Я шукаю...

Tricky Castle. Чи справді цей замок такий вже підступний?

Tricky Castle

Багато ігор кидають гравцеві виклик. Вони ставлять під сумнів ваші навички, а можливо, навіть вашу логіку. Не дивно, що, останнім часом, в додатках часто можна зустріти рекламу, яка прямим текстом говорить, що "ГРА ВИМІРЮЄ ВАШ РІВЕНЬ IQ".

Люди завжди більш охоче йдуть на якийсь виклик, який їм кидають ігри. Але навіть якщо гра просто говорить про те, що вона "головоломка" - це вже виклик. Вже потрібно перевірити, наскільки ці головоломки страшні та підступні.

І, на превеликий жаль, коли гра говорить про те, що вона сповнена головоломок - це, як правило, збірник банальних іграшок, які створені для того, щоб показувати довірливому користувачеві рекламу.

Але є на цьому терені й вийнятки. Один з таких - Tricky Castle.

tricky геймплей

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Про що Tricky Castle?

Tricky Castle має вкрай простий і нехитрий сюжет. Ви - доблесний лицар, який біжить рятувати принцесу із замку. Однак, так виходить, що лиходій краде принцесу, а вас залишає в замку повному різноманітних головоломок.

Ну а далі й починається ваша основна гра, в якій потрібно вирішити безліч головоломок. Вам потрібно буде шукати важелі, ключі, різні рішення головоломок. Крім усього іншого, у вас буде можливість відвідати бонусні рівні, а також, відвідати замок відьми, який відкривається за знайдених кажанів. От і все. Гра повністю про головоломки.

Чи "якісні"  головоломки?

Судити про якість головоломок досить складно. Адже для когось вони будуть максимально простими, а хтось і на перших рівнях заплутається. Тут все максимально суб'єктивно. Однак, судити про якість рівнів можливо.

Варто сказати відразу: до головоломок, практично, претензій немає. Однак, тут теж все не так і просто. Деякі рівні просто не піддаються логіці. Більшість з них є дійсно непоганими, змушують викручуватися, дивитися на все під іншим кутом. А ось деякі рішення вже дуже притягнуті за вуха. У деяких рівнях банально доводиться тикатися на всі боки, аби намацати рішення.

Підказки брати - це не для тих, хто приймає виклик. Автоматично визнати, що вас переграли - це не те. Але іноді по-іншому неможливо.

Але рівні виконані відмінно. Лише, іноді затягнуті. А ось докладніше про багато з них в перевагах.

tricky монстр

Переваги гри

Говорити про те, в чому гра досягає успіху можна дуже довго. Почати варто з загального рівня створення головоломок. Одним лише екраном, на якому знаходиться лицар гра не обмежується.

По-перше, гра активно взаємодіє з інтерфейсом. Так, щоб деякі головоломки розв'язати, потрібно і на кнопку паузи клікнути, і з підказками взаємодіяти. Це неймовірно цікаво. Гра, скажімо так, один на один з вами. Ви не граєте за лицаря, а допомагаєте йому.

Справжнім шоком був один з рівнів, на якому потрібно було взаємодіяти з кнопками регулювання гучності. Це був просто фурор. Звичайно, може багато ігор таке практикують, так, але коли кнопки гучності впливають на ігровий процес - це було приголомшливо.

Багато рівнів вимагають прям повного занурення, що робить гру ще цікавішою. Та й гра сама обманює вас, роблячи неправильні натяки, даючи неправильні посили. Це дуже круто. Іноді гра змушує вас думати про те, що рівень неймовірно складний, в той час, як рішення знаходиться на поверхні. Але не тільки переваги є у гри.

tricky геймплей 2

Читайте також: Homescapes: огляд гри

Недоліки гри Tricky Castle

В іншому, недоліки можна знайти у будь-якої гри. Однак, в деякій це лише певні дрібниці, які вже дуже рідко можуть перешкодити насолодитися грою, а в деяких - це справжня проблема.

І ось у Tricky Castle, найімовірніше, є проблеми, ніж звичайні дрібниці. Тому що вони дійсно сильно відволікають від загального занурення, і від загальної атмосфери гри.

Є дві проблеми, які суміжні. Це реклама і головоломки. Так, здавалося б нелогічним, що в перевагах були деякі авторські рішення, а ось тут головоломки є однією з проблем. Однак, як згадувалося раніше, іноді рівні є дійсно затягнутими і неймовірно складними й скуйовдженими. Часом прийти до якогось логічного рішення було вкрай непросто. І тут рука сама тягнеться до підказкою. Гра вводить вже в дуже сильне оману, буквально перебільшує з цим. І тоді потрібно звернутися до "рекламу". Але не тільки в цьому полягає проблема.

Між кожним рівнем стабільно йде рекламна пауза. І якщо рівень затягнув надовго, тоді, звичайно, це не викликає особливих проблем. Але якщо йде кілька неймовірно простих і швидких локацій, які буквально "пролітають", то тоді починається справжнє роздратування.

Але і навіть не в цьому вся сіль. Кожні десять рівнів, вам потрібно почекати, поки відкриються двері в наступну локацію. І ось саме тут ми зустрічаємо всю суть. Спочатку вам потрібно почекати п'ять хвилин, щоб піти грати далі, невелика втрата часу. Але от коли чекати доводиться 4, а то і 8 годин. Ось тоді вже виникають питання. Але навіть ці 4, і навіть ці 8 годин можна пропустити, подивившись поспіль 4 реклами. З одного боку, занадто мала ціна за таку економію часу: 2 хвилини, в обмін на 8 годин. Однак, що 8 годин, що навіть дві хвилини вже дають можливість повністю загубитися, втратити бажання грати, і втратити ту саму концентрацію на головоломках.

Друга проблема - це, найімовірніше, не найкраща локалізація. Ні, звичайно, в цілому, все зрозуміло. Але іноді просто неможливо здогадатися, що хочуть донести до гравця. Ти просто сидиш і намагаєшся зрозуміти, що ж хоче донести гра, а потім, отримавши підказку, намагаєшся здогадатися, як розробник, хоча б в теорії, бачив логічний ланцюжок проходження рівня.

Та й просто дивно, як гра, яка відмінно виглядає, відмінно грається, має безліч цікавих механік, може просувати рекламу і Донат, шляхом звичайних ігор, які робили на коліні.

Між кожним рівнем пропозицію купити костюми, або хоча б подивитися відео, щоб отримати один, а слідом за логічною відмовою, надходить порція реклами. Та й в ці костюми, в більшості, не входить нічого якісного. Типові костюмчики в стилі Among Us та інше.

Ну а з дрібниць - це деякі недоліки. Наприклад, на рівні потрібно натиснути кілька кнопок в певному порядку. Порядок ви відразу не бачите, тому починаєте натискати на кнопки. Не знаю, чи є ця проблема індивідуальною, але після того, як довелося натискати на кнопки, скрипт ніби збився, через що було неможливо ввести правильну послідовність. Рівень просто скинувся. Отже, довелося його перезапускати, аби заново зробити все правильно (рівень був неймовірно довгим і нудним, тому це була відчутна втрата).

tricky геймплей 3

Чи варто грати в Tricky Castle?

Tricky Castle - це дуже незвичайна гра. За цією рекламою, костюмами, іншими дрібницями, ховається просто джерело головоломок, що зможуть здивувати навіть людину, яка провела в подібних іграх сотні годин. Гра може запропонувати взаємодію з меню, з кнопками телефону, так з усім. Ви буквально не можете очікувати того, що буде далі.

І якщо говорити відверто, то навіть цей потік реклами не може зупинити від приголомшливих і цікавих пригод по підступному замку. Я готова подивитися хоч 30 рекламних роликів, аби мати можливість розгадувати головоломки й далі.

Читайте також: Ігри для вечірок в компанії на iPhone

Ваша оцінка: