Я шукаю...

Tumblr: велетенське поле для творчості. Особливості та основні функції програми

Огляд Tumblr

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Tumblr – що це за сервіс?

Tumblr – це платформа та соціальна мережа, яка дозволяє своїм користувачам створювати власні блоги. Головна відмінність Tumblr від інших сервісів – можливість вільно висловлювати думки, обирати тематику та дизайн сторінок без жодних обмежень та хороша персоналізація профілів на будь-який колір та смак. Зазвичай такі соціальні мережі мають прописані межі та не такі гнучкі можливості оформлення, тому Тамблер є приємним для користувачів винятком.

Через те, що в цього сервісу немає обмежень щодо форм та типів контенту, який тут можна постити, а сторінки мають індивідуальний та персоналізований для кожного профілю стиль, Tumblr користується широкою популярністю серед молоді. Тамблер є водночас дуже зрозумілим, але важким для пояснення через широкий діапазон контенту та інформації, що він охоплює. Публікації тут можуть бути найрізноманітнішими: звичайний текст та медіафайли – далеко не все, що може запропонувати сервіс. Тут знаходять поле для творчості, самореалізації та висловлення думок люди різних субкультур, ідей, намірів та цілей. Зовсім не дивним буде зустріти тут всіх від бізнесменів і маркетологів до художників та дизайнерів.

Огляд Tumblr

Звичайно ж, в такому переліку знаходитимуться і підприємці з власними крамницями та онлайн магазинами. Можливості цього додатку дуже приваблюють тих користувачів, які займаються комерцією, оскільки дають їм можливість підкреслити свій продукт, зосередитися на індивідуальному стилі та створити особливий вигляд свого бізнесу.  Через те, що Тамблер – це соціальна мережа, очевидним буде те, що інформація на сайті буде розповсюджуватися на широку аудиторію, а в результаті майже без жодних зусиль приведе до їхньої сторінки нових покупців.  

Цей сайт ідеально підходить для мікроблогу, оскільки поєднує в собі функції інших соціальних мереж та трохи розширює їх. Сервіс був заснований у 2007 році й з того часу його популярність не перестає дивувати: вже у 2012 році Тамблер налічував понад 60 мільйонів активних користувачів, а у 2019 році це число стало ще більшим і тепер платформу регулярно відвідувало понад 470 мільйонів юзерів. Більше ніж 170 мільярдів постів було опубліковано на цьому сайті станом на червень 2019 року. Найпопулярнішим цей сервіс є в Сполучених Штатах, Сполученому Королівстві та Бразилії.

Як користуватися додатком Tumblr на iPhone?

Почати користуватися додатком Tumblr на iPhone дуже просто, тому що стартова сторінка організована так само як і в інших соціальних мережах. Для реєстрації потрібно ввести електронну пошту, придумати пароль, ім’я профілю та адресу сторінки. Єдина проблема, на яку тут можна натрапити – незайняті імена профілів.

Огляд Tumblr

Читайте також: Додатки для творчих особистостей на iPhone. Програми, які допоможуть не вигорати

Сторінок на цьому ресурсі так багато, що є вірогідність, що над ім’ям профілю доведеться трохи подумати. Проте якщо у вас не виходить придумати щось самотужки, завжди є можливість скористатися функцією автоматичного підбору імені й відразу почати користуватися своїм новим акаунтом. Звичайно ж, Тамблеру, як і будь-якому іншому сайту, важливо, щоб ви не були роботом, тому доведеться швидко пройти стандартний тест на визначення цієї деталі. Після цього потрібно підтвердити свій вік і починати користуватися сервісом.

Оформити сторінку можна самостійно або ж за допомогою вже наявних шаблонів та тем, які знаходяться як в Тамблері, так і на інших вебсайтах з дизайнами. Більшість шаблонів так само піддаються редагуванню, тому в них можна змінити розмір кадру, колір та багато інших речей з точки зору дизайну.

Також популярність Tumblr пояснюється тим, що тут можна підібрати контент за інтересами. Відразу після реєстрації мережа сама запропонує вам певні сторінки, за якими ви можете стежити. Потрібно обрати щонайменше п’ять категорій, які вас цікавлять, щоб допомогти алгоритмам підібрати якісні пости, які вам можуть сподобатися.

Огляд Tumblr

Також можна вибрати й підкатегорії, які закріплені за звичайними та зробити рекомендаційний список ще ширшим. Після цього програма сформує вашу домашню сторінку та стрічку, а вам доведеться провести трохи часу, щоб знайти більше цікавих акаунтів. Завершивши ці початкові етапи, можете переходити до повноцінного ознайомлення.

Ознайомлення з домашньою сторінкою Tumblr

Стрічка з новими публікаціями, або ж домашня сторінка Tumblr, схожа на стрічку у Facebook, оскільки тут так само показуватимуться останні завантаження користувачів, на яких ви підписані та популярні останнім часом публікації. Стрічка – унікальне місце, тому що саме тут є можливість відкривати для себе нові акаунти. Ви можете вибрати теми, які вас цікавлять і за якими блогерами в Тамблері вам хочеться стежити, власноруч створюючи свій фід. Таким чином ви можете повністю адаптувати сайт під себе та керувати контентом, який далі споживатимете.

Перша публікація на Tumblr

Якщо ви хочете завантажити Tumblr на iPhone, ви повинні знати як саме можна долучитися до спільноти цієї платформи. Перш за все потрібно створити свою першу публікацію. Поглянувши на різнокольорові піктограми домашньої сторінки, робимо висновок, що всі пости розділяються на категорії:

  • текстові публікації
  • фото, відео та аудіо публікації
  • пости з цитатами
  • пости з посиланнями
  • публікації з чатами

Огляд Tumblr

Не зважаючи на всю різноманітність створення постів у Тамблері варто пам’ятати, що в більшості пости тут спрямовані на візуальне сприйняття. Через це ця мережа, безумовно, має спільні риси з Pinterest. При виборі категорії у вас не має виникнути жодних проблем, тому що інструментарій на цій платформі зрозумілий на інтуїтивному рівні. Розбираючись з основами блогінгу в цій соціальній мережі розглянемо місця, через які можна орієнтуватися на сайті та в додатку. Домашня сторінка, сторінка пошуку, особисті повідомлення, поштова скринька, особиста діяльність та налаштування вашого облікового запису – ті основні категорії, якими ви оперуватимете для роботи на сайті. Ці опції так само є інтуїтивно зрозумілими, проте точно знадобляться для подальшого використання сайту.

Як користуватися хештегам в Tumblr?

Вам варто обережно поводитися з хештегами, оскільки через них ви знаходитимете інші акаунти та новий контент. Визначившись з темою своєї сторінки та постів, використовуйте хештеги, щоб іншу користувачі могли знайти вашу публікацію.          

Ще одна відмінність Tumblr від Pinterest – те, що теги повинні охоплювати широкі поняття. Якщо на другій платформі їх використовують для того, щоб знайти інформацію на конкретну тему, то на першій, щоб пости на різну тематику можна було легше знайти в пошуку. Чим ширше поняття буде охоплювати хештег, тим більша ймовірність, що публікацію помітять. Проте варто пам’ятати, що при використанні надто загальних тегів, пост може попросту загубитися в стрічці. Через це тут варто знайти золоту середину шляхом спостерігання за іншими акаунтами. При використанні хештегів також варто розділяти їх комами, щоб вони не сплуталися між собою.

Пам’ятайте, що використовувати занадто багато хештегів непотрібно, тому що зміст вашої сторінки сам має говорити за себе. Такі теги – це просто хороший спосіб, щоб само організувати себе та допомогти іншим юзерам знайти сторінку з цікавим контентом.

Оформлення особистої сторінки в Тамблер

Як ми вже відмітили раніше, одна з рис, яка виділяє Тамблер з-поміж інших соціальних мереж – це можливість унікального оформлення особистої сторінки.

Огляд Tumblr

Платформа пропонує користувачам оформити їхню сторінку за допомогою тем, яких є дві: преміум та за замовчуванням. За першу, звісно, доведеться доплатити, проте вона дає набагато більший інструментарій та простір для персоналізації. Вона скоріше підійде тим, хто активно веде бізнес в Tumblr і хоче зробити оформлення максимально вигідним. На щастя, і серед безплатних тем є багато гарних та вартих уваги дизайнів, тому якщо ваша сторінка потрібна для персонального користування, преміум навряд знадобиться.

Під ім’ям профілю знаходиться опція «Змінити зовнішній вигляд», в якій можна попередньо переглянути те, як виглядатиме ваша сторінка для інших користувачів. Тут можна змінювати назву сторінки, головне фото, фонове зображення та багато інших речей.

Також можна змінити тему безпосередньо вашої сторінки, яка показуватиметься не в стрічці, а на окремій вкладці. Теми зазвичай створюються самою платформою або ж іншими ентузіастами, які хочуть допомогти Тамблеру з дизайном. На цій сторінці користувачам дається можливість персоналізувати якомога більше деталей від мови до часового поясу.

Огляд Tumblr

Щоб знайти теми, прогортайте вниз та знайдіть відповідний розділ на панелі. Після вибору того дизайну, який вам сподобався, натисніть на «Попередній перегляд» і впевніться в тому, що такий дизайн вам точно до душі. Як тільки ви переконаєтеся в правильності вибору, натисніть на «Встановити». Вибирайте тему в залежності від контенту, який збираєтесь публікувати. Фотографам підійде мінімалістичний дизайн з якнайбільшою кількістю фотографій, а письменникам теми з колонками для легшого сприйняття тексту. В будь-який момент це оформлення можна відредагувати або зовсім переробити. Якщо ж вам хочеться створити персональний дизайн, але ви не знаєте як, в Інтернеті є багато гайдів, які точно стануть в пригоді та допоможуть створити якісну сторінку.

Відстеження активності в Tumblr

Місце, в якому точно варто підвищувати свою активність в Tumblr – стрічка. Тут є багато можливостей для пошуку натхнення і публікацій власних постів. Найкраще рішення для тих, хто хоче залишатися активним юзером у цій соціальній мережі це постійно створювати пости, підписувати на інші акаунти, ділитися чужими дописами у своїй стрічці і якомога комунікувати з іншими користувачами. Саме через це потрібно постійно перевіряти розділ «Рекомендоване», адже через нього можна не тільки вливатися в спільноту Tumblr, а й шукати контент, який відповідатиме вашим інтересам.

 Огляд Tumblr

Читайте також: Топ додатків, які знайдуть для вас тексти пісень

Ось кілька порад, які допоможуть завжди бути в курсі подій та стати повноцінним користувачем мережі Tumblr:

  1. Підписуйтеся на інші акаунти. Через те що це соціальна мережа, вона не несе ніякого сенсу без існування будь-яких взаємодій між користувачами, тому важливо ділитися, підписуватися та лайкати. Для цього завжди можна погортати стрічку або скористатися пошуком.
  2. Стежте за пошуковими запитами. На цій платформі можна підписуватися не тільки на окремі блоги, а й на пошукові запити. Це буває корисним в тих випадках, коли вам хочеться дізнаватися про всі новинки, які стосуються цікавих вам тем. Цією функцією можна скористатися, зайшовши у категорію пошуку.
  3. Діліться публікаціями інших користувачів. Щоб на вас підписувалися нові люди, потрібно постити щось у свою стрічку, адже це підвищує шанс, що потенційні читачі швидше зацікавляться вашим контентом.
  4. Створюйте план своїх публікацій. У цього сервісу є ще одна дуже корисна функція: планування публікацій. Тут існують режим черги та розклад, які трохи різняться між собою. Розклад завжди запитуватиме точний час, в який має бути опублікований пост, в той час, як черга просто автоматично оприлюднюватиме публікації за визначеним наперед часом.

Огляд Tumblr

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам розібратися з додатком Tumblr на iPhone та створити сторінку з якісним контентом на операційній системі iOS.

Ваша оцінка: