Я шукаю...

Дорога ціна сміття. Чи можна змусити людей лагодити, а не викидати побутову техніку

Ремонт побутової техніки

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Екологічна проблема сміття – яка вона сьогодні?

Ми регулярно чуємо про забруднення довкілля та екологічну проблему сміття, проте мало хто уявляє собі повну картину екологічної катастрофи. У світі щодня відбувається надмірна емісія вуглекислого газу, кількість пластику в океані вражає, а фауна страждає від поліетилену. Окрім звичайного сміття, людство постійно генерує тони брухту. Цю ситуацію погіршують споживачі, які не лагодять зламану техніку, а відносять її на смітник. Мало хто думає, що комп’ютер чи смартфон можна полагодити та користуватися ними ще кілька років.

Ремонт побутової техніки

Вже не вперше екологи закликають до розумного використання техніки. Можна вважати, що сучасна пандемія трохи допомогла в реалізації їхніх закликів. Люди почали ставитися до своєї техніки уважніше. Це пов’язано з періодом відсутності роботи або маленької заробітної плати. Споживачі не могли дозволити собі нові девайси, тому відносили старі у майстерню.

Нещодавно у Йохана Раафа, мешканця Стокгольма, стався прикрий інцидент. У його пральної машини закінчився гарантійний період, а за кілька місяців потому вона зламалась. Це здивувало чоловіка, оскільки він надавав перевагу спільній пральні в підвалі будинку, а власною майже не користувався. Рааф – батько двох дітей, тому йому доводиться регулярно займатися пранням. Чоловік вирішив взятися за цю проблему і відремонтувати свою техніку.

Ремонт та відповідні деталі коштували мешканцю Стокгольма близько 1,5 тисячі крон (близько 5 тисяч гривень). До того ж він скористався законом, за яким ремонт техніки вартуватиме вдвічі менше, ніж інші послуги чи товари. Проте не всі люди готові відмовитися від можливості купити новий девайс, відремонтувавши старий.

Ремонт побутової техніки

Ремонтувати зламане не завжди фінансово вигідно. Компаніям потрібно, щоб їхня техніка виходила з ладу, а споживачі купували нове. Проте деякі виробництва турбуються про своїх клієнтів і роблять все можливе, щоб пристрій можна було комфортно і недорого відремонтувати.

Обмін техніки Apple – як він відбувається сьогодні

Останнім часом техніка Apple все більше і більше підлягає ремонту та обміну. Також люди стали частіше лагодити кухонну техніку на кшталт мікрохвильовок, мультиварок та холодильників. Збільшилося також число відремонтованих комп’ютерів. Розумне споживання – те, до чого прагне наше суспільство. Це закріпилося й під час пандемії, коли люди почали шукати майстрів з ремонту на онлайн-платформах. Дехто пов’язує такий перехід з кризою під час карантину. Зараз спостерігається тенденція «зламалось – полагодь», адже суспільство почало створювати нові фінансові ресурси та економити на наявних. Також люди почали розуміти, що зовнішній достаток – не головне. Набагато важливіше те, яку практичну функцію виконують предмету побуту, а не їхня форма.

Ремонт техніки Apple у Львові та світі

Якщо ви хочете стати свідоміше, ми пропонуємо вам послуги ремонту техніки Apple у Львові. Якщо ваш iPhone погано працює, радимо зв’язатися з нами і скористатися вигідним ремонтом айфона за доступну ціну. Ми потурбуємося про швидкість та якість обслуговування, а ви отримаєте поновлену версію свого девайсу.

Ремонт побутової техніки

iFixit – організація, що захищає права користувачів, які хотіли б полагодити свою техніку. За даними цієї компанії, приблизно третина девайсів, які знаходяться в робочому стані й потребують простого ремонту, опиняються на сміттєзвалищі. Через це кількість електронного брухту стрімко росте і перетворюється на загрозу для довкілля. Однією з причин підвищеного споживання техніки є її дешевизна. Побутові прилади є набагато доступнішими, ніж у минулому столітті. Тому важко пояснити звичайному споживачу чому йому потрібно перемкнутися з купівлі на ремонт.

Джессіка Ріхтер повідомляє, що у Європі більшість майстерень з ремонту побутових приладів знаходиться на межі розорення. На це впливає культура швидкого споживання. Це призводить до того, що навіть у свідомих людей поступово зникає можливість відремонтувати техніку з мінімальною витратою своїх ресурсів. Дослідження iFixit виявили, що споживачі відмовляються від ремонту, коли його ціна перевищує третину вартості нового девайсу.

Манс Лунгмарк працює у шведській компанії Electrolux. Він вважає, що одними з головних причин непопулярності ремонту є те, що клієнт не знає скільки часу йому доведеться чекати й скільки доведеться заплатити. Збереження довкілля – це корпоративна цінність компанії Electrolux.

Ремонт побутової техніки

Фірма намагається переконати своїх клієнтів у важливості свідомого споживання. Саме це стало причиною створення онлайн-консультацій, які допомагають самотужки виправити маленьку неполадку, та відкриття служби «Будь-який ремонт за 1785 крон» (близько 5,6 тис. гривень). Манс розуміє, що це наражає його компанію на ризик, адже ремонт може обійтися дорожче або дешевше. Проте він сподівається, що в Electrolux з’явиться більше постійних покупців, які піклуються про навколишнє середовище.

Неправильне споживання та забруднення довкілля

Близько двох мільярдів тонн відходів щорічно забруднює наше довкілля. Надмірна кількість неробочої техніки наповнює звалища, а виробництво нової потребує все більше вичерпних ресурсів та енергії. Експерти з Лундського університету у Швейцарії вважають, що сьогодні людські переконання щодо споживання змінилися. Якщо раніше цінні речі передавалися в сім’ях з покоління в покоління, то зараз ми здебільшого живемо у світі швидкого споживання. Усі речі, якими ми користуємося щодня, регулярно оновлюються, тому більшості покупців важливо мати все найновіше та найпрестижніше. У цій ситуація значну роль відіграють виробники світового масштабу, які конкурують між собою. Вони роблять все можливе для того, щоб продати свій товар, тому на продукцію встановлюють знижки, а доставлення намагаються зробити якомога швидшим.

Ремонт побутової техніки

Варто прочитати: Як правильно вперше зарядити iPhone? Рекомендації, які допоможуть продовжити термін служби акумулятора

Принаймні один вид побутової техніки виробляється і продається за іншою схемою. Приблизний термін роботи пральних машин британської компанії Ebac становить 10 років. Голова компанії Джон Еліот вважає, що сьогодні більшість пральних машин є доволі якісними. Звісно, якщо це не найдешевші моделі.

Фіксована оплата ремонтних послуг від компанії Electrolux призвела до збільшення кількості замовлень на ремонт техніки, а в деяких країнах податкові пільги допомогли багатьом людям полагодити зламані прилади, а не купувати нові. Екологи закликають інші країни долучатися до схожих ініціатив. Проте навряд під час пандемії у бюджеті знайдеться достатньо коштів, щоб ввести такі пільги.

Ще один спосіб, який допоможе зменшити кількість металолому – карати виробників, які спеціально роблять свою техніку недовговічною та не надають доступних послуг з ремонту. Проте, на думку експертів, змінити сьогоднішню ситуацію буде важко, доки виробництва матимуть більше попиту з продажу нового, ніж з ремонту старого.

Ремонт побутової техніки

Екологи сподіваються, що найближчим часом ремонт старої техніки стане модним. Чим більше людей звертатиме увагу на те, що більшість техніки можна відновити, тим скоріше це стане звичною справою. Буквально кілька років тому всі вважали ремонт за норму, тому сучасні експерти сподіваються до цього повернутися.

Ваша оцінка: