icoola
Купити iPhone
Ремонт iPhone
Ремонт iPad+
Продати iPhone
ICOOLA ECO
Топ пропозицій
Магазин Apple / новини Apple / Моторошний гротеск або повний Peace, Death - іронічний огляд
18 Березень 2021

Моторошний гротеск або повний Peace, Death - іронічний огляд

Огляд гри Peace, Death. Розбір механік, геймплея і посилу гри

Євген Рогозний

Моторошний гротеск або повний Peace, Death

Чи замислювалися ви, куди потрапите після смерті? Не вірите ні в Рай, ні в Пекло - залежить лише від вас. Але навіть самий затятий атеїст хоча б раз замислювався над цим. Обернувшись на все життя, кожна людина побачить, як добрі вчинки, так і низькі, за які йому буде неодмінно соромно. Але ось, час настав, людина вмирає і бачить світло в кінці тунелю. Все скінчено. Залишається лише дочекатися вищого суду, де його побачать наскрізь, розкриють всі таємниці й обнажать натуру.

Він стоїть перед дверима, ліворуч і праворуч від нього дві платформи. За їх вигляду можна здогадатися, що це і є ті самі розподільні ліфти в Рай або Пекло. Людина стоїть і дивиться на Женця смерті. Той судорожно читає досьє щойно покійного. Померлий зауважує розгубленість в порожніх очницях Женця, Жнець ніяк не може зважитися, куди ж відправити людину.

- Я був добрим, - підказує померлий, але Жнець не поспішає вірити йому. Женця бентежить циліндр на голові покійного.

«Раптом під капелюхом він ховає гора?» - думає Жнець. А тим часом годинник то цокає, потрібно вибирати. Таких ось покійних за сьогодні буде сила-силенна, і Жнець вирішує не випробовувати долю і відправляє людини в Пекло ...

Так порядний сім'янин, батько двох дітей, чесний трудяга і вірний чоловік летить в вогненну геєну. Він падає в долину темряви і вічних мук, б'ється об скелі і волає нелюдським голосом. Людина падає в котел, де його хапають біси і починають катувати. Жах проймає бідолаху, адже все це триватиме, ні багато ні мало, ще цілу вічність.

А тим часом на розподільному екрані Женця спливає повідомлення: ви зробили неправильний вибір!

Жнець хапається за голову, що ж він наробив! Він знову все переплутав, уже вдруге за сьогодні. Ще одна помилка і його звільнять.

Це був опис повсякденній ситуації в Peace, Death, а тепер поговоримо про складові гри ...

Про що гра? ..

Ми граємо за женця смерті. У стартовому ролику він сидить на дивані, і йому в голову приходить ідея підкріпитися шинкою. Жнець шарить в холодильнику, але там повісилася миша. Жнець приходить до логічного висновку: щоб купити шинку - потрібні гроші, а щоб гроші з'явилися - потрібно попрацювати. Так він вирішує влаштуватися на роботу в компанію «Apocalypse Inc.»

Жнець проходить співбесіду. HR-менеджер пояснює йому, що відразу прийняти Женця в компанію він не може. Жнець повинен пройти стажування. Вона триває рівно 7 тижнів. Жнець погоджується на ці умови і на наступний день приходить на роботу. Суть першого дня проста - паршивих чортів відправляти в Пекло, людей - в рай, але це всього лише перший день ...

Найчастіше новому претендентові здається, що йому пощастило. Робота не бий лежачого, графік не напружує, та й колеги нормальні, але варто йому відпрацювати якийсь час - все змінюється ...

Проходить всього пару трудових буднів і деякі неприємні робочі моменти починають спливати. Здобувач розкриває для себе більше нюансів, від нього починають більше вимагати, та й колеги більше не здаються такими адекватними. Та й набравшись досвіду, його починають дратувати стажисти-тугодуми. Такі ж тугодуми, як і наш здобувач, коли тільки починав свій підйом по кар'єрних сходах.

В цьому і полягає ідея Peace, Death - передати суть рутинної роботи в ролі Женця смерті.

Пару слів про графік ...

В Peace, Death піксельна графіка. Щось подібне ви могли бачити в Terraria і Hotline Miami. Всі персонажі і декорації усипальниці смерті виглядають як гри на консолях типу «Dendy» або «Sega Mega Drive». Така графіка розрахована на любителя, проте цінителям вона сподобається. Для свого формату в грі досить симпатична картинка. Вона викличе ностальгію у тих, хто в школі грав в КЕПС і купував жуйку у вигляді сигарети, уявляючи себе крутим дорослим. Тобто людям, які народилися раніше 2000-го року.

Геймплей в Peace, Death

Ігровий процес в Peace, Death досить примітивний: ваш персонаж сидить на стільці і до нього конвеєром надходять померлі. Час для вибору між відправкою в Пекло або Рай обмежена, і вам потрібно швидко вирішити, куди відправити покійного.

Якщо в перший день вибір очевидний, то на другому з'являються додаткові умови. Їх багато і кожен вимагає від гравця уваги і моторності. Щоб не розкривати всіх карт занадто рано, наведемо лише пару-трійку прикладів:

  • Зброя - це такі штуки, якими можна когось травмувати. Вкрай небажано пропускати персонажів в Рай з подібним аксесуаром.
  • Рогу - навряд чи після праведного життя у людини залишаться роги. Рогу в грі зображені величезними хітиновими відростками криваво-червоного кольору. Оленячих рогів в грі немає, тому побачивши ріжки, можете не допитуватися з приводу особистого життя покійного і відразу кидати його в Пекло.
  • Кров - тут все не так однозначно; з одного боку - це може бути кров від поранень - тоді бідолаху можна відмити і впустити в Рай; з іншого - це може бути кров жертв, яких убив підсудний - ну тоді нехай відправляється в пекло.
  • Очі - іноді по зяянні очей можна зрозуміти, хто перед тобою стоїть: чоловічок з отруйно-червоними ненавидять очима при житті не був слухняною і відправляється в Інферно. А ось зі світлими, люблячими очима - слідом за Серафимами - в Рай. Є ще втрачені душі, у них чорні очі. Вони наламали дров, але шкодують про це, їх потрібно пощадити і відправити в Чистилище. До слова про Чистилище ...

Через кілька рівнів гра ускладнюється - з'явиться горезвісне Чистилище. Воно призначене для тих, хто відчуває за собою провину і за життя були не зовсім вже пропащими людьми. Наприклад: якщо покійний постав перед вами в крові і зі зброєю, але погодився відмитися і кинути зброю - він заслуговує другого шансу. Іноді вам будуть зустрічатися люди, які будуть відмовлятися від Раю, вважати себе негідними. У Пекло відправляти їх просто жорстоко, тому нехай лікують своє почуття провини в Чистилище.

У Женця також є і начальство. Це будуть, ні мало ні багато, чотири Вершника Апокаліпсису: флегматична  Смерть на стільці, «дебелий» Голод, гнівна Війна і меланхолійна Чума, яка тихенько погладжує пацюка.

Кожен з вершників невтомно працює, але іноді не вивозить обсяг роботи; то якась війна в країні третього світу почнеться, то якась хвороба викосить підлогу населення містечка. Цей захід називається Катастрофою. Вони можуть бути різні: від масової бійки бомжів до піратів-невдах:

У таких випадках Жнецю підкинуть работенки, яку потрібно виконати дуже швидко - на вибір вам дається всього 4 секунди. Впораєтеся - Вершник цього не забуде і буде краще ставитися до вас. Чи не впораєтеся - Вершник не здивується. Понабирають всяких ...

Коли ваш Жнець набереться досвіду, він буде зобов'язаний ще й допомагати стажисту. Новачок буде дзвонити, і допитуватися з приводу спірних клієнтів. Нічого особливого, але іноді стажер буде порядно набридати своїми тупими питаннями ...

За успішну роботу ви будете отримувати валюту - черепа. З їх допомогою ви зможете моментально починають ліфт - через неправильне вибору ліфт сповільнюється; ви можете збільшити приріст впливу вершників або отримати фору під час «раптових» катастроф. Будете справно працювати - отримаєте підвищення і пиріжок з полиці. Ваш ранг ні на що не впливає, але всім же так подобається, коли їх хвалять, чому б і ні? ..

Ви дограли до неділі? Вітаю! Ви дісталися до вихідного, але він не для вас, ви працюєте 24/7. По неділях в «Apocalypse Inc.» тематичний день - декорації підземних змінюються, а всі клієнти приходять тільки з однієї епохи. До вас може з'явитися знаменитий історичний персонаж, лицар чи мумія ...

Присутні міні-ігри для розведення ігрового процесу. Будь то випадково впав з небес сейф зі зброєю або Чума люб'язно підкине своїх улюблених гризунів. Загалом, нестримні веселощі.

Пару слів про музику і озвучці в Peace, Death

Музика в грі під стати графіці - 8Bit. Восьмібітна естетика постає і в озвучці - персонажі не розмовляють, а потішно бубонять. Зрозуміти їх можна лише по субтитрами. Восьмібітні мотиви звучать і в меню, цим стилем тут просякнуте буквально все. Завдяки такому підходу розробнику вдалося перенести гру і на морально застарілі смартфони, адже іграшка не вимоглива до «заліза» і важить всього 50МБ. На App Store Peace, Death коштує всього 0,99 $ і потягне навіть на старенькому iPhone.

Відсилання і гумор ...

Так, про відсилання в цій грі не розповідав хіба що ледачий. Їх тут безліч і маленький візок. Починаючи з того, що сама гра побічно відсилає до знаменитої роботі Данте Аліг'єрі «Божественна комедія», закінчуючи персонажами, яких ми будемо судити. Повірте, навіть якщо ви не дуже вразлива людина - ви як мінімум пару раз посміхнетеся. Зустрічаються особистості зможуть вас здивувати.

Читайте такой: Чи варто скачати Minecraft на iPhone? В чому особливість гри?

Peace, Death - в Пекло її, в Рай або в Чистилище?

Однозначно гра заслуговує тільки самого кращого ставлення. Вітчизняні розробники AZAMATIKA змогли створити гідного конкурента гучної Papers, please. А саме втішне, що розробники - люди не жадібні і ідейні. Створити гру такого рівня і продавати її за 1 $ - це вчинок гідний поваги.

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Чи сумісні телефони Huawei з годинником Samsung?
27 Червень 2022

Дізнайтеся корисну інформацію про те, як поєднати ваш смарт-годинник Samsung з телефоном Huawei і які програми вам потрібно буде встановити для використання всього потенціалу Galaxy Watch

Сталий розвиток смартфонів та збереження довкілля
22 Червень 2022

Дізнайтеся все про те, який вплив смартфони здійснюють на навколишнє середовище, а також які кроки роблять виробники смартфонів та бізнес-компанії, щоб змінити екологію на краще

Що робити, якщо переклад сторінки на смартфоні не працює?
22 Червень 2022

Дізнайтесь, як відновити переклад інтернет-сторінок на вашому смартфоні для комфортного перегляду іноземних веб-сайтів, налаштувавши браузер