Прискорення циркулярної економіки за допомогою інновацій

Прискорення циркулярної економіки за допомогою інновацій

У лінійній економіці життєвий цикл продукту зазвичай починається з шахт, де видобуваються матеріали, і закінчується на звалищі після використання. Циркулярна економіка, з іншого боку, замикає цикл, перетворюючи «відходи» на нові продукти. Через зростаючу потребу в стійких рішеннях компанії все частіше використовують відкриті інновації, щоб прийняти принципи циклічної економіки, зокрема принципи переробки, відновлення або перепрофілювання.

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Чому прийняти циклічні принципи важко

Споживачі все більше усвідомлюють вплив свого вибору на клімат. Ось чому більше з них тепер обирають циклічні, стійкі продукти замість забруднюючих альтернатив. Подібним чином, міста та країни також стимулюють циркулярність, щоб краще боротися з відходами та досягати своїх кліматичних цілей. Таким чином, існує як соціальний, так і юридичний поштовх до компаній, щоб прийняти циклічні принципи. Компанії шукають інноваційні способи перетворити свої відходи на цінність і замкнути цикл.

Однак для великих компаній часто буває нелегко замінити існуючі системи циклічними. Проблеми, пов’язані із запровадженням бізнесом циркулярної економіки, можна загалом розділити на чотири категорії.

 1. Технічні проблеми.
  Компанії в різних галузях промисловості використовують дуже різні види сировини та виробляють різні відходи. Отже, не існує універсального підходу до переробки чи перепрофілювання. Технологія переробки певних матеріалів просто не існує або є надзвичайно дорогою. Наприклад, неоднорідність харчових відходів представляє проблему масштабування для рішень з перетворення відходів на енергію. Хоча в циркулярній економіці бажано, щоб перепрофілювання відходів відбувалося всередині підприємства або поблизу нього, відходи однієї компанії часто є цінними для інших компаній. Однак відсутність рішень для кругового збору та транспортування сміття ускладнює це. Крім того, їм потрібно враховувати те, як компанії оцінюють нову цінність, яку вони знаходять у своїх відходах. Загалом галузі потребують нових моделей, які краще підходять для циклічної економіки.
 2. Клієнти.
  Так, поштовх до економіки замкнутого циклу також походить від клієнтів, але не кожен клієнт піклується про довкілля. Підхід «використай і викинь», який реалізує лінійна економіка, забезпечує велику зручність для клієнтів. Подумайте, наприклад, про швидкі зміни моди або одноразовий пластик. Багато споживачів, особливо в регіонах, що розвиваються, можуть не захотіти переплачувати за більш довговічні товари. Крім того, компаніям важко подолати погане сприйняття перероблених або повторно використаних продуктів. Для справжнього подальшого прогресу в циркулярній економіці компаніям потрібно буде виробляти циркулярні продукти, які конкуруватимуть із існуючими продуктами не лише за принципом стійкості.
 3. Внутрішнє ставлення.
  Найбільший опір будь-яким інноваціям чинить ставлення діючих лідерів ринку. Багато відомих компаній опиняються в цій пастці, коли наближаються до циклічного підходу. Через технічні труднощі такий перехід переважно вимагає залучення значних коштів. Поступаючи таким чином, компанії ризикують програти у порівнянні з конкурентами, які продовжують дотримуватися усталеної практики лінійної економіки. Однак далекоглядні компанії розглядають циклічність як інвестицію, а не як витрати. Уявіть картину тенденцій циклічної економіки та можливостей, які вони створюють.
 4. Зовнішні фактори.
  У той час як уряди кажуть, що вони піклуються про стійкість і циркулярність, часто бракує регуляторної підтримки для компаній, які здійснюють перехід до циркулярної економіки. Відводити відходи зі звалищ — це чудово, але компаніям потрібна інфраструктура для їх утилізації. Нарешті, компанії повинні адаптуватися до місцевих умов. Компанія, що виробляє нафтопродукти, може створювати однакові продукти в усіх своїх регіональних дочірніх компаніях, але циркулярна компанія повинна враховувати різні вихідні матеріали. Наприклад, компанія, що займається переробкою сільськогосподарських відходів у біопаливо, отримуватиме різні види сільськогосподарських відходів у різних географічних регіонах. Тому для циркулярних компаній ще більш важливо працювати в тісному партнерстві з місцевими громадами.

 Прискорення циркулярної економіки за допомогою інновацій - icoola.ua - фото1

Використання відкритих інновацій для охоплення циркулярності

Щоб прискорити циркулярну економіку, компаніям потрібно впроваджувати інновації не лише з кращими продуктами та технологіями, а й із новими бізнес-моделями, ланцюжками поставок і ринками. Співпраця з усіма зацікавленими сторонами буде надзвичайно важливою для досягнення цього. Відкриті інновації вказують на те, що компанії можуть і повинні шукати інновації ззовні. Таким чином, відкриті інновації пропонують найшвидший шлях до циклічної eкономіки для більшості великих компаній.

Ось кілька способів використання інноваційної інформації, щоб зробити свій бізнес більш циклічним:

 • Технологічний скаутинг: нові технології роблять переробку та перепрофілювання більш ефективними та масштабованими. Завдяки регулярному моніторингу новинок ви можете знайти ці технології та побачити, як вони відповідають вашим існуючим системам, а також інноваційним цілям.
 • Скаутинг стартапів: інноваційні стартапи по всьому світу розробляють нові циклічні матеріали та процеси. Багато хто розробляє технології, які перепрофільовують відходи або пропонують альтернативи забруднюючій сировині. Завдяки розвідці стартапів ви можете ідентифікувати ці стартапи раніше, ніж це зроблять ваші конкуренти.
 • Trend Intelligence: циркулярна економіка відкриває нові джерела доходу для компаній, перетворюючи відходи на вартість. Інтелектуальні дані Trend дають змогу знайти відходи, щоб оцінити можливості, які найкраще підходять для вашого бізнесу.

Циркулярна економіка відкриває перед компаніями не лише можливість турбуватися про довкілля, але й зменшує їх залежність від вичерпних ресурсів, надає конкурентну перевагу та збільшує лояльність свідомих клієнтів, яким теж небайдуже збереження природи.

Також можете переглянути статтю про ICOOLA ECO