Я шукаю...

Як швидко та просто ідентифікувати пісню на iOS без запуску Shazam

Shazam

Пару років тому «яблучники» придбали британський стартап Shazam, який створює додаток с такою ж назвою, що може ідентифікувати усю музику. Але з того часу багато користувачів чекали, що «Shazam» почне розпізнавати мелодії, як тільки до них можна буде торкнутись. Деякі навіть питали у Siri відносно пісні, але не завжди система вгадувала.

Але коли пристрої Apple отримали операційну систему iOS Shazam зробили системною утилітою. За допомогою цього сервісу можна пізнати, що за пісня вмикається в навушниках, чи в програвачі CarPlay. Але для того, щоб це зробити треба виконати деякі кроки. Про це все в нашому матеріалі.

Друзі, компанія ICOOLA рекомендує усім, хто хоче вперше скористатися пристроєм Apple iPhone купити айфон 7, адже саме ця модель найдоступніша в ціні.

Shazam

Також варто прочитати: Що таке опція «Фокус».

Як увімкнути автоматичний Shazam

Чотирнадцята та подальші версії iOS мають Shazam за системну програму. В попередніх версіях такий застосунок навчився ідентифікувати пісня, які відтворюються на пристрої за допомогою додатку.

Щоб запустити функцію Shazam на ранніх версіях iOS треба:

 • Завантажити та встановити на гаджет Shazam
 • Нажати та утримувати кнопку запуску до того, як не буде активований режим автоматичної ідентифікації
 • Далі треба вийти із самого додатку та запустити пісню або кліп, який Ви хочете розпізнати. Цікаво, що система може розпізнати навіть запис, зроблений за допомогою диктофона.
 • Дочекатись закінчення процесу розпізнавання та знайти пісню в Інтернеті за посиланнями, які пропонує сервіс.

На думку експертів, запровадження Shazam на чотирнадцятій версії iOS – це дуже гарна «фішка», якої багатьом власникам айфонів та айпадів не вистачало. Але той факт, що «яблучники» все ж таки прислухалися до побажань народу, свідчить про те, що компанія турбується про своїх споживачів. Також автоматичне розпізнавання можна зробити ще більш комфортним, якщо воно буде активоване дотиком до задньої кришки Вашого гаджету.

Не знаєте, який айфон обрати, радимо купити Айфон 10 бу, адже саме ця модель викликала найбільший ажіотаж серед користувачів Apple.

Shazam

Як швидко запускати Shazam

Для активації опції швидкого запускає Shazam за допомогою дотику до задньої кришки айфону треба виконати декілька нескладних дій:

 • По-перше, треба запустити додаток «Швидкі команди» та знайти у пошуку застосунок Shazam.
 •  По-друге, додати програму до переліку своїх швидких команд.
 •  По-третє, зайти у вікно «Налаштування» перейти до пункту «Універсальний доступ» та обрати опцію «Дотик».
 • По-четверте, Увімкнути параметр «Торкнутись ззаду» та ввести до нього швидку команду Shazam.

Після цього, коли користувач буде дивитись відео або слухати музику, то йо треба лише двічі торкнутись до задньої стінки айфону, щоб запустити автоматичну ідентифікацію треку, що відтворюється. Але треба знати, що такий спосіб працює не дуже добре, а функція дотику реалізована не на всіх смартфонах Apple.

Shazam

Шукаємо назви пісень за посиланням або mp3-файлу

Якщо на пристрої є файл формату mp3 або диктофонний запис, то його можна також розпізнати. Для цього є один перевірений метод з Інтернету. Для цього треба скористатись сервісом AudioTag.info, куди та треба завантажити вказаний файл.

Але якщо користувач має пряме посилання на пісню, то можна і його туди вкинути. Але треба зазначити, що посилання має бути саме на файл, а не на сторінку, яка пропонує послухати цю пісню.

Далі треба просто ввести в поле певну фразу та отримати результат. Тобто, таким чином, можна розпізнати пісню, не запускаючи Shazam.

Екзотичні альтернативи Shazam

В Інтернеті є ще декілька сервісів, за допомогою яких ідентифікуються мелодії. Користувач сам може їх розпізнати, якщо грати на екранній клавіатурі. Для цього винайшли сервіс Ritmoteka.

Також можна ще розпізнати мелодію, якщо запустити сервіс Musicpedia. Власник айфону грає пісню на екранному піаніно, а сервіс таким чином її розпізнає.

Радимо прочитати про режим енергоощадження, запрограмований компанією Apple.

Shazam

Інші сервіси для пошуку музики

Також в Інтернеті є декілька музичних сервісів, які можуть бути альтернативою Shazam. Серед них треба виділити наступні:

 • SoundHound. Цей додаток дозволяє лише сказати: «Добре, а що це за пісня?» і далі користувач отримує відповідь. Також на цьому застосунку є помаранчева кнопка, яка запускає ідентифікацію пісень в режимі реального часу.
 • Genius. Ідентифікує не тільки пісню, а й знаходить сам текст та відео, якщо останнє є в Інтернеті та в наявності. Також можна поділитись треком с друзями, які теж використовують сервіс.
 • Musicxmatch. Це музичний програвач, який ще розпізнає пісні. Він також демонструє тексти пісень та має найбільшу базу на ринку.
 • MusicID. Швидко розпізнає пісню. Треба лише торкнутись на кнопку мікрофона в додатку. Після цього застосунок надасть усю інформацію, кліп при наявності та схожі варіанти треків.

Виходить, що не тільки Shazam можна використовувати для ідентифікації треків. Для цього є декілька служб, які нічим не гірше сервісу від британського стартапу, який зараз входить до структури Apple. Тому, якщо не подобається Shazam, то можна використати ці програми, або пошукати інші.

Лайфхаки від користувачів Шазам

Але можна не використовувати інші програми та Shazam, щоб розпізнавати пісні. І тут можна скористатись досвідом досвідчених власників айфонів та айпадів, які ці засоби вже давно протестували.

Один з користувачів на форумах повідомив, що достатньо в айфон сказати «Сірі Shazam», і далі смартфон буде слухати та визначати пісню. Також за допомогою Siri можна зробити запити, спитавши що за пісня, і сама програма знаходить трек.

Інші користувачі кажуть, що просто говорять в смартфон «Shazam» і далі сервіс ідентифікує пісню. Також в режимі реального часу можна запитати у смартфона, що за пісня відтворюється, і тоді телефон за допомогою Shazam знаходить та ідентифікує трек. Але повторимось, цей метод працює тільки в режимі реального часу.

Є ще один користувацький лайфхак. На айфоні треба запустити YouTube та знайти шторку з панеллю налаштувань. Дали треба натиснути на Shazam. І тоді на екран буде виведено повідомлення про пісню.

У підсумку скажемо, що окрім Shazam на iOS можна скористатися іншими інструментами, щоб постійно не включати цю програму. Якщо Ви знайшли, як зробити Shazam у фоновому режимі, але Вас щось не влаштовує, то можна завантажити інші сервіси, або скористатися програмами з Інтернету, які вказані вище.

Ваша оцінка: