Я шукаю...

Що слід очікувати в новій iPadOS 15

Огляд нової iPadOS 15

В рамках WWDC (всесвітня конференція розробників на платформах від Apple) була представлена iPadOS 15, яка відрізняється від попередньої версії iPadOS оптимізованою багатозадачністю та рядом інших вдосконалень. Найбільш масштабною зміною можна вважати можливість розміщення віджетів в будь-якій частині екрану на будь-якому робочому столі, що здійснюється за допомогою галереї віджетів, яка своєю чергою була значно розширена. Також в iPadOS 15 нарешті була додана Бібліотека додатків, яку багато хто очікував ще з анонсу в iOS 14, але на цьому список нововведень не обмежується, так давайте про все по черзі.

Інтерфейс та віджети в iPadOS 15

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

iPadOS 15 - що нового

Розробники зробили основний акцент в iPadOS 15 на опрацювання меню багатозадачності, тим самим можна очікувати, що iPad стане ще більш зручним, що особливо важливо при його використанні професіоналами. Режим Split View дозволяє згорнути відкритий додаток та запустити інший, розмістивши їх на одному екрані. Система здатна розпізнати який з додатків активно використовується прямо зараз та зробити інші вікна другорядними.

Була оптимізована робота з нотатками, тепер можна швидко відмітити іншого користувача або додати теги, за допомогою яких цю замітку легко відшукати. Для створення замітки не обов'язково відкривати відповідну програму, бо функція «Короткі замітки», яка є нововведенням, дозволяє робити це в невеликому вікні. Це вікно при необхідності можна відкрити в будь-який інший програмі, щоб перенести туди створений текст. Замітку можна заповнювати будь-яким способом, за допомогою клавіатури або Apple Pencil. Додаток «Переклад» також було оновлено, тепер користувач може взаємодіяти з текстом за допомогою Apple Pencil, а також скористатися функцією автоматичного перекладу тексту, на будь-яку з доступних мов.

Однією з найбільш цікавих фішок нової версії системи є можливість створення додатків прямо на iPad, для цього потрібно скористатися Swift Playgrounds, а код цих додатків буде розпізнаватися в iPadOS 15 xCode. Звичайно ж, ця можливість поки що досить обмежена в функціоналі, але це вже відмінний доробок на майбутнє, адже створення додатків прямо на iPad відкриває абсолютно нові шляхи для розвитку та вдосконалення всієї індустрії.

Нова функція Swift Playgrounds

Головні функції з iOS 15 аналогічно були реалізовані в iPadOS 15. Наприклад, під час розмови по FaceTime тепер підтримується просторове звучання, яке максимально прибирає будь-які спотворення звуку та робить його більш природним. Завдяки функції «голосової ізоляції» вдається придушувати фоновий шум та фокусуватися саме на голосі, тим більше, що мікрофон тепер здатний вловити більше звуку. Відеодзвінок по FaceTime також зазнав змін, з'явився портретний режим, який розмиває фон та робить основний акцент саме на обличчі.

Виходячи з анонсів, які були озвучені компанією Apple, варто очікувати появи можливості обміну мультимедіа під час групових дзвінків, функція SharePlay дозволить передавати фільми, відео, музику та інші файли з FaceTime. Також користувачі зможуть здійснювати одночасне прослуховування музики з Apple Music, дивитися фільми, або просто транслювати картинку свого екрану, при цьому, елементи управління відтворенням будуть доступні кожному учаснику розмови.

Для чого потрібен SharePlay

Віджети в iPadOS 15

На головному екрані iPad тепер можна розмістити не тільки додатки, але й віджети, до того ж таким чином користувач отримає набагато більші можливості для персоналізації й більш інформативний робочий стіл. Розмір віджетів був спеціально адаптований під великий дисплей, тому вони ідеально підходять для перегляду фото або відео, прослуховування музики або споживання іншого контенту. У iPadOS 15 з'явилися нові віджети для наступних додатків:

  • «Пошта»;
  • «Контакти»;
  • «Локатор»;
  • «Game Center»;
  • «App Store».

App Library, яка стане доступна в даному оновленні, дозволить розподіляти програми по категоріях, що дозволить ще більше впорядкувати файлову систему для комфортного користування iPad.

З метою поліпшення багатозадачності зміни також відбулися і з браузером Safari, наприклад, був змінений дизайн вкладок, внаслідок чого вони стали меншими, тобто на екрані тепер буде доступно більше місця для контенту. В цілому інтерфейс браузера став більш компактним, з'явилася можливість створення групи вкладок, які до того ж можна синхронізувати з Mac або iPhone. Працювати на iPad однією рукою стане зручніше, адже перемикатися між вкладками тепер можна за допомогою свайпів.

Можливості нової App Library

У новому режимі фокусування в iPadOS 15 буде відбуватися фільтрація неактуальних на цю хвилину повідомлень, адже система буде розуміти, чим саме зайнятий користувач. Також буде можливість налаштувати пристрій під конкретний вид діяльності, шляхом створення або вибору одного з доступних для користувача режимів, в якому на головному екрані будуть доступні тільки ті програми та віджети, які можуть знадобитися для виконання поставленого завдання. Налаштувати повідомлення можна за часом, розділивши їх на кілька категорій (відпочинок, робота, особисті).

Серед цікавих нововведень неможливо не відзначити функцію «Онлайн-текст», яка здатна розпізнати текст на фотографії для подальшого використання. Наприклад, це може бути номер телефону на зображенні вивіски, після чого система сама запропонує здійснити дзвінок за цим номером, або рукописний текст, сфотографований з дошки. Також завдяки Visual Look Up користувачеві не потрібно буде щоразу користуватися пошуком в інтернеті самостійно, адже система здатна розпізнати окремий об'єкт й надати про нього інформацію.

Зручна функція Visual Look Up

iPadOS 15 - дата виходу

Реліз iPadOS 15 для розробників вже відбувся, але публічна версія бета-тестування буде доступна не раніше ніж в липні, в той час, як офіційний загальнодоступний реліз призначено на осінь. iPadOS 15 підтримувані пристрої:

  • Всі покоління iPad Pro;
  • iPad з 5-го по 8-е покоління;
  • iPad mini 4 та iPad mini 5;
  • iPad Air (всі, крім 1-го покоління).

Без сумнівів, iPadOS 15 буде чим зацікавити, а деякі з анонсованих фішок виглядають дійсно перспективно, але чи достатньо цього на сьогоднішній момент, то чи саме це очікували користувачі? Також рекомендуємо прочитати ще більше цікавих новин Apple. Апаратні можливості iPad Pro з чіпом М1 дозволяють йому на рівних конкурувати з MacBook, але навіть в новому оновленні ми не отримаємо подібного функціоналу й iPad все ще не зможе повноцінно замінити ноутбук. З чим пов'язані такі обмеження сказати складно, залишається сподіватися, що Apple все ж працює в даному напрямку та залишила глобальні зміни для подальших оновлень.

Ваша оцінка: