Я шукаю...

Огляд DJI OM 4 - cтабілізатор-бестселер

Огляд стабілізатора DJI OM 4

По мірі вдосконалення камер в смартфонах зростає й кількість шанувальників мобільної відеографії, а при переході навіть на аматорський рівень, прагнення отримати якісну та плавну картинку виходить на перший план. Далеко не всі моделі смартфонів можуть похвалитися камерою з оптичною стабілізацією, але навіть якщо така функція присутня, вона здатна лише знизити тряску зображення при зміні положення гаджету у просторі, в той час, як окремий стабілізатор дозволяє змінювати ракурс знімання без втрати в якості та досягати максимальної плавності при переміщенні смартфона у будь-якій площині. Стабілізатор для айфона DJI OM 4 стане відмінним помічником для мандрівників, спортсменів, та просто людей, які ведуть активний спосіб життя та захоплюються зйомкою відео. Крім своєї основної місії, що полягає в зниженні тремтіння зображення при фільмуванні, даний стабілізатор для айфона також володіє безліччю допоміжних функцій та режимів, покликаних зробити навіть аматорський відеоролик більш якісним та оригінальним.

Стабілізатор для айфона DJI OM 4

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

DJI OM 4 - огляд

Електромеханічний стабілізатор з трьома осями DJI OM4 вкрай зручний в експлуатації спільно зі смартфоном, адже невеликі розміри та складна конструкція дозволяють пристрою легко поміщатися в будь-який рюкзак або сумку. За цифрою «4» в назві можна здогадатися, що це вже не перше покоління стабілізатора, а основною відмінністю від попередніх моделей є магнітний спосіб кріплення смартфона, який, варто відзначити, дійсно надійний.

Вміст комплекту постачання DJI OM4:

  • Сам стабілізатор DJI OM4;
  • Два магнітних кріплення (одне у вигляді затиску, друге у вигляді металевої «наклейки» на корпус з кільцем, що відкидається;
  • Знімний трипод;
  • Трафарет для правильної фіксації кріплення на корпусі смартфона;
  • Чохол для перенесення;
  • Зарядний кабель та документація;

Якщо у вас є деякі побоювання щодо магнітного способу кріплення, це марно, адже судячи з результатів тестів, він витримує навантаження на відрив понад 5 кг в статичному положенні. Звичайно ж, якщо поставити собі за мету, смартфон все ж можна струсити, але для звичайного процесу фільмування це вкрай малоймовірний сценарій.

Комплект поставки DJI OM4

Також потрібно врахувати, що при використанні металевої шайби буде порушена робота бездротової зарядки смартфона, тому якщо ви звикли заряджати пристрій саме так, краще використовувати затиски. Втім, є й зворотна сторона, адже приємним бонусом буде відсутність необхідності в регулярному калібруванні стабілізатора, адже встановлюючи смартфон в затискачі «на око», можна отримати гіршу якість, або збільшену витрату заряду, а варіант з відповідною частиною, яка приклеєна до корпусу, зводить нанівець подібні наслідки.

Також вам буде цікаво - Як заощадити місце на диску під час запису відео на iPhone й iPad

Корпус DJI OM4 виконаний з пластику світло-сірого кольору з шорсткою текстурою, на рукоятці використовується прогумована прокладка, що забезпечує надійний хват. В цілому, зовнішній вигляд стабілізатора залишає позитивні враження, він якісно зібраний та виглядає сучасно.

DJI OM 4 - як користуватися?

Як уже згадувалося, DJI OM це складний пристрій, тому він дуже компактний, а для підготовки стабілізатора до безпосереднього використання потрібно лише кілька рухів. На всіх трьох моторах присутні механічні обмежувачі кута повороту, що потрібно взяти до відома перед зйомкою, адже це може стати на заваді при виборі окремих ракурсів, втім, це вирішується завчасним поворотом ручки в просторі.

Зовнішній вигляд DJI OM 4

Якщо разом зі смартфоном ви використовуєте додаткові аксесуари, наприклад, мікрофон або оптику, збоку на магнітному майданчику стабілізатора присутні спеціальні гнізда, призначені для калібрування центру ваги смартфона за допомогою противаги.

Управління стабілізатором DJI OM 4 реалізовано за допомогою трьох кнопок, гойдалки та джойстика. При необхідності швидкість реакції джойстика можна налаштувати через меню, а сам він відповідає за переміщення смартфона вгору-вниз, вправо-вліво, але також, при належному вмінні можна використовувати усі можливості конструкції пристрою, яка дозволяє виконувати навіть діагональні проводки.

Кнопка увімкнення відповідає відразу за кілька функцій, таких як: зміна портретного режиму на пейзажний, перехід в режим очікування, виклик меню швидких налаштувань або перемикання між фото та відео, а також запалювання індикатора батареї у вимкненому положенні. За допомогою курка можна вибрати режим стабілізації, перемкнутися з основної на фронтальну камеру або почати стеження за об'єктом. Кнопка запису та гойдалка зуму відповідають лише за одну дію, щоб не заплутатися під час знімання.

Функціональні можливості стабілізатора

На що здатний кращий стабілізатор для Айфона

З головним своїм завданням, а саме зі стабілізацією камери смартфона при його переміщенні в просторі DJI OM 4 справляється на відмінно. Звичайно ж, щоб досягти кіношної картинки з динамічними сценами та приголомшливою плавністю камери використовується набагато більш габаритне та дороге устаткування, але й досить наївно висувати такі вимоги до смартфона на ручному стабілізаторі. Проте, пристрій дійсно добре згладжує тряску, в тому числі при їзді на велосипеді, скейті або іншому подібному транспортному засобі, а при активації спортивного режиму, вдається знімати динамічні та якісні сцени, навіть в не дуже гарних умовах.

Щоб отримати доступ до всіх можливостей DJI OM 4 необхідно завантажити спеціальний додаток DJI Mimo, він безплатний та відкриває безліч додаткових способів реалізації творчих задумів. Хоча, у деяких відеографів є цілком обґрунтовані претензії до даної програми, на їхню думку, навіть стандартний додаток на iOS володіє більшою кількістю необхідних для 2021 року налаштувань та режимів. Справа тут не в способі стабілізації або електроніці, а саме в особливостях застосування, наприклад, додаток FiLMiC Pro здатен забезпечити достатню професіоналам функціональність та продемонструвати відмінну сумісність DJI OM 4.

Процес зйомки на DJI OM 4

Серед основних переваг DJI OM 4 неможливо не відзначити режим Active Track 3.0, який здійснює спостереження за об'єктом. Він ефективний не тільки в русі, але й при використанні стабілізатора на спеціальній підставці. Таким чином в першому випадку забезпечується свобода переміщення в просторі, що найбільш актуально при веденні зйомки на пересіченій місцевості, а в другому, в якості оператора та людини в кадрі може виступати одна людина, тим більше, що для включення запису можна використовувати жести.

Режим Active Track було суттєво доопрацьовано в оновленій версії стабілізатора, тому камера буде продовжувати слідкувати за об'єктом, навіть якщо він періодично пропадатиме з поля зору, наприклад, сховається за іншим об'єктом, що потрапив у кадр. Не має значення який це об'єкт, людина, просто предмет або тварина, важливо лише, щоб його було можливо виокремити на загальному плані.

Підключення стабілізатора DJI OM 4 к телефону

Програма DJI Mimo пропонує користувачам кілька творчих режимів. У режимі Motion Timelapse потрібно вибрати чотири точки, через які стабілізатор плавно буде переміщати камеру айфона. У режимі Hyperlapse для динамічних сцен стабілізатор здатний утримувати об'єкт в певній точці кадру, підлаштовуючись під його рух за допомогою Active Track.

Крім зйомки відеоконтенту стабілізатор також ефективний і для фотографії, бо тут є режим автоматичної зйомки та склейки панорам. В цілому стабілізатор спрощує процес отримання якісних знімків та дозволяє вийти на новий рівень в даному аспекті. Для активних користувачів соціальних мереж в офіційний додаток було впроваджено невеликий за можливостями, але досить зручний редактор для коротких відеороликів. Це дозволяє швиденько обрати потрібний шаблон та завантажити пост на свою сторінку.

З огляду на ємність акумулятора 2450 мА в DJI OM 4, відгуки власників про реальні показники автономності, можна розраховувати на 15 годин роботи без підзарядки, проте це значення досить відносне, адже багато чого буде залежати від умов експлуатації, наявності додаткових аксесуарів та використовуваних налаштувань. У стабілізаторі використовується роз'єм USB Type C, тому його легко можна зарядити за допомогою павербанка, знімаючи тим самим питання про автономність.

Особливості роботи з стабілізатором

DJI OM 4 - купити

Стабілізатор DJI OM 4 відмінно виконує свою першорядну задачу, пристрій здатний виправляти багато операторських помилок та виводити якість зйомки на новий рівень. Серед усього розмаїття ручних стабілізаторів для смартфонів DJI OM 4 безперечно знаходиться на провідних позиціях. Пристрій демонструє стабільну роботу, має стильний дизайн та володіє одним з кращих наборів функціональних можливостей.

Ваша оцінка: