Я шукаю...

Розумні міста: утопічні концепції, які врятують екологію

розумні міста

Коли ми чуємо про розумні міста, то уявляємо якісь утопічні поселення, які, у свою міру, навіть можуть налякати. І це не дивно. Подібна концепція часто, можна сказати, деформувалася в поп-культурі, показуючи, що ось розумні міста - це утопія. Все можна зламати, все можна зіпсувати, система дає збій, та й взагалі, бунт машин, штучного інтелекту, всі ми це знаємо, все ми це бачили.

місто макет

Але якщо відійти від сприйняття, яке дали нам художні твори, і подивитися на концепцію свіжим і об'єктивним поглядом, то що ми можемо побачити? Однозначні зручності, поліпшену інфраструктуру, сприятливі умови для розвитку. Але якщо зазирнути трохи далі і подумати про перспективи, які нам дадуть розумні міста в глобальному плані, то ми побачимо явні шанси для поліпшення нашої екології. А це вже куди більш цікаво.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Що нам пропонують розумні міста?

Розумні міста, в першу чергу, пропонують зручності для людей, які в них живуть. Так, екологія - це не менш важливий аспект, який враховується при проєктуванні міста. Але ці речі взаємопов'язані, адже розумні міста дають людям можливість зрозуміти, що безпека для екології - це зручно.

Транспорт, інфраструктура, перехід в мережу, безпеку, комфорт - це все про розумні міста. І всі ці аспекти впливають на екологічну ситуацію на планеті, що змушує задуматися про те, щоб переробити всі міста в розумні.

Заходь та обирай найкращі iPhone бу (Відновлені) з гарантією 1 рік.

Оптимізація системи транспорту

Транспортна система - це мало не головний стовп, на якому будується подальша смерть нашої екології. Адже це використання безлічі машин, які викидають різні вихлопи в атмосферу.

Почати варто з того, що планується максимальна оптимізація, яка дозволяє зробити так, щоб ніяких заторів не було, отже, і ніяких запізнень. Єдине, що тепер не залишиться виправдання на роботі, чи навчанні, чому ви спізнилися, але це лише пів біди. Крім цього, розумні міста оптимізують гілки громадського транспорту, що також відмінно впливає на екологію.

Ну і куди ж утопічне майбутнє без електрокарів? А це дійсно так. У деяких містах навіть заохочують до використання електричних автомобілів, а тут і альтернативи не буде. І це логічно. Поспішати нікуди не потрібно через відсутність заторів, можна завжди добиратися вчасно, попутно рятуючи екологію.

місто малюнок

І ось таким чином, розумні міста вже знизять навантаження на екосистему нашої планети, відмовившись від великої кількості транспорту, переходячи або не електрокари, або на громадський транспорт.

Економія ресурсів

Економити енергетичні ресурси - це дійсно важливо. Це дозволяє не тільки зберігати гроші, а й допомагає екології. З огляду на те, що навряд чи ми всі сидимо з сонячними батареями, екологічне питання нашого енергоспоживання під питанням.

Однак, треба розуміти, що розумні міста - це, як правило, максимально ефективні технології. Отже, держава, та й уряд міста дають бонуси жителям, які повноцінно переходять на сонячну енергію. Та й економія води теж дозволяє відпочити водоочисній станції.

Чи варто купити айфон 10? Читай огляд цього смартфону у 2021 році. 

Екологічна відповідальність для громадян

Розумні міста - це не тільки місце проживання, а своєрідна громада. Кожен її член, повинен відстоювати загальну чистоту і благо екології. І тут нам допоможе сортування. Дивуватися сучасним смітниках в розумних містах - це поганий тон. Однак, багато людей так і не звикли до сортування. І тут підступає розумне місто, який дозволить відстежувати, хто як викидає сміття.

Якщо людина взагалі не сортує, то вона може отримати, як мінімум, осуд від оточення. Адже не варто забувати, що розумні міста припускають збільшені заходи безпеки, які вбачають регулярне спостереження за вулицями. Таким чином, ймовірність того, що людина під камерою буде не те, що забивати на сортування, а й смітити в громадському місці спадає нанівець.

місто будівлі

Та й будемо сподіватися, що нарешті у всіх країнах з'являться повноцінні сортувальні центри, які будуть відповідати прагненню людей жити в розумних містах.

Підвищення комфорту, як спосіб боротьби за екологію

Крім цього, розумні міста пропонують не тільки різні Sci-Fi штучки, які ми звикли бачити лише в фільмах про майбутнє, але і дають незабутній рівень комфорту.

Поряд з цим люди можуть очікувати поліпшення роботи комунальних служб, а саме, сервісів з вивезення сміття. Здавалося б, буденна річ, але тепер це стане більш регулярним заняттям, за яке, можливо, доведеться платити більше, але й не доведеться спостерігати за сміттєвими баками, що розриваються від того, що люди з останніх сил намагаються впихнути свій пакет.

нічне місто

Та й робота сонячних батарей дозволить забезпечити не тільки якісне надходження електроенергії в будинок, але і дасть можливість відмовитися від різних екологічно небезпечних джерел живлення. Але і тут можна засумніватися, адже панелі - це круто і добре, але коли кількість міст збільшиться, і вони вже будуть буденністю для людей, то доведеться задуматися про те, як знайти альтернативний і незалежний спосіб видобутку енергії. Але зі стрімким розвитком людства, думати про те, як доведеться викручуватися в майбутньому не варто. Щось явно знайдеться.

Чистота природи в смартфоні

Говорячи про розумні міста, ми маємо на увазі підняття комфорту людей, що проживають в ньому в кілька разів. Отже, дивуватися тому, що все буде оптимізовано для того, щоб люди могли робити все в один клік смартфона - недоцільно.

І це, в свою чергу, зможе теж допомогти в питанні екології. По-перше, це скоротить використання транспорту, щоб дістатися до потрібного місця і оплатити потрібну квитанцію. Так, нам, молодим людям, здається, що це і так можна робити через різні банківські агрегати, але ось людям старшого віку куди зручніше і «надійніше» сходити в банк, адже так, на їхню думку, вони з імовірністю в 100% закріплюють факт оплати.

І, здавалося б, у чому проблема? Адже зайва активність нікому не завадить. Але ось проблема в тому, що це дозволить скоротити навіть використання громадського транспорту. Так, є різні безпілотні електрокари, але ми не чули про електроавтобуси, наприклад. Та й будемо реалістами: блискавичний повний перехід виключно на електротранспорт неможливий. Він буде лише інтегруватися в діяльність розумних міст, і ставати поряд зі звичайними машинами на дизельному паливі.

денне місто

Таким чином, ми можемо уникнути утворення вуглецевого сліду, шляхом уникнення створення пробок, меншого використання транспорту, і так далі. І так буде вноситися внесок в екологію. Адже вплив на екосистему зменшиться навіть якщо одна людина замість поїздки в умовний банк, вважатиме за краще використання смартфона. А тепер уявіть, що таких людей 10, 100, 1000.

Скільки коштує Айфон 7 Плюс бу (Відновлений). Переходь та дізнавайся все про цю модель. 

Так чи врятують розумні міста екологію планети?

Розумні міста можуть звучати лише як «примха для багатих». Адже все звучить так нереалістично, що неможливо повірити, що в майбутньому абсолютно все зможуть дозволити собі проживання в такому місці. Але це факт.

Розумні міста - це не тільки якась примха, яка полягає в максимальному комфорті для жителів. Це і створення максимально сприятливих, в наших реаліях, умов для планети. Говорити про те, що кожне розумне місто буде означає закриття озонової діри, а то і більше - нерозумно. Очевидно, що вони не будуть здатні перекрити абсолютно всю шкоду, яка була, та й буде завдана нашій планеті.

Але ось те, що такі місця посприяють тому, щоб не посилювати положення справ - це чудова новина. Нам лише залишається сподіватися, що розумні міста прийдуть в первозданній концепції, без бензинових авторських бачень, а саме так, як їх задумали. Інакше, ми будемо спостерігати за тим, що маємо зараз, просто з більш барвистою подачею.

Ваша оцінка: