно ніяких спроб змінити ваш геймплей. Так, з'являються якісь дивні заглітчені вороги, але вони виглядають канонічно, ніби вони й повинні бути в грі. Вони не дають відчуття, що хтось вдирається до вашої гри. А ось відволікає вона вас скрімерами. Виглядає трохи безглуздо. Я не відчуваю того, що з грою щось не так.

Далі, теж сюжет. Так, спочатку він цілком непоганий, але потім все перетворюється в звичайну Кріпі-пасту з 4chan. Аніме-дівчата, примари в коді, «неочевидні» моральні вибори. Ви просто сидите, вас раз по раз лякають скрімером, ви не знаєте, чого очікувати, а потім ви просто потрапляєте у хвилю чогось неймовірно безглуздого і дивного. І від цього максимально прикро. Вас спочатку дійсно занурюють і лякають, вам дають можливість відчути всю атмосферу жаху. А потім все банально скочується. Причому, аніме-дівчата - це, очевидно, ваші союзники. Маячня. Розробник всю гру давав зрозуміти, що він хороший. Гра весь час вам це говорила. Однак, проблема в тому, що в кінці вас змушують ігнорувати це, і стати на сторону невинних аніме-дівчат, яких потрібно, виявляється, врятувати! Ну а в хорошій кінцівці вас чекає дика дивина, у вигляді «дзвінка від розробника», який просто повністю вибивається з колії, який змушує просто посміятися. Адже піксельна, неймовірно стисла особа на екрані, буде неймовірно загадково-пафосно втирати про те, що ви все зіпсували.

Та й 4 рівні в грі. Так, ще є бос файти, які злегка розтягнуті, але гра дуже коротка. Її повне проходження зайняло у мене рівно 1 годину і 15 хвилин. Навіть не півтори, і вже тим більше не дві години. Купила б я гру в стімі, я б спокійно могла її повністю пройти, та ще й грошей зверху повернути.

iPhone 12 Mini бу (Відновлений) - заходь та купуй найкомпактніший смартфон Apple.

евіл геймплей

Чи варто гра уваги?

Що ж, гра, швидше за нішова. На жаль, «хардкорний платформер» - це обман. Так, гра цілком має право так називатися, але через те, що вона є більше хоррором, та й тому що на третьому рівні у вас вже все ламається, і починається кріпота, то грати в неї вам буде дуже дискомфортно. Основна хардкорність пов'язана саме з тим, що ви не можете концентруватися на грі, а сидите в очікуванні того, коли вас змусять знову лякатися. І цим гра мені не сподобалася.

Особисто для мене - це, мало, не перший раз, коли я пошкодувала час на таку гру. Але комусь вона явно може зайти. Витратити годину, ну максимум дві, щоб пройти цей «хардкорний платформер», та ще й отримати потрібні вам кінцівки, може бути класним проведенням часу. Але знову ж таки, гра, скоріше, для поціновувачів такого жанру.

Ваша оцінка: