Я шукаю...

В Україні щорічно викидаються мільйони тонн упаковки

Сміття в Україні

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Проблема сміття в Україні

Щорічно на звалищах з’являється кількість сміття, яка не підлягає розкладенню, тому в останні роки перед нашим суспільством постає проблема сміття в Україні. Понад 2 мільйони пакувань опиняються на смітниках. Зазвичай такі звалища знаходяться в лісі або на відкритій місцевості на кшталт полігонів. Вони негативно впливають на флору та фауну, заважаючи мешканцям лісу та рослинам безперешкодно розвиватися. Експерти відзначають, що на цей момент офіційні полігони зі сміттям займають близько 4% від всієї території України.

Попри складну ситуацію зі сміттям в Україні, є міста, у яких відходити намагаються значно мінімізувати. Прикладом такого міста є Кременчук, де вулиці перебувають в чистоті, а в будь-якій точці населеного пункту можна знайти сортувальні контейнери для відходів. Мер міста Віталій Малецький розповідає про історію таких позитивних змін. Всі зміни почали відбуватися ще понад 10 років тому, проте влада міста навіть не думає зупинятися на досягнутому і продовжує будувати сортувальні майданчики та замовляє нові контейнери для роздільно збору сміття.

Сміття в Україні

Серйозні зміни в житті мешканців почалися ще у 2010 році, коли колишній мер Олег Бабаєв зініціював купівлю нової комунальної техніки, ремонт доріг та місць для відпочинку мешканців. Також протягом двох місяців населення Кременчука активно допомагало приводити пам’ятники та парки до ладу.

Хоч місто і знаходиться в хорошому стані, боротьба з відходами досі не припиняється. Влада намагається залучити якомога більше екологічних ініціатив, які покращували б будні мешканців. Нещодавно вулиці міста побачили автопилосос, який відповідає за зволоження дороги та прибирання пилу з зони перед бордюром. У місті відсутня лінія для сортування, проте роздільний збір сміття допомагає знайти відходити, які можна спресувати та відправити на спеціальні заводи для перероблення.

Сміття в природі: як звалища впливають на флору та фауну

Доволі часто різні компанії займаються несанкціонованим вивезенням сміття та залишають його на природі. Зазвичай для таких цілей використовують заглиблення на кшталт ярів та балок. Головна відмінність таких звалищ від обладнаних полігонів для зберігання відходів – відсутність систем, які відповідають за захист природних ресурсів.

Сміття в Україні

Варто прочитати: Радіація в iPhone - правда чи вигадка?

Таким чином несанкціоновані звалища спричиняють забруднення ґрунтових вод та утворення біогазів чи фільтратів, які шкодять природі.

Загалом проблема сміття в лісах постає доволі гостро останні десятиліття. Раніше вся продукція пакувалася в скло, папір або залізо. Кожна з цих пакувань підлягає переробленню, на яку можна було здати матеріал  в будь-якому місті. Оскільки останнім часом наше суспільство призвичаїлося до пластикового пакування, яке майже не розкладається, проблема поліетиленових відходів значно зросла.  

Часто трапляються ситуації, коли заповнені балки підпалюють, у результаті чого відбувається забруднення повітря та води в ґрунті. Один поліетиленовий пакет спричиняє викид цілого ряду хімічних сполук, які шкодять не тільки природі, а й людському здоров’ю. У звичайних побутових речах знаходяться такі речовини як:

  • солі заліза, свинцю та цинку
  • ртуть
  • пестициди
  • розчини
  • фарбники.

Їхні токсичні властивості отруюють ліс та його атмосферу, а отруєне повітря та вода повертаються у наші будинки. Навіть невелика кількість сміття зі схожими речовинами може негативно вплинути на екосистему. Ще один мінус сміттєзвалищ – ненавмисне винищення тварин. Нерідко можна побачити фотографію, на якій птах встромив дзьоб в пластикове кільце з-під пляшки, а вовк заплутався в поліетилені.

Сміття в Україні

Такі речі напряму пов’язані з можливістю харчуватися та повноцінно функціонувати в лісовій фауні. Також накопичення сміття спричиняє виділення важких газів на кшталт метану. Усі пакування повинні перероблятися, інакше вони стають джерелом неприємних запахів та газів.

Ініціатива влади та перероблення сміття в Україні   

Важливим кроком для збереження нормального екологічного становища України є перероблення сміття. Проте важливо, щоб відповідні організації також урегульовували роботу конкретних підприємств. Так у Міністерстві захисту навколишнього середовища і природних ресурсів вирішили, що необхідно правильно організувати роботу компаній та запустити проєкт, який за це відповідатиме. У зв’язку з цим Роман Абрамовський, голова міністерства, заявив, що найближчим часом в Україні працюватиме організація розширеної відповідальності для підприємств. Також голова повідомив, що раніше на території Євросоюзу до схожих організацій компанії долучалися на добровільних засадах. Також Абрамовський вважає позитивним запуск такої організації ще до залучення галузевого законодавства.

Якщо ця система правильно функціонуватиме, то в майбутньому залучення схожих організацій до роботи призведе до перероблення більше ніж 4 мільйонів тонн пакування та інших відходів. Ця ініціатива допоможе очистити природу від 12 мільйонів кубометрів зайвого сміття. Ще один позитивний момент таких організацій – створення нових робочих місць та забезпечення близько 20 тис. жителів України постійною роботою.

Сміття в Україні

Читайте також: Поради для збереження природи. Екологічна ситуація в Україні

Головне, що потрібно розвивати для покращення стану навколишнього середовища – це екологічна свідомість українців. Усі повинні знати, як треба обходитися зі сміттям, яке не розкладається. Не менш важливими є організації для контролю підприємств та введення більшої кількості сортувальних центрів. Навіть прості контейнери для роздільного збору сміття, розташовані поблизу будинків, були б корисними для мешканців. Якщо ви хочете власноруч допомогти екології, радимо задуматись над купівлею відновленого iPhone та звернутись у наш магазин Apple.

Ваша оцінка: