Я шукаю...

Що робити, якщо ви забули пароль від Wi-Fi?

Заходи по відновленню паролю до Wi-Fi

Якщо протягом тривалого періоду користувач підключався до Wi-Fi в автоматичному режимі, досить імовірно, що, намагаючись під'єднати новий гаджет, він зіткнеться з проблемою втрати пароля. Для багатьох власників комп'ютерних пристроїв відповідна ситуація стає тупиковою – їм незрозуміло, що робити в такому випадку. Як за таких обставин слід чинити, які існують шляхи розв'язання проблеми, читачам розповість ця стаття.

Що робити якщо пароль від Wi-Fi загубився

Інформація, що міститься в даному тексті, являє собою детальну інструкцію про декілька способів підключення до бездротової мережі, якщо загублений пароль від Wi-Fi, і про його відновлення.

Рекомендуємо також ознайомитися з асортиментом наших відновлених смартфонів та купити айфон за найнижчою ціною в Україні.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Варіанти дій, залежно від специфіки втрати пароля

Алгоритм дій користувача залежить від обставин, які призвели до втрати пароля, та від особливостей ситуації, що склалася.

Варіанти дій, залежно від специфіки втрати пароля

Найбільш типовими є такі випадки:

  • у користувача є гаджети, що вже підключені до бездротової мережі, а новий гаджет він під'єднати не може – в цій ситуації дані про паролі можна знайти на підключених до Wi-Fi пристроях, на яких пароль збережений;
  • пристрої зі збереженим паролем відсутні як такі, але користувачеві необхідне підключення до системи – існує можливість підключення до Wi-Fi й без введення пароля;
  • користувач забув пароль від Wi-Fi, але пам'ятає код доступу до налаштувань роутера – виходом є дротове підключення до роутера з подальшим входом у веб-інтерфейс налаштувань – в «адмінці» можна побачити потрібний пароль або змінити його;
  • даних немає жодних – роутер скидають до заводських налаштувань та налаштовують його «з нуля», повторно.

Про перегляд пароля на гаджеті, на якому його зберегли раніше

Якщо користувач має ноутбук або ПК з операційними системами Windows (10, 8 або 7 версії), то на відповідному пристрої, що підключається до Wi-Fi автоматично, пароль бездротової системи збережений.

Як переглянути збережений пароль на гаджетах

Також цікаво буде прочитати про шпалери на телефон - як підібрати заставку на Айфон.

Є можливість подивитися потрібні параметри мережі на пристрої – дізнавшись їх, можна встановити мережеве підключення на іншому гаджеті.

Алгоритм знаходження кодування залежить від номера операційної системи. Найпростіше це зробити на Windows 10.

Відкривши панель управління, вибирають «Мережа та інтернет», а далі клацають на з'єднання Wi-Fi. Після цього переходять у поле «Властивості бездротового зв'язку», в якому знаходять вкладення «Безпека». Встановивши прапорець, який показує символи, можна отримати доступ до пароля.

Відновлення коду від бездротової мережі у Windows 8 або 7 починається з натискання на «Пуск» і продовжується послідовним вибором позиції «Панель управління» – «Мережі  й інтернет» – «Центр управління мережами й загальним доступом».

Далі потрібно вибрати свою мережу. У Windows 8 її відкривають лівою клавішею мишки – натискання кнопки призводить до входу в область «Властивості бездротової мережі». Далі слід перейти в «Безпеку». У зоні верхнього правого кута потрібно поставити галочку біля напису «Показати символи», щоб побачити й записати свій парольний код від Wi-Fi».

Як можна відновити втрачений пароль

У старій, сьомій версії Windows в «Центрі управління мережами ...» вибирають пункт «Управління бездротовими мережами» (ліва зона віконця) – з його допомогою відкривається список бездротових мереж. Вибравши необхідну мережу Wi-Fi, по ній клацають правою клавішею мишки. Далі переходять у «Властивості» й вибирають «Безпеку» (верхня зона вікна, що відкрилось). Перевіривши пункт «Показати символи ...», можна отримати доступ до зашифрованого коду – ці дані знаходяться в полі «Ключ безпеки». Записавши їх, можна повернутися в мережу.

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA

Про підключення до мережі Wi-Fi без пароля та подальший перегляд даних пароля

При наявності фізичного доступу до роутера є можливість підключення до бездротової мережі без уведення пароля. У цьому випадку використовується технологія WPS (Wi-Fi Protected Setup), яка підтримується практично всіма пристроями, в тому числі Айфонами і iPad від Apple, а також мобільниками Android і гаджетами з Windows.

Інструкція включає дві дії.

  1. Натискають клавішу роутера WPS. Ця кнопка, яка підписана відповідною абревіатурою або позначена значком з двома стрілками і повною назвою технології, зазвичай установлена ​​на тильному боці приладу. Її натискання призводить до характерного миготіння одного з датчиків.
  2. На потрібному гаджеті (iOS, Android або Windows) вибирають мережу й підключаються до неї. У такому випадку парольні дані пристрою не запитуються – їх на пристрій передає сам маршрутизатор.

Зробити це потрібно впродовж двох хвилин, тому що WPS активна протягом цього часу, а потім вона відключається, і роутер переходить у стандартний режим.

Тому інші користувачі під'єднатися аналогічним чином до Wi-Fi можливості не отримають – вони просто не встигнуть.

Хочете дізнатись який iPad найкращий для малювання? Переходь за посиланням

Про підключення до роутера через кабель та перегляд даних про Wi-Fi

Якщо код доступу до бездротової мережі втрачено, а викладені вище методи застосувати не виходить, можна скористатися можливістю кабельного під'єднання до роутера.

Про підключення до роутера через кабель

Для цього потрібно знати код, що дозволяє увійти в налаштування роутера. Часто буває, що парольне кодування входу до відповідного веб-інтерфейсу пристрою залишається стандартним (воно вказане на наклейці самого маршрутизатора).

В цьому випадку для розв'язання проблеми використовують наступний алгоритм дій.

  1. Підключають роутер через шнур до ПК.
  2. Входять у налаштування роутера (для цього вводять в адресне поле браузера спочатку 192.168.1.1 або 192.168.0.1, а потім дані пароля й логіна – якщо під час первинних налаштувань їх не змінили, то це admin і admin).
  3. Переходять до параметрів безпеки Wi-Fi. У цьому розділі можна побачити потрібний код.

У разі, якщо жоден метод застосувати неможливо, виконують скидання Wi-Fi роутера на початкові налаштування – ця опція виконується шляхом тривалого натискання на клавішу reset, встановлену на тильній стороні приладу. Далі входять у налаштування, використовуючи пароль за замовчуванням, і всі параметри для підключення до бездротової мережі налаштовують заново.

Ваша оцінка: