icoola
Ремонт iPhone
Купити iPhone
Продати iPhone
Trade-in
Реферальна програма
Магазин Apple / новини Apple / Найкращі програми для обробки фотографій
12 Лютий 2021

Найкращі програми для обробки фотографій

Топ 10 найкращих фото редакторів на думку ICOOLA.

Елеонора Русановська

Коли людина бачить щось гарне, їй обов'язково хочеться це зберегти в пам'яті.  Під руки часто попадається камера смартфона.  Яке ж буває розчарування, коли бажані знімки виходять тьмяними, невиразними, розмитими. Як би ви не намагалися вгадати з освітленням, положенням і зробити кадр, пам'ятайте, що жоден професійний фотограф не обходиться без фото редакторів.

Для отримання якісних знімків не потрібна новітня дзеркальна фотокамера. Сучасні телефони оснащені різними фото модулями й системою автоматичного підбору функцій в залежності від умов. Про різкість знімків більше не варто турбуватися. Не зважаючи на це, дбайлива обробка та коригування деяких моментів завжди необхідне.

Якщо у вас фірмовий магазин, блог, або звичайний профіль в Instagram, вам обов'язково потрібні красиві, привертають увагу фотографії.  Нижче ви знайдете додатки, які обов'язково допоможуть вам у досягненні мети:

Вбудований редактор Apple

Самий банальний спосіб обробити фотографії для власників iPhone.  Який максимум можна з нього витягти?

Плюси:

 • Доступний і простий у використанні.  Безкоштовний. Не має потреби в звантаженні додаткових програм.
 • Прив'язаний до Apple і дозволяє швидко синхронізувати оброблені знімки між пристроями системи без сторонніх маніпуляцій.  При цьому зберігається якість фото.
 • Редагувати фото можна великою кількістю параметрів. У доступі є налаштування експозиції, світла, тіні, насиченості, різкості, видалення чорних крапок, деталізація і шумозаглушення.
 • Обробляє файли з форматами RAW, TIF, HEIC і JPEG.
 • Доступні фільтри дозволяють змінювати температуру фотографій або надавати їм відтінки чорного і білого.
 • В редакторі можна обрізати фото до обраного співвідношення сторін, повернути фото або зробити дзеркальне відображення.
 • Крім того, він дозволяє малювати і писати на картинках за допомогою вбудованих інструментів: маркер, ручка, ластик і т. д.

Мінуси:

 • При редагуванні файлів RAW створюються видимі недоліки.  Наприклад, тіні стають нерівномірно яскравішими.  У редактора спостерігаються проблеми з обробленням деталей.
 • Стислі файли виглядають краще, але і тут робота алгоритмів слабкіше, ніж в спеціальних програмах для ретуші фото.

Проте, фоторедактора від Apple достатньо для невибагливого користувача.

Snapseed

Один з найбільш просунутих додатків.  Уявіть собі, ви сидите в ресторані, в красивому вбранні, приємному освітленні й відчуваєте себе на мільйон.  Ви прибрали все зайве, створили композицію на столі, і ... Чоловік на тлі прямо за вашою спиною зіпсував увесь кадр.  Прикро.  А тепер уявіть ту ж картину без цієї людини.  Нічого складного.  І все це завдяки інструменту «ремонт», який дозволяє видаляти непотрібні предмети.

Ще одним вигідним інструментом є «портрет». Він дозволяє скорегувати обличчя - прибрати недоліки, освітлити, затемнити його, згладити, підвищити виразність очей.

Плюси:

 • Має велику кількість інструментів, і шаблонів, які можна налаштувати під себе.
 • Кожна наступна зміна створює один шар, який можна знову скасувати.
 • Найбільшою перевагою цього додатка є можливість освітлення, затемнення, зміни експозиції, температури, насиченості тільки обраної ділянки фото.

VSCO

Ця програма в основному відома своєю базою різних пресетів, розділених на категорії.  Ці категорії засновані на заданих фільтрах. Налаштування в кожній категорії відрізняються. Відмінності видно в кольорі, тематиці та насиченості, навіть в буквах і цифрах, які можна додати на знімок. Користувач може відрегулювати інтенсивність заданого пресету на свій розсуд. VSCO найбільше цінується за те, що ви можете робити фотографію в самому додатку і відредагувати її в той же момент. В цілому, воно схоже з іншими додатками в списку. З його допомогою також можна налаштувати яскравість, температуру, різкість експозиції.

Adobe Lightroom CС

Відомий для користувачів ПК Adobe Lightroom, доступний і в версії адаптованої під телефон.  Більшість опцій в цьому додатку безкоштовні.  Навіть якщо вам потрібно пограти з вибраними кольорами або вирізати з фото певний об'єкт, ви може скористатися платною версією.  Однак, в цьому нема потреби, адже в нашому списку є ще багато корисних додатків.  Характерною відмінністю цього додатка є це обробка одного заданого відтінку на фотографіях.

Photoshop Express

Ще один додаток від Adobe і ще одна мобільна версія всім відомого софта.  Як виявилося, він пропонує навіть більше можливостей, ніж Lightroom. Photoshop Express дозволяє вам виправити експозицію, підвищити різкість фотографій, а також видалити туман або зайвий шум. Також користувач має можливість видалити з фотографії непотрібні елементи.

Переваги:

 • Можливість обрізати фотографію до найпопулярніших форматів - фонових фотографій на Facebook, ескізів на YouTube або публікації в Twitter.
 • Велика база креативних фільтрів, які знаходяться в безкоштовному доступі.
 • Цікаві ефекти можна отримати, застосувавши до фотографій текстури, вбудовані в додаток. Наприклад, краплі дощу або різні типи блискавок.  Завдяки цьому, ми можемо домалювати на фото природні ефекти, яких насправді не було.

Darkroom

Darkroom - додаток, який намагається кинути виклик Adobe.  Схожий за своєю назвою і функціями, він призначений для редагування фотографій, а з недавніх пір також і відеоматеріалів з покупкою Darkroom +.

Плюси:

 • Базовий функціонал програми доступний безкоштовно, а решту можна розблокувати, сплативши підписку або заплативши повну вартість відразу.
 • Darkroom може багато чого запропонувати навіть у безкоштовній версії. Від обробки через великий набір інструментів і корисних функцій, таких як оптимізації світлих тонів та тіней, до великих опцій експорту форматів JPEG, HEIF PNG, TIF.
 • В рамках додаткових опцій користувач, серед іншого, отримує доступ до преміум фільтрів, редагування відео.
 • Є можливість створення і розміщення власного водяного знака на фотографіях.

Мінуси:

 • На жаль, Darkroom виглядає блідо, в порівнянні з Lightroom. При обробці світлих ділянок, тіней, або підвищенні контрасту, редактор робить предмети плоскими і помітно знижує яскравість.
 • Платні функції доступні в інших, безкоштовних додатках.

Instagram

Здавалося б, існує стільки спеціальних інструментів для обробки фото, а багато користувачів до сих пір обробляють фото тут, безпосередньо перед публікацією.  У Instagram є багато хороших опцій і фільтрів, досить простих у використанні.  Тому, коли ви робите гарну фотографію, яка не потребує дуже великої корекції, ви можете легко змінити її саме тут.

Плюси:

 • Не потрібно використовувати інші додатки, це заощадить ваш час.
 • База цікавих фільтрів, вбудованих в додаток, плюс, як і в більшості випадків, регулювання їх інтенсивності.
 • Використання одних і тих же фільтрів допоможе вам підтримувати цілісність загального вигляду профілю.
 • Якщо ви не хочете додавати фотографію в свій профіль, а хочете лише відредагувати її, просто відключіть мобільні дані і Wi-Fi на своєму телефоні, натисніть «додати», потім «скасувати», і фотографія з'явиться у вашій галереї.

  Мінуси:

 • Оброблені фото складно назвати професійними через імпорт їх з програми. Їх формат годиться для публікації в соціальних мережах, але ніяк не для повторного використання або роздруку.

Facetune

Назва говорить сама за себе.  Додаток створено в основному для поліпшення обличчя.  Незважаючи на це, ви можете використовувати його інструменти в будь-яких цілях.  Опція відбілювання, яка використовується для відбілювання зубів, може використовуватися для відбілювання обраних фрагментів фото. А опція «фарба» може використовуватися для зміни кольору, заданої ділянки.  Наприклад, кадр не передає насиченості кори дерева і б'є в зелений.  Додаток допоможе змінити його на коричневий.  Крім того, тут присутня маса різних фільтрів.

Prisma

Prisma перетворює звичайні фотографії на справжні витвори мистецтва.  Змінюються не тільки основні параметри - колір, насиченість, температура, а й зовнішній вигляд фотографії.  Ви можете вибрати один з різних дизайнів, створених за мотивами робіт відомих художників, таких як Пікассо, Мунк або Сальвадор Далі.

Безкоштовна версія програми пропонує доступ до багатьох фільтрів, але, щоб розблокувати інші, а також зберегти фото в HD якості, вам необхідно придбати подпіску. Prisma, як і VSCO, пропонує вбудований фоторедактор, але його робота викликає деякі сумніви. До прикладу, спроба компенсації  відблисків або тіней може призвести до неприродніх ефектів.

Remini

Останній, але не менш важливий – фото редактор Remini.  Додаток, який буквально покращує розмиті фотографії шляхом використання особливих алгоритмів.

Плюси:

 • Його функціонал дозволить підвищити різкість ваших фото і відео.
 • Додаток «оживить» старі фотографії. Воно в силах прибрати потертості і тріщини з кадру, а також розфарбувати чорно-біле фото.
 • Є доступ до фото- та відео ефектів.

Мінуси:

 • При безкоштовному використанні деякі функції приховані. Обробляти в день можна до 5 фото.
 • При поганому освітленні додаток може додати небажаної різкості деталям, зробити їх більше або перестаратися з фоном.
 • Оброблене фото неможливо доопрацювати або керувати рівнем поліпшень.

Обробка фотографій не обов'язково повинна виконуватися в одному редакторі.  Перевірте кожен, спробуйте той, який вам найбільше сподобався.  У кожного з них є свої переваги і недоліки.  Багато з цих програм мають схожі параметри: яскравість, насиченість і т. д. Правда в тому, що кожен з них відрізняється і по-своєму зробить ваше фото краще.  Успіху в створенні власних шедеврів!

 

Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи — Інші записи —

Як суспільство споживання створює екологічну катастрофу?
13 Вересень 2021

Як ми з вами робимо екологічну катастрофу незворотною, і що з цим можна зробити?

Розумні міста: утопічні концепції, які врятують екологію
13 Вересень 2021

Як розумні міста дозволять врятувати людство від екологічної катастрофи?

Якими будуть чохли для iPhone 13, і що ми можемо зрозуміти з їх допомогою?
13 Вересень 2021

Що нам стало відомо за інсайдерською інформацією про чохли та скла для iPhone 13?