Я шукаю...

Apple отримує прибуток від шахрайських додатків, говорить розробник

фотографія app store

Від шахрайських додатків страждають не тільки великі компанії й звичайні користувачі, а й розробники інших програм на платних сервісах. Сьогодні ми розповімо вам про несправедливість та схеми, які використовують для обману чесних девелоперів.

Не так давно про один з випадків шахрайства розповів програміст Коста Элефзеіру (Kosta Eleftheriou). За допомогою нескладних підрахунків програміст дізнався, що за рік з його прибутку віднялося близько двох мільйонів доларів. До того ж ця проблема торкнулася й інших розробників програмного забезпечення. Ця безперечно сумна історія не може не викликати обурення як у програмістів, так і у звичайних користувачів. Отож, як саме це сталося і до чого тут AppStore?

компанія епл

Коста Элефзеіру є розробником програми з клавіатурою, що призначена для Apple Watch. Звісно ж, як будь-яка людина, яка горить своєю справою, програміст витратив на цей застосунок дуже багато ресурсів. Він знаходив все новіші й новіші можливості для вдосконалення свого творіння і з кожним місяцем додаток ставав кращим. Додаток був створений для того, щоб в першу чергу пришвидшити процес набору тексту на розумному годиннику і бути набагато зручнішим, ніж усі аналоги в App Store.

Одразу ж після публікації в App Store, користувачі оцінили те, на що здатна програма і вже за короткий проміжок часу додаток вибився в топ. Алгоритми автозаміни – найскладніша частина всього процесу розробки, адже саме вона дозволила юзерам Apple Watch друкувати майже з такою самою швидкістю, як на iPhone. Це змусило усі аналогічні програми відійти на задній план.

Читайте також: Експерти iFixit розібрали Apple Air Tag

Коста пишався своїм творінням і хотів, щоб воно отримало достатньо уваги, тому невдовзі програміст зняв короткий ролик, який цілком розкривав усі можливості додатка. Після перегляду цього відео користувачі мали змогу самотужки оцінити функціонал програми й завантажити цей додаток. Більшість людей визнало застосунок справді корисним, тому його почали активно купувати в App Store. Здавалося б, що про кращу історію успіху годі й мріяти, проте все сталося зовсім не так, як очікував Коста.  Через велику кількість позитивних відгуків розробник вже готувався підправляти деякі неполадки й поступово додавати нові можливості. Проте він навіть не уявляв що саме чекає на нього далі.

значок епстор

Шахраї відразу після публікації програми створити її абсолютну копію. Щоправда, вони скопіювали інтерфейс, проте всередині додаток залишався пустим і не працював належним чином. Все, на що був здатен застосунок – демонстрація зображень на годиннику. Своє творіння злодії розмістили в App Store і почали інтенсивну рекламну компанію, яка мала привабити покупців з таких соціальних мереж як Facebook та Instagram. Що найгірше в цій ситуації, шахраї навіть не посоромилися використати ім’я справжнього розробника програми й відео, яке він фільмував для наочної демонстрації функцій.

Ви можете запитати: «Як користувачі не помітили, що їх обманюють?». Все просто: шахраї подбали й про цей момент, тому замість справжнього функціоналу додатку, після запуску відкривалося вікно з написом «Розблокувати зараз». Звичайні покупці App Store, звісно ж, не знали, що потрапили у пастку і таким чином оформлювали підписку, яка коштує 416 доларів на рік.

гаджети епл

У додатка, як і у будь-якого іншого продукту, який знаходиться в Apple Store є сторінка з відгуками. Чому ж таку схему відразу не розкусили й користувачі не почали масового жалітися на відвертий обман? Це шахраї, на жаль, теж передбачили, тому заздалегідь замовили чи немало фейкових відгуків з відмінними оцінками, які були націлені на те, щоб похвалити всі «хороші» якості їхньої пустої програми. Найцікавіше те, що мова в цих коментарях йшла про опції та інструменти, яких навіть не існує в оригінальному застосунку. Дехто писав про те як чудово програма допомагає у роботі з терміналом, дехто приплітав Windows та гарячі клавіші цієї операційної системи. Доходило й до того, що фейкові юзери писали про те, як чудово програма, призначена для розумних годинників, підійшла для їхніх айфонів. Подекуди можна було навіть знайти абсолютно ідентичні відгуки, у яких відрізнявся тільки користувач, який їх публікував.

Не подумайте, що справжні користувачі не писали ніяких відгуків на це творіння шахраїв. Якщо ретельно пошукати й погортати стрічку з коментарями, можна знайти справжні думки деяких юзерів, які поставити додатку найгіршу в App Store оцінку. Обурені користувачі повідомляли, що програма насправді не має перед собою ніякої цілі окрім списання шалених грошей з їхньої картки. На жаль, справжні відгуки дуже легко губляться у морі куплених рецензій, тому знайти їх доволі проблематично.

твіт кости

Фейкові рецензії допомогли шахраям не тільки приховати справжню суть підробки, а ще й вивести додаток в топ продуктів App Store. Оригінальна програма губиться десь внизу списку і на її місце приходить її пустий аналог. Нагадаємо, що злочинці не посоромилися використовувати ім’я справжнього девелопера, тому не дивно, що для репутації Кости це стало справжнім ударом. Мало того, що програміст втратив левину долю чесно зароблених ним грошей, ще й користувачі почали звинувачувати його у всіх своїх бідах. Звісно ж, такий скандал змусив більшу кількість людей відмовитися від застосунку, що змусило Косту понести за собою значну втрату аудиторії. Не варто забувати, що цей молодий чоловік чесно виплачував гроші за свій профіль в App Store і віддає чималий відсоток свого прибутку компанії Apple.

На жаль, це не перша ситуація такого характеру, яка трапляється за час існування App Store. Злочинці навмисно створюють пусті версії популярних програм, роблячи ставку на те, що люди завантажать додаток, про який хоч щось чули, і накручують фейкові рецензії, серед яких майже нереально знайти думки справжніх користувачів. З невідомої нам причини Apple досі не може вжити заходів, які повністю приберуть такі додатки з каталогів. Навіть скарги користувачів ніяким чином не можуть вплинути на ситуацію, оскільки відповідальна за нормальне функціонування додатків сторона App Store просто перенаправляє їх до ботів, які здатні вирішити винятково технічні проблеми.

знак довіри

Іноді Apple все ж прислуховується до великої кількості скарг, після чого прибирає шахрайські додатки з каталогів. Проте злочинців це не зупиняє, адже вони просто створюють нові програми та акаунти, продовжуючи наживатися на чесних користувачах.

Вам також може бути цікаво: Інсайдер розповів, коли вийде iPad mini 6 – сучасний дизайн і основні характеристики

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ваша оцінка: