Я шукаю...

Компанія Apple вирішила видалити з MacBook функцію Touch Bar, але перенести її в iPhone

Сенсорна панель Touch Bar на MacBook

Більшість людей чекає важке випробування, адже Apple вирішила повністю видалити Touch Bar з MacBook та перенести в iPhone. Це обумовлено тим, що деякі користувачі абсолютно проти даної функції й просто з нею миряться. В цьому ж році клавіші повинні повернутися на своє початкове місце, що стане оптимальним рішенням. Через мінімальну увагу та велику кількість помилок панель приречена. Елементи, мінливі виходячи з різних варіацій, нікуди не дінуться.

Перенесення Touch Bar з MacBook на айфон

У 2020 році пішли чутки про розробку другої версії: курсор, меню та кнопки повинні стати більш тактильними, тобто ними можна буде скористатися наосліп, не відриваючись від монітора. Досить відірватися на пару секунд, щоб просто переконається, що застосовується необхідний набір.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Що таке Touch Bar на MacBook та навіщо потрібна панель

Варто зрозуміти, що таке Touch Bar на MacBook. Опція є сенсорною OLED-панеллю, яка в наявності на комп'ютерах даної марки. Вона розташована на клавіатурі вгорі, має вигляд зручних елементів та ярликів управління виходячи з виконуваних завдань.

Під час запуску показуються нестандартні кнопки: вимкнути звук, гучність, яскравість та siri. Крім цього панель оснащена й стандартними деталями, призначеними для управління: фото, карти, пошта, календар та інше. Завдяки даній опції можна відповідати на дзвінки або дзвонити, отримувати текстові повідомлення.
Варто прочитати: Intel: MacBook Pro не підходить для комп'ютерних ігор

У таких програмах, як Safari або Пошта, вона може змінювати Touch Bar. Для цього слід виконати кілька кроків:

  • вибрати «вид»;
  • розділ «налаштування».

Після цього на екрані спливе вікно з різними налаштуваннями, в якому надається можливість підібрати елементи для управління. Застосування панелі допомагає оптимізувати робочі завдання, адже набагато простіше доторкнуться до неї, ніж шукати на екрані будь-які ярлики. Іконки дозволяють виконувати певні процеси. Завдяки натисканню на них можна підібрати алгоритми експлуатації панелі, персоналізувати процес під індивідуальні потреби.

 Налаштування панелі Touch Bar

Додавання панелі Touch Bar в айфон

Компанія Apple вирішила додати Touch Bar в iPhone. Реалізації на MacBook стала поганою ідеєю: якби твердження та створення відбувалися за певними правилами, вона не змогла б замінити основні активні кнопки. Під час друкованого процесу не всі дивляться на клавіатуру, велика частина людей друкує наосліп, дивляться тільки на монітор (даний метод є найкращим та продуктивним). Зображення панелі та такий друк ніяк не можуть бути сумісні. Так чому ж яблучні правила були порушені? Ще коли Стів Джобс озвучив ідею переходу на процесори Intel, компанія знала про те, що їх прийдеться евакуювати. Десь у 2005 році розробники прийняли рішення про створення спеціальних чіпів для мобільних пристроїв.
Цікава інформація: Міфи про смартфони які досі вводять користувачів в оману

Історія появи Touch Bar почалася ще з вересня 2016 року. Філ Шиллер звинуватив фізичні клавіші в старості, сказав, що вони повністю відстали від прогресу. Дана заява викликала бурю емоцій та купу обурених коментарів. На той момент всю увагу отримав MacBook Pro, крім Touch Bar було розроблено ще кілька різних інновацій. Судячи з усього, всі нововведення в нинішньому році скасують, ми повернемося в вересень 2016, правда, з новими внутрішніми чіпами та на найвищому рівні.

Всупереч наявності грубих помилок та повну відсутність спроб що-небудь виправити, опція стала вельми корисною. У деяких творчих програмах вона просто незамінна. Чи буде вона плідної для айфона складно сказати.

Причиною видалення Touch Bar на MacBook є те, що Apple вирішила: комфорт декількох відсотків не вартий того, щоб повністю залишати елемент, яким більшість не користується. Попросту кажучи, з десяти осіб панеллю користується максимум один. Після виходу опції багато порівнювали її з фізичними функціональними клавішами, для деяких вона стала корисною. Досить-таки немаленька кількість людей знайшла переваги в деяких функціях. Скаржилися ті, хто звик до сліпого друку, та ті, що користуються тільки стандартною клавіатурою.

Переваги Touch Bar

Навіщо Touch Bar був впроваджений на MacBook

Презентація панелі мала вельми органічний та поважний вигляд. Насправді ця опція корисна тільки під час запуску спеціальних програм, наприклад, браузера Safari. Показуються такі кнопки, як назад, пошук, вибране, виправлення тексту. Для новачків або не просунутих користувачів функція дійсно може принести користь: не потрібно шукати в меню серед схожих одна на іншу опцій. Люди, які друкують сліпим методів, навряд чи звернуть увагу на чудовий зовнішній вигляд кнопок. Вони звикли до контурів клавіш, управлінням за допомогою мишки та навряд чи захочуть переучуватися.

Під час запуску відео браузера панель змінює зовнішній вигляд, показується повзунок перегляду. При навігації зображення не перекриваються, будь-яку форму рекламного ролика можливо перемотувати завдяки повзунку. Продавці рекламної продукції швидко адаптувалися, та ролики знову доводиться повністю дивитися.

На жаль, панель підтримують не всі програми (в деяких ситуаціях, щоб відрегулювати гучність, необхідне додаткове клацання). Користуватися сенсорною панеллю наосліп нереально, адже повністю відсутній тактильний зв'язок. Не дивно, що Apple вирішила її повністю прибрати та перенести на смартфон.

Друзі, цікавить техніка Apple iPhone? Радимо купити Айфон 10, адже це революційна модель з технологією розблокування Face ID.

Зміна налаштувань сенсорної панелі

Якщо ваш комп'ютер оснащений Touch Bar, надається можливість вибору кнопок, які будуть зображені на панелі. У деяких програмах можна налаштувати проєктор, додавати бажані клавіші для управління необхідними діями та опціями. Щоб змінити налаштування, слід:

  • Вибрати розділ меню, пункт «системні налаштування», далі натиснути «клавіатура» (натиснути).
  • На панелі клацнути на меню, що спливає, вибрати необхідний об'єкт для зображення.
  • Натиснути та деякий час утримувати FN, те ж саме зробити зі знаком кола в решітку. У меню вибрати дію, яка виконуватиметься під час утримування та натискання клавіші.

 Зміна налаштувань Touch Bar

Для зміни смуги Control Strip дотримуйтесь спеціальної інструкції:

  • Вибрати меню, потім зайти в системні налаштування розділ «клавіатура», натиснути на нього.
  • Після цього клацнути «налаштування смуги».
  • Далі виконати одну із запропонованих дій. Перше – додавання, за допомогою миші перетягнути кнопку з дисплея на смугу. Друге – перестановка, кнопка перетягується в потрібне місце за допомогою пальця. Третє – видалення, виконується точно так же, як додавання кнопки.
  • Завершальний етап полягає в натисканні на кнопку "готово".

Якщо спробувати запустити будь-яку програму, на панелі з'явиться безліч різних повзунків та кнопок. Якщо ви захочете виконати запуск стороннього додатка, то панель перетворюється в повністю марну (порожня область, що знаходиться над клавішами). Відсутність тактильних кнопок може привести до негативних наслідків. Наприклад, якщо випадково доторкнутися до віртуального варіанту, можна відправити недописане повідомлення або лист. Кожна людина сама вирішує, користуватися йому даною опцією чи ні. Але з огляду на те, що вона буде видалятися, перед нами скоро не буде стояти даний вибір.

Також рекомендуємо прочитати ще більше цікавих новин Apple.

Ваша оцінка: