Я шукаю...

Чому не потрібно ремонтувати/відновлювати техніку Apple самостійно?

Самостійний ремонт техніки Apple: ризики та проблеми, які можуть виникнути

Якщо ви сучасна людина, то цілком чітко можна стверджувати, що вам відомі всі ноу хау серед гаджетів. І ви напевно знаєте, що собою представляє будь-який пристрій Apple. На підставі цього у мене виникає питання до вас: чому ви хочете дізнатися, як ремонтувати/відновлювати самостійно будь-який пристрій Apple? Які знання і навички ви сподіваєтеся отримати, прочитавши цю статтю? Люди з технічними здібностями і інтересом до цієї справи можуть відновлювати техніку Епл за гроші незалежно від того, поширюється на нього гарантія чи ні. Можливо, у вас виникне бажання похвалитися друзям за нагоди: «Я - єдиний, хто точно знає,  з чого збудований iPhone, який кожен з вас тримає?!))»

Розбирати самостій айфон погана прикмета

У будь-якому випадку, ця стаття представляє опис основних недоліків самостійного ремонту/відновлення. Ви також повинні бути повністю ознайомлені з усіма постулатами гарантійного обслуговування Apple, щоб в процесі вивчення виникало якомога менше питань. У цій статті також в найдрібніших деталях описується, як працюють гарантія апаратного забезпечення і програма підтримки AppleCare, а також те, в яких ситуаціях ці документи можуть вплинути на ваше рішення про самостійний ремонт/відновлення і, отже, ануляції гарантії. 

А ви знали, що відновлений iPhone набагато кращий за новий: детальна інформація про ref Apple iPhone

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Недоліки самостійного ремонту техніки Епл

Рішення самостійно розібрати пристрій Apple не відноситься до тих, які варто приймати, не обдумавши. Як ви прочитаєте далі, спочатку вам слід подумати про те як підготувати техніку Епл для ремонту та які програми підтримки AppleCare використати.

 Якщо ваш пристрій все ще знаходиться під гарантією, то відкручування одного-єдиного болта означає, що в цей момент ви втратили цю гарантію. Теоретично, звичайно, можна повернути собі гарантію, якщо ви скрупульозно і якомога непомітніше пригвинтили все на місце, однак я категорично проти цього. Отже, основні СУМНІВНІ переваги і самостійна заміна деталей полягають у наступному:

 • економія грошей;
 • протистояння «тиранії» компанії Apple;
 • отримання сертифікації для відмінної підготовки і придбання навичок для того, щоб влаштуватися на роботу в компанію Apple в якості технічного спеціаліста;
 • можливість підробітку (ремонт або перепродаж відремонтованих iДевайсів).

Розбирання iPad вдома

Економія грошей

Ви можете вважати, що самостійний ремонт техніки Епл є кращим розв'язання проблеми, ніж відновлення в сервісних центрах. Однак це не завжди так. Більше того, самостійний ремонт досить часто призводить до ризиків при розборі і зборі пристроїв Епл.

Нещодавно моя коліжанка зателефонувала мені дуже засмучена: «Мій iPad 2 більше не заряджається!» Після того як я провів діагностичне тестування, то звичайно ж прийшов до висновку, що проблема полягає в роз'ємі докстанції. На жаль, вона не придбала програму додаткового сервісного обслуговування AppleCare для свого пристрою, але користувалася їм вже більше року (а значить, термін гарантії вийшов). Таким чином, єдине, що вона могла зробити, - це придбати новий iPad в місцевому Apple Store. Тоді я сказав їй: «Давай я відремонтую його». – «Ти справді можеш?» - здивовано запитала вона. – «Так, через кілька днів він буде як новенький».

 Через 10 хвилин я зробив замовлення на сайті компанії-розробника на кабель докстанції для iPad 2, який коштував всього 10 доларів. Через чотири дні кабель був отриманий, і вже через 20 хвилин iPad моєї подруги працював, як і раніше. Я працюю в компанії по ремонту техніки і саме тому мені вдалося так швидко і результативно зремонтувати зламану техніку Епл.

 Цей приклад з реального життя може слугувати хорошою причиною для того, щоб зрозуміти, що самостійний ремонт техніки Епл не дав би очікуваного результату. Підчас самостійного ремонту свого гаджета Apple вдома ви зможете значно скоротити свої витрати, однак не завжди буде результат таких дій. Єдиний підводний камінь в цій ситуації - це можливість припуститися помилки, яка остаточно призведе пристрій в непридатність. В такому випадку ви не тільки не заощадите, а й витратите гроші даремно. 

Щоб уникнути цієї проблеми, варто звертатися до перевіреного сервісного центру з обслуговування техніки Епл. Компанія ICOOLA ремонтує iPhone понад 8 років і розробила унікальні технології, що дозволяють відновлювати девайси Apple до стану, як новий

Ремонт техніки Apple в домашніх умовах: варто чи ні пхати туди руки?

Протистояння «тиранії» компанії Apple

Багато з нас дуже не люблять бізнес-модель компанії Apple. Деякі розробники програм під операційну систему iOS обурюються від того, що їм необхідно надавати власні додатки на підтвердження Apple і Apple Store. Крім того, не  співробітнику Apple майже неможливо отримати дозвіл у Apple на надання послуг гарантійного ремонту пристроїв компанії. 

Таким чином, самостійний ремонт техніки Епл не призведе до очікуваного результату. Деякі власники техніки Епл виконують джейлбрейк своїх пристроїв, щоб розблокувати своє апаратне і програмне забезпечення від обмежень Apple. Компанія Apple сама розробляє, продає та підтримує своє апаратне і програмне забезпечення. Apple має право встановлювати власні правила щодо того, що можуть або не можуть робити з пристроями Apple люди, які не є співробітниками компанії. Проте ми цілком вільні виконувати джейлбрейк або розблокувати свої власні пристрої, якщо ознайомлені з наслідками, до яких це може призвести. Саме ці «наслідки» представляють собою всі недоліки філософії «протистояння Apple», тобто самостійного ремонту Епл. Якщо компанія Apple виявить, що ви самостійно намагалися відновити свій пристрій, компанія офіційно анулює вашу гарантію, а вам доведеться заплатити за заміну пристрою. Те ж саме станеться, якщо ви спробуєте здати в гарантійний ремонт джейлбрейкнутий пристрій.

Стати частиною спільноти Apple Tech

Як я зауважив раніше, Apple вводить дуже жорсткі заходи контролю продажів і підтримки своїх пристроїв. Суть в тому, що якщо ви хочете самостійно виконувати гарантійний ремонт пристроїв iOS (що надає вам доступ до онлайн-сервісу GSX (Global Service Exchange) і можливість замовляти комплектуючі прямо у Apple), необхідно відповідати одному з наступних умов: 

 • працювати в Apple Store;
 • брати участь в програмі iOS Direct Service;
 • в авторизованому сервісному центрі Apple;
 • бути сертифікованим членом Apple Consultants Network.

Розбирати девайс Apple самостійно - погана ідея

Додатковий заробіток

Дві найбільш класні речі у сфері ІТ (інформаційних технологій) - це:

 1. привілейовані знання, недоступні більшості людей;
 2. люди готові платити гроші за те, щоб ви поділилися своїми привілейованими знаннями.

Щоб навчитися самостійному ремонту техніки Apple, доведеться вкласти значні кошти, а відповідно це однозначно не найкращий варіант для ремонту свого гаджету. Тимпаче якщо підчас самостійного відновлення техніки існує чимало ризику при розборі і зборі пристроїв Apple.

Вам доведеться вкласти власні гроші в:

 1. робочі інструменти;
 2. покупку комплектуючих деталей;
 3. час і сили на навчання відповідним навичкам.

Робочі інструменти це зазвичай разова покупка, витрати на яку ви окупите після великої кількості виконаних ремонтів. Набір комплектуючих - це вкладення, які не завжди справджуються в майбутньому. Якщо неправильно вибрати комплектуючі Ви сильно ризикуєте при розборі техніки Епл. 

Хіба Вам буде цікаво змінити сферу діяльності, якщо ви вже отримали вищу освіту юриста?!

Програма самообслуговування Apple

Завдяки запуску офіційної програми самообслуговування, користувачі iPhone зможуть відремонтувати розбитий екран свого телефону, камеру і  пошкоджену батарею вдома.  Компанія надає посібники з ремонту та оригінальні запчастини та інструменти через Apple Self Service Repair Store. Наразі послуга доступна лише для iPhone і лише у США, але до кінця року планується розширення програми у Європі. 

Новий інтернет-магазин Apple пропонує понад 200 окремих деталей та інструментів, які допоможуть клієнтам відремонтувати екран, акумулятор і камеру лінійки iPhone 12 і iPhone 13 і iPhone SE (3-го покоління). Компанія запевняє, що запчастини є такими ж і за такою ж ціною, як і ті, що доступні в мережі авторизованих постачальників послуг Apple. При поверненні заміненої частини iPhone для переробки клієнтів чекають приємні бонуси. Компанія також оголошує, що до кінця цього року додасть посібники, деталі та інструменти для ремонту комп’ютерів Mac. 

Щоб відремонтувати пристрій Apple, клієнтам спочатку потрібно буде переглянути посібник з ремонту на офіційному сайті. Потім їм потрібно буде відвідати магазин самообслуговування Apple і замовити необхідні деталі та інструменти. Набір інструментів включає в себе драйвери крутного моменту, ремонтні лотки, преси для дисплеїв і акумуляторів тощо. Клієнти, які не хочуть купувати ці інструменти, бо їм потрібно виконати лише один ремонт, мають можливість орендувати все необхідне за 49 доларів з безкоштовною доставкою. Така оренда дозволяє зберігати інструменти протягом тижня. Важливий момент - як було зазначено в Twitter, Apple утримає 1100 доларів США (без урахування податків) з вашої картки, і частина цих коштів або повна сума буде стягнена, якщо ви не повернете набір інструментів, або повернете його пошкодженим чи з частково відсутніми інструментами. Оскільки обладнання для ремонту iPhone дороге, ці кошти служитимуть страхуванням компанії від недобросовісних клієнтів.

Можливість ремонтувати свій власний iPhone – чудова ініціатива, але наразі вона має багато обмежень. Найбільше обмеження, яке, справедливо кажучи, буде поза межами відповідальності  Apple, полягає в тому, що більшість людей не мають навичок для якісного ремонту власних iPhone. У більшості випадків краще довірити це експертам.

Також поки що буде можливість відремонтувати лише невелику частину гаджетів Apple. Програма поки що не включає Маc, і недоступна для багатьох моделей iPhone, не кажучи вже про iPad та Apple Watch. 

І, нарешті, Apple Self Service Repair підтримує лише певні види ремонту. Навіть якщо у вас є навички ремонту мобільних телефонів, у більшості випадків інструкції та оригінальні запчастини не будуть доступні. У випадку більш серйозних поломок iPhone все одно доведеться звернутися до кваліфікованих майстрів.

Сподобалась стаття? Переходь за посиланням та дізнавайся про компанію ICOOLA.UA ще більше інформації

Ваша оцінка: