Сон в наш час є, напевно, найкращим подарунком. І неважливо будній це день або вихідний. У сучасному шаленому ритмі життя на таку розкіш залишається все менше і менше часу. А з приходом в наш світ різних технологій на зразок айфонів і ноутбуків все складніше буває вимикати їх вчасно, щоб забезпечити собі повноцінний восьмигодинний відпочинок. Таке перезавантаження організму життєво необхідне, інакше постійні турботи, справи, робота і вечірки звалять нас з ніг і приведуть до розвитку серйозних захворювань, як фізичних, так і психологічних.

На щастя, сучасні техніки не сидять склавши руки, а постійно винаходять щось нове й істотно полегшують наше життя. Щоб наш відпочинок був максимально комфортним і відновлював сили, вони придумали спеціальну програму, яка дозволяє складати індивідуальний графік сну і дає можливість людині щоранку виглядати свіжим і здоровим. Для того, щоб відчути всі переваги такої розробки, рекомендується завантажити додаток AutoSleep і випробувати його самостійно.

Ще актуальний матеріал для вас про програму для вивчення англійської.

Для чого потрібні трекери сну?

Багато людей, напевно, не раз звертали увагу на таку особливість організму: поспавши всього 3-4 години, людина встає свіженьким як огірочок і весь день сповнений енергії, але іноді навіть після 10-годинного відпочинку в тілі відчувається втома і нічого не хочеться робити. Про що це говорить? А вся річ у тому, що важлива не кількість годин, які ви спите. А фаза сну в яку ви прокидаєтеся.

Трекер сну здатний порахувати кількість серцевих скорочень, врахувати індивідуальні особливості організму і потреби у відпочинку, а також визначити найкращий час для пробудження, щоб воно було легким і природним. Крім того, програма чітко зчитує серцевий ритм, тому може своєчасно попередити про приховані порушення здоров'я. Одним з кращих таких трекерів і є AutoSleep.

Варто зазначити, що цю програму можна встановити виключно на iPhone, а ось завантажувати її на Apple Watch не потрібно. Безпосереднє відстеження тривалості сну і визначення його фази відбувається за допомогою інформації, яка надходить з годинника. Але тут є одна умова: гаджет весь час повинен знаходитися на руці. Рекомендується операційна система - 4.2, однак пристрій здатний працювати з версією 3.1, але не нижче. Перш ніж завантажити додаток AutoSleep на телефон, варто упевнитися, що версія платформи для цього підходить.

Переваги трекера сну AutoSleep

 • Нема потреби завантажувати програму на годинник.
 • При постійному носінні Apple Watch на руці утиліта відстежить особливості сну і його якість самостійно. Докладний звіт про це ви отримаєте вранці при розблокуванні свого смартфона.
 • Навіть якщо ви з вечора поставите годинник заряджатися, а з ранку їх розблоковуєте, додаток сповістить про самопочуття все одно.
 • Для любителів перед сном почитати цікаву книгу розробники вмонтували в програму функцію Lights OFF. З її допомогою додаток максимально точно встановить час засипання і підлаштувати всі параметри під нього.

Як саме досліджується якість сну

Від годинника на айфон передається частота пульсу, яка і дозволяє додатку проводити аналіз стану людини в період сну. Переглянувши отриманий звіт, який сформувала програма, ви побачите такі показники:

 • тривалість нічного відпочинку;
 • час засинання і пробудження;
 • час глибокої й легкої фази сну;
 • рекомендації щодо нормалізації сну в разі, якщо він недостатній.

Крім того, додаток Auto Sleep може працювати одночасно з програмою моніторингу серцевої активності Heart Watch, передає всі отримані дані в утиліту «Здоров'я». Загалом, з усього вищесказаного можна зробити висновок, що трекер сну - дійсно потрібна і корисна річ, яка допомагає попередити різні проблеми зі здоров'ям.

Включення трекінгу на годиннику

З 14-ї iOS на айфонах з'явився розділ під назвою «Сон» в програмі «Здоров'я». Під час первинного запуску програми та установки необхідних оновлень система запропонує користувачеві активувати функцію відстеження. Далі включати цю функцію вже можна на айфоні в програмі «Здоров'я» або на годиннику в утиліті «Сон».

Щоб якісно відстежувати свій сон, потрібно налаштувати такі основні параметри:

 1. Розклад сну.
 2. Період відпочинку.
 3. Режим сну.
 4. Відстеження на годиннику Apple Watch.

Вивчимо ці параметри докладніше.

Розклад сну

В даному параметрі можливо налаштувати бажаний розклад свого відпочинку, тобто вказати відповідний час, протягом якого ви хотіли б спати. Також можна визначити основні цілі пробудження і нічного сну.

При установці мети програма сама розрахує, коли вам потрібно лягати, і формує сигнал будильника. В результаті ви зможете дізнатися, чи вийшло у вас досягти своєї мети за нічний відпочинок. Розклад створюється шляхом зазначення часу засинання і пробудження. Якщо співвіднести це з вищезазначеною метою, програма повідомить, чи підходить такий інтервал для здорового сну. Причому графік можна використовувати як кожен день один і той самий, так і встановлювати різний на різні дні. Можна таким чином розмежувати будні та вихідні.

При наявності на руці гаджета, будильник спрацює саме на ньому, а не на телефоні. Розклад можливо налаштовувати в програмі «Здоров'я» або в утиліті «Годинник», але в графі будильника. В принципі функціонал нескладний.

Режим сну

Він вважається додатковим і застосовується разом з розкладом нічного відпочинку. При його включенні певні години переводяться в режим тиші - «Не турбувати». Цей параметр може включатися і відключатися автоматично, але можна і все це робити вручну.

Період відпочинку

Так само як час, витрачений на підготовку до нічного сну. Наприклад, воно може становити 40 хвилин, протягом яких імовірно ви заснете. Активізація даної функції дозволяє включити режим сну за деякий час до засипання, щоб людина спокійно розслабилася і його нічого не відвертало.

Що найцікавіше, період відпочинку дозволяє запустити в певний час, наприклад, програму для читання, що дуже зручно для тих, хто перед сном читає. Або ви звикли робити замітки вночі, або слухати улюблену музику - все це може бути запрограмовано саме в цьому режимі.

Щоб задати необхідну команду, слід зайти в налаштування періоду відпочинку та виставити потрібні параметри. При активації режиму на екрані телефону зобразиться поточний час як нагадування про те, що скоро пора засипати. А також ви побачите посилання до налаштованої команди, яка дозволить швидко виконати перед сном заплановані дії.

Відстеження сну

Тут програма буде аналізувати, скільки часу ви спите, після чого розбудить за допомогою тактильного сигналу, який ви відчуєте через пристрій Apple Watch. Варто відзначити, що параметри по відстеженню відпочинку задаються і на ручному гаджеті, і на айфоні у відповідних додатках. Але як тільки функція буде запущена, дисплей Apple Watch згасне і заблокується за встановленим розкладом, а значить, пристрій вас вночі не розбудить.

Інформацію з годинника про сон можна подивитися на айфоні в програмі «Здоров'я». Для того, щоб повноцінно використовувати трекер сну, мало просто завантажити додаток AutoSleep, потрібно ще постійно стежити за тим, щоб на годиннику була повний заряд і на руці вони перебували постійно. Сон відстежується вночі автоматично, але тільки за умови наявності на Apple Watch достатнього заряду.

На наручні гаджети утиліта «Сон» дає можливість ознайомитися з нюансами розкладу, отримати повідомлення про параметри налаштувань часу для відпочинку і його періодичності. Також тут показуються деякі дані з «Здоров'я», що стосуються відстеження сну.

Пробудження

З ранку користувач чує звук будильника. Причому його видавати можуть або годинник, або телефон. Варто відзначити, що будильник на айфоні ще і вітає приємним посиланням «Доброго ранку». Крім того, на екрані можна побачити прогноз погоди, а також вказівку точного часу. Дрібниця, а приємно.

Зведення по правильному налаштуванні параметрів відстеження сну

Основні налаштування, вироблені в програмі «Здоров'я», мають на увазі надання айфоном короткого переліку використовуваних в додатку параметрів. Якщо необхідно внести якісь зміни в налаштування, слід через «Здоров'я» зайти в розділ під назвою «Сон».

Де знайти дані про якість сну?

Вся інформація щодо нічного відпочинку зібрана всередині Apple Watch, розміщується в утиліті «Здоров'я» в згаданій вище графі «Сон» на айфоні. Дані показуються як щотижня, так і помісячно. А це дає можливість побачити, чи відбулися якісь зміни у вашому графіку сну за певний час.

Наручний годинник накопичує дані про такі важливі параметри, як тривалість сну людини, а також проведений в ліжку час і, звичайно ж, частота скорочень міокарда. Однак гаджет не надає ніякої додаткової інформації. Наприклад, є інші додатки, так звані фітнес-трекера, які зберігають більше інформації про різні фазах сну, проте відстеження пристрої на Apple Watch цим похвалитися не може.

Слід зазначити таку перевагу, як статті інформаційного характеру, які Apple пропонує прочитати для того, щоб поліпшити якість сну. Загалом, програма досить цікава, тому рекомендується завантажити додаток AutoSleep і заздалегідь потурбуватися про своє здоров'я.

Додатково прочитайте про актуальні айфони 2021 року.

Наскільки сильно програма розряджає батарею?

Варто звернути увагу на те, що утиліта по відстеженню сну і збору відповідних даних використовує багато заряду Apple Watch - приблизно 15% за ніч. Тому слід врахувати даний момент і вчасно ставити гаджет на зарядку.