Я шукаю...

JingOS - прямий конкурент iPadOS на базі Ubuntu

пінгвін у вікні

У світі планшетів кращими вважаються iPad. Конкуренти, що працюють на Android або Windows явно відстають. В першу iPad підкупають інтуїтивністю і простотою управління. Група програмістів не могла залишити це без уваги. Вони врахували ці особливості та зробили програму, яка по своїй простоті й зручності нагадує iPad. Що у них вийшло? Давайте розберемося.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

JingOS - операційна система на базі Ubuntu

JingOS - це нове програмне забезпечення на базі Ubuntu. Воно було створено спеціально для того, щоб скласти конкуренцію iPad. Розробники обіцяють рівень функціональності не гірше, ніж у «яблучних» конкурентів. Її батьки-засновники, команда розробників з Китаю. Так що цілком можливо, що саме незабаром JingOS буде встановлюватися на планшетах, виготовлених в Піднебесній. Спочатку операційна система створювалася виключно під планшети.

пінгвін біля планшету

Надалі, якщо вона себе добре зарекомендує, розробники хочуть розширити її можливості та створити варіанти для інших гаджетів. Подейкують, що розробники вже зараз створюють JingOS і для смартфонів.

Творці поставили перед собою завдання зробити такий додаток, яке зрівняє планшет з персональним комп'ютером. Вони позиціонують JingOS, як розробку для тих, кому потрібно працювати в дорозі. Принцип, який лежить в основі нової операційної системи - це простота.

Вам може бути цікаво: Особливості безкоштовної версії WPS Office для смартфонів iPhone

Огляд JingOS

Почнемо огляд з системи управління. Хоч іконки тут відмінні від дітища Apple, але принцип роботи нічим серйозно не відрізняється. Наступне, що впадає в око - це шторка управління, вона закриває значну частину екрану - це цілком зручно.

скрін джинг ос

Вікно багатозадачності тут реалізовано не надто елегантно. Виникає враження, що розробники забули упакувати фрагмент коду в красиву оболонку.

У нижній частині екрана розміщений блок з відкритими додатками, іконка заряду, пульт управління - все нагадує iOS.

JingOS сумісна з мишкою і клавіатурою. Є тут і сенсорний режим управління.

Переваги JingOS

Перевага JingOS в її багатозадачності. Її можна встановити на будь-який планшет. Так що ви цілком можете її протестувати на вашій «старенькій».

джинг ос на планшет

У JingOS всюди з усіх щілин видно iPadOS. Китайські розробники її просто скопіювали. Хоч зовнішній вигляд іконок тут відмінний, концепція однакова. Це непогано, iOS цілком гідна операційна система. Мова про те, що розробники з Китаю не придумали нічого самостійно.

Як працює JingOS

Ми вважаємо, що JingOS потребує ще доробок. Інтерфейс працює ще недостатньо плавно. Не всі програми відкриваються миттєво. Не завжди є своєчасний відгук. Так що можна сказати що є певні незручності.

До візуальної сторони програми нарікань немає. Виглядає вона цілком презентабельно.

джинг ос й рука

Чи чекає успіх JingOS? Поки говорити про це рано. Зараз у світі операційних систем для планшетів безроздільно панує iOS. JingOS - вельми проста і зручна програма. Вона спочатку створювалася для управління пристроєм з сенсором. Зараз є певні недоробки, які найближчим часом будуть усунені. Якщо розробникам вдасться це зробити, у операційної системи будуть перспективи.

Читайте також: iMovie – технологія майбутнього

Ваша оцінка: