Я шукаю...

Shazam - програма для завзятих меломанів

Shazam iPhone

Більшість користувачів дотримується єдиної думки, що Shazam - кращий музичний додаток. Програма допомагає дізнаватися назви нових пісень в будь-якому місці, де б ви не знаходилися. Для цього достатньо завантажити та запустити Шазам на своєму пристрої, дати йому кілька секунд, після чого додаток повідомить вам виконавця і назву треку, що звучить по радіо, в фільмі, рекламі, або десь-інде. Деякі навіть самостійно наспівують слова з пісень, а додаток з приголомшливою швидкістю їх знаходить завдяки величезній базі даних, в якій міститься неймовірна кількість музичних композицій.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Як Shazam виконує свої функції

Наявність додатка Шазам на вашому пристрої відкриє вам найпростіший спосіб пошуку і прослуховування музичних творів, представлених у величезній базі даних, яка до того ж регулярно поповнюється. З його допомогою можна значно урізноманітнити свої музичні уподобання, а також ділитися музикою під настрій з друзями та близькими.

Вперше слово «Shazam» було використано Біллі Батсоном у коміксі видавництва DC Comics про Капітана Марвел. Чарівника, який наділив героя його надздібностями звали саме Шазам, а пізніше так стали називати й самого капітана Марвел. З тої пори слово стало асоціюватися з магічним перевтіленням і свободою, а саме ці почуття ми переживаємо, коли слухаємо улюблені пісні, назви яких нам завжди готовий допомогти віднайти Shazam.

Крім безпосереднього пошуку пісень, користувачі також можуть переглядати схожу за жанром і звучанням музику, відеокліпи та тексти композицій. Спеціальна функція Pop-Up Shazam дозволяє знаходити запущену на пристрої мелодію без ввімкненого мікрофона. Відбувається це шляхом цифрового перехоплення інших активних додатків і отримання від них необхідного сигналу для ідентифікації треку. Таким чином, можна залишати навушники ввімкненими, а Shazam виконає своє завдання працюючи у фоновому режимі.

Серед основних переваг Шазам, які роблять його лідером серед програм подібного плану, виділяють:

 • Інтуїтивність й простота у використанні;
 • Допомога в якнайшвидшому пошуку нової музики;
 • Підтримка на будь-яких пристроях;
 • Можливість переглядати текст пісні під час прослуховування;
 • Надточне визначення музичних композицій;
 • Зберігання історії всіх запитів;
 • Відсутність настирливої ​​реклами.

Серед мінусів додатка можна відзначити постійну необхідність в доступі до інтернету, але сьогодні зробити програму з подібним функціоналом, яка б працювала в офлайн режимі неможливо, цей недолік можна сміливо назвати формальним і не акцентувати на ньому увагу. Також, Шазам поступається деяким конкурентам, наприклад, SoundHound, при ідентифікації пісні шляхом її наспівування в мікрофон, як правило, додаток все ж потребує оригінального запису. При цьому, Shazam володіє здатністю впізнавання телешоу, функцією, яка відсутня в тому ж SoundHound.

Використання на різних платформах

Візуальна складова Shazam відрізняється мінімалістичним інтерфейсом з сучасним дизайном. Навігація всередині програми вкрай проста й інтуїтивна, бо його основні функції розділені на чотири сторінки: мій Shazam, Shazam і Мікс. Для переходу на кожну сторінку використовуються свайпи вліво-вправо, або можна натиснути на відповідний ярлик, розташований зверху на панелі навігації.

Виконання основної функції відбувається на Екрані Shazam'a, який за замовчуванням встановлений під час запуску програми. Щоб активувати процес пошуку назви пісні потрібно всього лишень натиснути на велику кнопку «Shazam» в середині екрану, а також упевнитися, що мікрофон вашого пристрою може «почути» музику протягом хоча б декількох секунд. Якщо ви вперше встановили додаток на свій смартфон або комп'ютер, при першому запуску буде потрібно дозволити програмі доступ до використання мікрофона.

Враховуйте, що ефективність в знаходженні назви пісенної композиції багато в чому буде залежати від чутливості і якості мікрофона вашого пристрою, в деяких випадках, щоб Shazam зміг точно виконати своє завдання може знадобитися підвищити гучність звучання музики, або наблизитися до джерела звуку на скільки це можливо. У більшості випадків програмі потрібно всього близько п'яти секунд для розпізнавання унікального уривка пісні та відкриття профілю з інформацією про шуканий трек.

Не завжди завантажити гру або додаток можна на будь-яку платформу, але Shazam дає користувачам таку можливість. Програма в тому числі доступна і для комп'ютерів, у випадку з Windows, що б її встановити для початку потрібно звантажити спеціальний емулятор, наприклад, BlueStacks, а потім перейти в маркет і завантажити безпосередньо Shazam. А установка програми на операційну систему MacOS і того простіша, достатньо буде завантажити відповідну версію програми з Mac App Store. Для додаткової впевненості, що не одна пісня, яка припала до душі, не залишиться невпізнаною, деякі використовують на своїх пристроях відразу кілька додатків зі схожими на Шазам функціями, до таких відносяться: Track ID, вже згаданий SoundHound, Spotify Music - зазвичай використовується для подальшого прослуховування музики, знайденої за допомогою Шазам.

Чому варто звантажити на айфон

Управляти додатком Shazam на iPhone можна різними способами, наприклад, досить сказати «Привіт, Siri», а потім запитати «яка це пісня?» Також можна налаштувати спеціальний віджет або дію «Розпізнати в Shazam» для швидкого доступу до пошуку музики.

Перед тим як завантажити на iPhone буде не зайвим дізнатися про деякі особливості використання Shazam:

 • Наявність російськомовного меню;
 • Пошук музичної композиції відбувається шляхом піднесення пристрою до джерела звуку і попередньої активації режиму визначення треку;
 • У запущеній програмі відображається чотири пункти меню: «Мій Shazam», «Шазамнути», «рейтинг» і «додому»;
 • Перейшовши на сторінку «Мій Shazam» можна дізнатися всю історію пошуку;
 • Додаток дозволяє користувачеві вибрати свій улюблений напрямок в музиці, шляхом вибору п'яти виконавців з усіх представлених, після чого програма відобразить інформацію про них, знайдену на інших сервісах, в соціальних мережах і т.п.;
 • У розділі рейтингів присутня інформація про популярність різних треків за географічним принципом, дані відображаються у вигляді карти світу, на якій зображені піктограми виконавців. Якщо активувати функцію визначення місця розташування, Shazam покаже найбільш популярних виконавців в тій країні, де знаходиться користувач.
 • І хоч Шазам не може миттєво визначити назву пісні без інтернету з'єднання, однак він має функцію відстроченого пошуку, тобто, він все одно запам'ятає необхідні цифрові дані, а після підключення до мережі, додаток автоматично виведе на екран інформацію про трек і виконавця;
 • Завдяки тісній інтеграції з різними соціальними мережами, користувач може легко поділитися знайденої піснею з іншими;
 • Відповідні функції пошуку і відображення композицій в тому числі доступні й на Apple Watch.

Кому найбільш необхідно встановити Шазам

Наявність додатка Shazam в каталозі встановлених програм дозволяє власникові пристрою знаходити та надалі повторно насолоджуватися самими різними музичними хітами. Таким чином можна не тільки легко визначати назву і виконавця треку, але й альбом до якого він належить, це своєю чергою значно розширює можливості в пізнанні нових для себе звучань і жанрів. Мало яка програма або гра на іоs може похвалитися таким зручним і зрозумілим інтерфейсом і настільки ефективною і точною роботою. Можливість безкоштовного звантаження Шазам, якою вже скористалися понад мільярд разів, говорить сама за себе.

Напевно з кожним відбувалася ситуація, коли по дорозі на роботу, навчання або просто під час прогулянки ви чули приємну або давно забуту мелодію, але не мали можливості дізнатися або згадати слова або назву пісні, тому вона так і залишалася виключно у вигляді мотиву, що відклався у голові. В такий момент стає дійсно прикро, адже за своєю суттю це упущена можливість урізноманітнити свій плейлист і отримати задоволення від прослуховування гарної музики.

Можливості сучасного світу дозволяють нам позбавити себе від подібних розчарувань, адже просто завантаживши Shazam на будь-який зручний для використання пристрій, ви отримаєте доступ до практично необмеженої бази даних музичних композицій, виконавців, відеокліпів. Шазам розпізнає треки в будь-якому жанрі, від Pop-хітів до всіляких клубних реміксів навіть від маловідомих діджеїв. Вам більше не доведеться проводити багато часу у пошуках хорошої музики, перепитувати назви пісень у знайомих або залишати коментарі під відео на YouTube, запитуючи «Що за пісня?».

Доступний на всіх платформах додаток Shazam зробить ваше життя набагато простішим і водночас більш насиченим яскравими фарбами й емоціями, які можуть подарувати нам улюблені музичні композиції. Тепер ви легко зможете скласти плейлист під будь-який настрій і перейнятися меланхолічним звучанням класичних творів, або навпаки, отримати заряд бадьорості від прослуховування улюбленого рок-гурту.

 

Ваша оцінка: