Я шукаю...

Переваги і недоліки концепції ZeroWaste

ZeroWaste

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що таке Zero Waste?

Під цим новомодним словом розуміють громадський рух за повну відмову від відходів. Для цього є причини. Площа, яку займають сміттєзвалища, з кожним днем ​​збільшується. Звалища займають посівні площі, забруднюють навколишнє середовище. Для багатьох міст, в т. ч. і для Львова, звалища стають суттєвою проблемою.

 ZeroWaste1

Через те, що багато держав не приділяють достатньо уваги зниженню рівня відходів, громадськість вирішила взяти ситуацію під свій контроль. Боротьба за чистоту навколишнього середовища починається з самого себе. Якщо кожна людина скоротить свій рівень забруднення природи до мінімуму, світ стане чистішим.

Концепція ZeroWaste

ZeroWaste перекладається як нуль відходів. Прихильники громадського руху закликають скоротити рівень відходів до нуля.

В основі концепції лежать 5 базових принципів:

 • відмова;
 • скорочення;
 • повторне використання;
 • перероблення;
 • компостування.

Дізнаймось, як кожен з них можна впровадити в життя.

Відмова - філософія цього принципу полягає в переосмисленні. Пропонується відмовитися від придбання непотрібних речей.

Скорочення - цей принцип пропонує звести споживання до мінімуму, прибрати все непотрібні витрати. Як багато у нас речей, без яких ми можемо обійтися. Вам цілком вистачить 5 пар штанів, не потрібно купувати 20.

 ZeroWaste2

Повторне використання - у світі вироблено стільки одягу, предметів меблів, що їх вистачить не на одне покоління. Промисловості вигідно щоб купувалися нові речі, а не повторно використовували старе. Хоча зараз можна придбати б/у речі в гарному стані.

Перероблення - цей принцип говорить про те, що переробляти потрібно все що можна, але в межах розумного. Багато матеріалів втрачають свої властивості після декількох циклів перероблення.

Читайте також: Гра Limbo для iPhone: Як скачати, огляд, особливості

Компостування. Компост - найкраще добриво для землі. З цієї причини, все що може бути перероблено, повинно бути повернуто в землю. Органічні відходи потрібно відокремлювати від інших і утилізувати окремо.

Перші кроки Зеро вейст

Якщо вам припала до смаку ідея ZeroWaste, проаналізуйте свій спосіб життя. Які основні відходи вашої сім'ї? Швидше за все це будуть пластикові пакети, залишки їжі, упаковки та ін.

 ZeroWaste3

 • Тепер подумайте, як ви будете сортувати сміття: що будете компостувати, а що утилізувати.
 • Наступний крок - заміна всіх одноразових виробів багаторазовими.
 • Один з головних джерел сміття - це пластикові пакети. Для походу в магазин придбайте багаторазові сумки з тканини, а пластикові пакети замініть мішечками з тканини або паперу.
 • Для води замість пластикової пляшки використовуйте багаторазову флягу.
 • Замість одноразових стаканчиків перейдіть на гуртки.
 • Одноразові серветки змініть на хустки багаторазового використання. Поступово, аналізуючи свій уклад, можна змінити дуже багато.

З усім тим, як би ви не старалися, не всі речі вдасться утилізувати. Деякі з них вимагають спеціальних умов перероблення. В першу чергу, це батарейки та ртутні лампи. Знайдіть у вашому місті пункти їх утилізації.

Якщо у вас залишилися старі речі, зовсім не обов'язково їх викидати на смітник, віддайте їх в незаможні родини. Збором старого одягу часто займаються церкви.

Подарувати або продати старі меблі або одяг можна на сервісах безкоштовних оголошень, на зразок OLX.

Намагайтеся купувати екотовари. Їх можна знайти в спеціалізованих магазинах.

Критика ZeroWaste

Завжди потрібно дізнатися і протилежної думки. Чи всі так ідеально, як пропагують прихильники ZeroWaste? Почуймо, що говорять скептики руху.

 ZeroWaste4

Скептики звертають увагу на однобокість руху. Так, сміття - це проблема, вважають вони, але це не єдина і навіть не найважливіша проблема. ZeroWaste не бере до уваги забруднення природи шкідливими речовинами, які, часом, можуть бути набагато небезпечніше побутових відходів.

Скептики ZeroWaste пропонують переходити на вищий щабель усвідомленості. Йдеться про LowImpact, скорочення екосліду у всіх сферах життя. Ця концепція пропонує купувати місцеві продукти, щоб знизити забруднення, пов'язане з їх доставкою, намагаються не літати на літаках, купувати одяг в комісійних магазинах, віддають перевагу екологічно чистим товарам. Більшість шанувальників цієї теорії дотримуються вегетаріанства, не носять шуби, одяг і взуття, яка виготовляється зі шкір тварин та ін. Така концепція нам здається більш правильною.

 ZeroWaste5

А як йдуть справи в Apple? Скажемо відразу, в компанії роблять все, щоб залишити якомога менший екослід. В одній з наших наступних статей ми напишемо про це більш детально.

Дізнайтесь більше: Айфон не вмикається що робити - гайд

Ваша оцінка: